URODA I ZDROWIE

Spływ przełomem Dunajca. Atrakcja godna uwagi!

2 października 2020, dodał: Redakcja

Pomysł na wycieczkę w góry pojawia się nie tylko w wakacje, czy w sezonie zimowym, kiedy są ferie. Bywa, że czujemy zmęczenie, przytłaczają nas zawodowe oraz domowe obowiązki, mamy jakieś kłopoty i marzymy o tym, by spakować walizkę i choć na weekend pojechać gdzieś, gdzie w przepięknym otoczeniu będziemy mogli odpocząć, złapać dystans do różnych spraw. Nie bez powodu chętnie wybieranym kierunkiem jest Zakopane z niesamowitą atmosferą i mnóstwem ciekawostek.

Jeśli znajdziemy się w mieście pod Giewontem w okresie od kwietnia do października warto byśmy skorzystali z atrakcji, jaką jest spływ przełomem Dunajca.

Uroki gór z nieco innej strony

Podczas spływu, to właśnie z perspektywy drewnianej tratwy podziwiamy górskie scenerie i przekonujemy się, że poznawać bajeczne krajobrazy można na różne sposoby. Pokonujemy malowniczą trasę, słuchamy szumu wody, obserwujemy dziką przyrodę, jest po prostu cudnie! Trzeba podkreślić, że udział w spływie, to rewelacyjny pomysł dla osób, które nie chcą lub z jakiegoś powodu nie mogą zdecydować się na aktywność w postaci wędrówek po szlakach.

Nieco tajemniczo…

Przełom Dunajca jest zakątkiem niezwykłym. Widoki, jakie oferuje zachwycą każdego, nawet osobę, która uważa, iż piękno natury nie jest w stanie wywrzeć na niej najmniejszego wrażenia. Majestatyczne szczyty i przyroda na wyciągnięcie ręki – nie ma opcji, by spływ rozczarował! Należy dodać, że przełom jest także miejscem dość tajemniczym, bo choć istnieją naukowe teorie na temat jego powstania, górale znacznie bardziej wierzą w legendy. Uważają, że przełom może być dziełem króla Bolesława Chrobrego, czy rycerza Ferkowicza. Miejsca, które są nie tylko przepiękne, ale też owiane tajemnicą, z pewnością przyciągają i zachęcają do tego, by je odkryć.

Zabawa i relaks

Spływ przełomem Dunajca, to także masa frajdy i sposób na odprężenie i oderwanie się od codzienności. Otoczenie jest spektakularne, towarzyszą nam flisacy opowiadający barwne historie, napawamy się klimatem, trudno wtedy myśleć o zmartwieniach. Na twarzy gości szeroki uśmiech i nie ma mowy, by skupiać się na tym, co nas przytłacza i wywołuje stres. Cieszymy się każdym widokiem, scenerie zmieniają się, a my nieustannie jesteśmy zaskakiwani kolejnym detalem krajobrazu. Relaks przychodzi naprawdę szybko. A w głowie pojawia się już plan na następną wycieczkę w góry.

Na stronie https://www.mountain.pl/zakopane/splyw-dunajcem/ znajdziecie wszelkie szczegóły atrakcji, jaką jest spływ oraz oczywiście dokonacie rezerwacji. Organizator dba o to, aby turyści odwiedzający miasto pod Giewontem wracali do domu przekonani, że przeżyli niesamowite przygody, poznali fantastyczne miejsca i doskonale się bawili.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nowości marki essence
> bezzapachu napisał/a: > Czy w ofercie essence jest jakis dobry rozświetlacz? Mam już kilka...
PILNIKI do paznokci
Ja sobie kupiłam na notino pilniczek Bohemia Glass Manicure Stick.Końcówka Jest dobrze wyprofilowana...
Stylowe meble drewniane
Ja uwielbiam stylowe meble. Są zawsze w modzie i nie nudzą się szybko.
Obuwie
Można spróbowac z butami z sieciówek. Jak szybko się zniszczą to zawsze w...