Spływ przełomem Dunajca. Atrakcja godna uwagi!

2 października 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Pomysł na wycieczkę w góry pojawia się nie tylko w wakacje, czy w sezonie zimowym, kiedy są ferie. Bywa, że czujemy zmęczenie, przytłaczają nas zawodowe oraz domowe obowiązki, mamy jakieś kłopoty i marzymy o tym, by spakować walizkę i choć na weekend pojechać gdzieś, gdzie w przepięknym otoczeniu będziemy mogli odpocząć, złapać dystans do różnych spraw. Nie bez powodu chętnie wybieranym kierunkiem jest Zakopane z niesamowitą atmosferą i mnóstwem ciekawostek.

Jeśli znajdziemy się w mieście pod Giewontem w okresie od kwietnia do października warto byśmy skorzystali z atrakcji, jaką jest spływ przełomem Dunajca.

Uroki gór z nieco innej strony

Podczas spływu, to właśnie z perspektywy drewnianej tratwy podziwiamy górskie scenerie i przekonujemy się, że poznawać bajeczne krajobrazy można na różne sposoby. Pokonujemy malowniczą trasę, słuchamy szumu wody, obserwujemy dziką przyrodę, jest po prostu cudnie! Trzeba podkreślić, że udział w spływie, to rewelacyjny pomysł dla osób, które nie chcą lub z jakiegoś powodu nie mogą zdecydować się na aktywność w postaci wędrówek po szlakach.

Nieco tajemniczo…

Przełom Dunajca jest zakątkiem niezwykłym. Widoki, jakie oferuje zachwycą każdego, nawet osobę, która uważa, iż piękno natury nie jest w stanie wywrzeć na niej najmniejszego wrażenia. Majestatyczne szczyty i przyroda na wyciągnięcie ręki – nie ma opcji, by spływ rozczarował! Należy dodać, że przełom jest także miejscem dość tajemniczym, bo choć istnieją naukowe teorie na temat jego powstania, górale znacznie bardziej wierzą w legendy. Uważają, że przełom może być dziełem króla Bolesława Chrobrego, czy rycerza Ferkowicza. Miejsca, które są nie tylko przepiękne, ale też owiane tajemnicą, z pewnością przyciągają i zachęcają do tego, by je odkryć.

Zabawa i relaks

Spływ przełomem Dunajca, to także masa frajdy i sposób na odprężenie i oderwanie się od codzienności. Otoczenie jest spektakularne, towarzyszą nam flisacy opowiadający barwne historie, napawamy się klimatem, trudno wtedy myśleć o zmartwieniach. Na twarzy gości szeroki uśmiech i nie ma mowy, by skupiać się na tym, co nas przytłacza i wywołuje stres. Cieszymy się każdym widokiem, scenerie zmieniają się, a my nieustannie jesteśmy zaskakiwani kolejnym detalem krajobrazu. Relaks przychodzi naprawdę szybko. A w głowie pojawia się już plan na następną wycieczkę w góry.

Na stronie https://www.mountain.pl/zakopane/splyw-dunajcem/ znajdziecie wszelkie szczegóły atrakcji, jaką jest spływ oraz oczywiście dokonacie rezerwacji. Organizator dba o to, aby turyści odwiedzający miasto pod Giewontem wracali do domu przekonani, że przeżyli niesamowite przygody, poznali fantastyczne miejsca i doskonale się bawili.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Stany lękowe
Stany lękowe to może być objaw początku depresji, moim zdaniem warto iść...
Zdrowe połączenia produktów
Miejmy nadzieję, że jeśli np. pół godz. po sałatce zjemy obiad z tłuszczem...
Jak ludzie dobierają się w pary?
Sporo osób dziś jednak patrzy na status i majątek partnera, jeśli chodzi o poważne...
Metylowane witaminy
Już była "lewoskrętna" witamina C, po czym okazało się, że witamina C jest właśnie...