URODA I ZDROWIE

Soczewki kontaktowe a temperatura

26 listopada 2012, dodał: Redakcja

Wszyscy doskonale wiemy, że czynniki zewnętrzne mają ogromny wpływ na komfort noszenia soczewek kontaktowych. Dość często słyszy się chociażby, że przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach może znacznie zmniejszyć wygodę korzystania ze szkieł.

A jak wygląda sytuacja, gdy chodzi o niską temperaturę. Czy można korzystać z soczewek kontaktowych podczas pracy w chłodni, zimą w trakcie jazdy na nartach – ogólnie przy niskich temperaturach?
Jak twierdzą specjaliści, nie musimy obawiać się, że niska temperatura wpłynie na stan naszych soczewek. Noszą je przecież nawet osoby pracujące na terenach podbiegunowych, gdzie temperatura spada do -40 stopni. Co istotne, wybierając soczewki zamiast okularów, na pewno nie będziemy musieli przejmować się zaparowanymi w niskiej temperaturze szkłami okularów.
Soczewki zalecane są dla osób jeżdżących na nartach, ponieważ nie tylko zwiększają komfort widzenia, ale w dodatku można na nie bez problemu założyć gogle narciarskie. Ważne jest także to, jeśli nawet dojdzie do zniszczenia soczewki, nie będzie to dla nas niebezpieczne, czego niestety nie da się już powiedzieć, gdyby doszło do rozbicia okularów.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Żywienie psa
Podając szczeniakowi takie jedzenie wyrządza się mu wielką krzywdę. Powinien dostawać zbilansowaną dietę, pełną...
Brak miłości- co zamiast?
Hobby, udzielanie się w wolontariacie, to też są jakieś pomysły na taką sytuację... Imprezować...
Witaminy a komórki rakowe
Witaminy wzmacniają organizm, więc mogą przeciwdziałać procesom nowotworowym, ale żeby leczyły raka, to wątpię.
Odszkodowanie
Im mniejsza składka OC tym mniejszej kwoty później można się spodziewać przy wypadku... \niestety,...