Skuteczne leczenie siwych włosów — które metody są szybkie i pewne?

2 czerwca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Siwe włosy to Twój największy kompleks? Na pewno coś na to poradzimy! Przyjrzyjmy się powodom, dla których włosy przedwcześnie siwieją oraz sposobom na prawidłową diagnozę problemu, która jest kluczowa dla dobrania odpowiedniej strategii w walce z siwizną. Poznaj szybkie, skuteczne i trwałe sposoby na zmniejszenie liczby siwych włosów na głowie.

siwe włosy

 

Leczenie siwych włosów — szybkie i skuteczne metody

Leczenie siwizny jest najskuteczniejsza wtedy gdy znasz przyczynę. Wówczas możesz się spodziewać najlepszych efektów w najkrótszym czasie. Jeśli jednak chcesz zacząć walkę z siwizną jak najszybciej, zadbaj o te aspekty w swoim życiu:

  • regularny sen
  • brak długotrwałego stresu
  • zbilansowane posiłki wypełnione odżywczymi produktami (np. owoce, warzywa, ryby, orzechy, awokado)
  • rzucenie palenia lub ograniczenie kontaktu z dymem papierosowym
  • suplementację witamin A, E, D, witamin z grupy B, kwasu foliowego, biotyny, żelaza bądź miedzi. 
  • Preparaty na siwienie włosów

W celu wyboru najlepszej dla siebie suplementacji na siwe włosy warto zapoznać się z recenzjami i rankingami popularnych suplementów na siwiznę – https://siwewlosy-leki.pl/stop-siwym-wlosom-ranking-najlepszych-suplementow-na-siwe-wlosy na portalu Siwewlosy-leki.pl

Dlaczego Twoje włosy siwieją? Poznaj główne przyczyny

Jeżeli chcesz skutecznie walczyć z siwymi włosami, najpierw musisz poznać powody, dla których tak się dzieje. Otóż siwienie włosów może być spowodowane dojrzałym wiekiem, niedoborami składników budulcowych, ale także… złymi nawykami żywieniowymi i przewlekłym stresem. Z czym musisz walczyć w swoim przypadku?

Wiek

Siwe włosy w podeszłym wieku nikogo nie dziwią. To naturalny proces związany z utratą melaniny (komórek barwnikowych) we włosie. Nierzadko jednak zdarza się, że nawet młode osoby zaczynają zauważać siwe włosy. Czasami wynika to z predyspozycji genetycznych. Musisz zatem przyjrzeć się swoim rodzicom. Jak szybko pojawiła się siwizna na ich głowach? Zapewne wcale nie tak szybko, dlatego przyczyna może tkwić głębiej.

Przebyte choroby

Choroby siejące spustoszenie w organizmie mogą również wpłynąć negatywnie na naturalny kolor włosów. Naukowcy zauważyli, że tendencja do przedwczesnego siwienia się występuje często u osób, które cierpią na choroby tarczycy, bielactwo nabyte, łysienie plackowate lub neurofibromatozę. W tym wypadku w pierwszej kolejności zadbaj o swoje zdrowie i odpowiednią suplementację, aby organizm odzyskał równowagę.

Sposób odżywiania się

Spożywanie dużej liczby kalorii nie jest równoznaczne z odpowiednim odżywieniem organizmu. Co więcej, wiele osób jest niedożywionych, pomimo że ich waga na to nie wskazuje. A jak jest w Twoim przypadku? Czy dbasz o to, aby dostarczać witaminy z gruby B, witaminy D, E oraz składniki mineralne takie jak żelazo, miedź i wapń? Jeśli nie, Twoje włosy mogą siwieć z powodu niedoboru wymienionych składników.

Styl życia

To, jaki styl życia prowadzisz, również ma wpływ na to, jak szybko Twoje włosy zaczną siwieć. Nadmierny stres, palenie papierosów (również bierne) czy brak snu — wszystko to może przyspieszyć pojawienie pierwszych siwych włosów. Zadbaj zatem o odpowiedni odpoczynek i jak najmniejszą ekspozycję na stres, który długofalowo jest szkodliwy nie tylko dla Twoich włosów. Jeśli nie palisz papierów, unikaj również towarzystwa osób paląc. A jeśli palisz — zastanów się, czy to nie jest dobry moment na rzucenie nałogu.

Jak zdiagnozować, dlaczego przedwcześnie siwieją Ci włosy?

Już znasz najpopularniejsze przyczyny związane z siwieniem włosów. Możesz jednak nie mieć pewności, która z nich dotyczy właśnie Ciebie. W takim wypadku warto odwiedzić specjalistę od włosów, czyli trychologa. Analiza skóry głowy oraz budowy włosa pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie, dlaczego siwiejesz. Co więcej, trycholog zdiagnozuje również inne problemy — z wypadaniem włosów, nadmiernym przetłuszczaniem się, nadmierną łamliwością czy łupieżem.

Drugim, ale niemniej ważnym aspektem, jest wykonanie badań krwi. Pakiet odpowiednich badań możesz wykonać na własną rękę — nie potrzebujesz do tego skierowania od lekarza. Zbadaj poziom hormonów tarczycy, witamin z grupy B, żelaza, miedzi, kwasu foliowego oraz kwasu PABA. Przy okazji warto również wykonać podstawową morfologię krwi, jeśli minęło trochę czasu od ostatniego takiego badania. Dzięki temu zyskasz pełen obraz swojego stanu zdrowia.

Podsumowanie

Jak sam widzisz — walka z przedwczesnym siwieniem może być naprawdę prosta, intuicyjna i skuteczna. W dużej mierze ogranicza się do przywrócenia balansu w życiu: odpowiedniej ilości i jakości snu, ograniczenia trujących używek oraz zadbania, aby organizm otrzymywał wszystkie witaminy, mikro- i makroelementy. Jeżeli nie zadbasz o swoje zdrowie psychiczne oraz fizyczne, maskowanie siwych włosów za pomocą farb i kremów koloryzujących będzie tylko ukrywaniem głębszych problemów ze zdrowiem. 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz