URODA I ZDROWIE

Sierpniowe nowości Wydawnictwa FILIA – ranking

11 sierpnia 2020, dodał: pinkmause

Nie wyobrażasz sobie wakacji bez książki? Lato to idealny czas na nadrabianie książkowych zaległości. Polecamy sierpniowe nowości Wydawnictwa FILIA, które sprawdzą się znakomicie jako wakacyjna lektura.

 

Chociaż dla wielu z nas upragnione wakacje są w tym roku inne, lato i urlop to zawsze dobry moment na przeczytanie dobrej książki. Co czytać w wakacje i jaką książkę zabrać na urlop? Pomysłów jest wiele, a lista naprawdę długa. Wydawnictwo FILIA wydaje naprawdę idealne pozycje dla każdego: kryminały, książki obyczajowe i kobiece, romanse i thrillery psychologiczne – można wybierać i przebierać w letnich nowościach.

Słońce, deszcz czy gradobicie, z książką zawsze jest dobrze i ciekawie niezależnie od pogody. Poznajcie nasz ranking i wybierajcie. Przedstawiamy przewodnik po najlepszych opowieściach Wydawnictwa FILIA letniego sezonu.

Będziemy też wybierać „Najlepsze książki na lato” w plebiscycie organizowanym przez naszą Redakcję. Piszcie listy na adres [email protected] z dopiskiem „Ranking Filia”, zostawiajcie komentarze, dzielcie się informacjami na FB. Pod koniec sierpnia będziemy rozdawać książkowe nagrody dla czytelników, którzy wezmą udział w naszej zabawie. Laureatów powiadomimy drogą mailową. Zapraszamy do aktywności.

Nagrodami dla czytelników będą 2 pakiety książek:

1) Pakiet: seria nadmorska Doroty Milli (Wyspa wspomnień, Dom na wyspie, Sekret wyspy),

2) Pakiet: Magdalena Witkiewicz: Pierwsza na liście, Monika A. Oleksa: Spotkajmy się nad morzem, Mazurskie lato

 

DOROTA MILLI: Sekret wyspy

 

Uparta i zadziorna Wiktoria Popławska pragnie spokojnie prowadzić swoją restaurację „Kotwica” i cieszyć powrotem ukochanych sióstr do Dziwnowa. Niestety dawne tajemnice, złe decyzje i przystojny policjant – Edwin Gajda, który zadaje wiele pytań, nieustannie burzą jej spokój.
Lilianna i Alwina próbują odkryć sprawcę dawanej zbrodni i sekret wyspy, który ciąży nad przyjaciółkami. Tylko Wiktoria nie chce ujawnienia prawdy.
Być może jednak przyjdzie dzień, gdy będzie musiała zmierzyć się z przeszłością i otworzyć się na miłość.
Czy Dziwnów i jego mieszkańcy pozwolą na ujawnienie dawnych tajemnic?
Piękna opowieść o przeszłości wpływającej na teraźniejszość, o miłości zwalczającej uprzedzenia i tajemnicach, które czekają na ujawnienie.

 

MONIKA A. OLEKSA: Spotkajmy się nad morzem

 

Dom to było ciepło otulające człowieka od progu i miłość obecna w najdrobniejszych rzeczach.
W domu zawsze ktoś na ciebie czekał, bez względu na to, w jak długą podróż się wybrałeś.

Nadmorskie Dąbki żyją swoim rytmem, wkomponowanym w zmieniające się pory roku.
W spokojnym miasteczku zatrzymuje się pisarz, Szymon Błęcki, by tu, wśród pięknej przyrody, napisać książkę.

Tymczasem na progu dawno opuszczonego domu przy ulicy Słonecznej ktoś zostawia czerwone róże.
Coś wisi w powietrzu. Już niedługo niespieszny rytm nadmorskiego miasteczka zostanie zachwiany przez nadchodzące wydarzenia.
Morze to żywioł, czasem faluje spokojnie i rytmicznie, by w czasie sztormu ukazać swój prawdziwy temperament.

Podobnie jak uczucia – od czasu do czasu spokój musi zostać zburzony, by namiętność otworzyła drogę dla miłości.
Piękna opowieść o trudnych wyborach, emocjach i miłości, za którą wszyscy tęsknią.

 

MAJKA NOWAK: Jak nie zostałam influencerką

 

„BRIDGET JONES JEST ZNOWU MŁODA, MA NA IMIĘ MAJKA, MIESZKA W WARSZAWIE I POSTANAWIA ZOSTAĆ INFLUENCERKĄ!

No więc postanowiłam – zostaję influencerką. Wprawdzie nie mam żadnych umiejętności ani specjalnych talentów, ale czy to jest poważna przeszkoda, żeby zrobić karierę i zostać bogatą oraz sławną? Komputer mam, telefon do robienia zdjęć mam, otwarty umysł mam. Jak to nie jest recepta na sukces, to ja nie wiem. Internecie, nadchodzę.

Świat Instagrama. Szczęśliwy. Idealny.
Ale jak jest naprawdę? Co się kryje za perfekcyjnymi zdjęciami?
Majka jest zwykłą kobietą, bez szczególnych umiejętności, ale za to z silną motywacją. I drobną skłonnością do wina, pizzy i seriali. Uzbrojona w entuzjazm oraz nieco nietypowe pomysły rusza na podbój Instagramowej rzeczywistości. Co może pójść nie tak?

 

MAGDALENA WITKIEWICZ: Pierwsza na liście

 

Czy najbliższej przyjaciółce potrafiłabyś wybaczyć wszystko?
Mimo tego, że zabrała Tobie to, co kochałaś najbardziej?
A gdyby jej wybór okazał się błędem?

Ina zaczęła nowe życie. Nie spodziewała się, że przeszłość zapuka do jej drzwi w najmniej oczekiwanym momencie. Patrycja w każdej chwili mogła wszystko stracić. Los postawił przed nią najtrudniejsze z zadań. Jak w ciągu kilku tygodni nauczyć ukochane córki jak żyć? Karola musiała wziąć sprawy w swoje ręce.
Wyruszyła w podróż aby odnaleźć Pierwszą na liście. Odnalazła. Ale wraz z nią wróciły bolesne wspomnienia. Mimo niezagojonych ran, dawnych zdrad, i upływającego czasu, przyjaźń wróciła. Powróciła z wielką mocą, która kruszy góry,
sprawia, że niemożliwe staje się możliwe.
Kolejny raz Magdalena Witkiewicz ukazała wielką siłę zwyczajnych kobiet. Ta siła jest w każdej z nas. Musimy ją tylko w sobie odkryć.

„Witkiewicz intryguje i wzrusza. Napisała współczesną historię o ludzkiej dobroci. Po tej książce chce się natychmiast stać lepszym człowiekiem.” [Janusz L. Wiśniewski]

„Każdy może być bohaterem ale nie każdy ma tę cudowną szansę nim zostać. Warto o tym pamiętać.” [Urszula Jaworska, Fundacja Urszuli Jaworskiej, Bank Dawców Szpiku]

 

PHOEBE MORGAN: Idealna opiekunka

 

„To był mąż. To zawsze jest mąż.”

Caroline Harvey zostaje znaleziona martwa w Suffolk, w najgorętszy dzień roku. Jej ciało zostało w dziwny sposób porzucone na łóżeczku dziecięcym – a dziecka, którym się opiekowała, nigdzie nie ma. Setki kilometrów dalej wakacje Sioban Dillon na francuskim wybrzeżu kończą się nagle, kiedy jej mąż, Callum, zostaje aresztowany pod zarzutem morderstwa, a idealna rodzina Sioban rozpada się. Jednak czy Caroline jest tak niewinna, jak się wydaje – czy może ukrywała swój własny sekret? Co naprawdę wydarzyło się tamtej nocy? I gdzie jest dziecko?

Trzymająca w napięciu nowa książka autorki bestsellerów!

„Uwielbiam ją, te zwroty akcji!” [B.A. Paris]

„Wartka akcja. Uzależniająca. I wszystko tak bardzo prawdopodobne.” [Jane Corry]

„Mądra, trzymająca w napięciu, bardzo mi się podobała.” [Victoria Selman]

„Wszystko, co uwielbiam w powieściach kryminalnych… niezwykle przyjemna, nie sposób jej odłożyć.” [Jane Casey]

 

MARCEL MOSS: Nie wiesz wszystkiego

 

TEGO DNIA NIE IDĘ DO SZKOŁY. WRACAM DO DOMU I ZAMYKAM SIĘ W SYPIALNI. ODEBRANO MI WSZYSTKO, CO BYŁO DLA MNIE WAŻNE. NIE MAM JUŻ NIC.

Uczniami prestiżowego warszawskiego liceum wstrząsa wiadomość o śmierci dwojga uczniów. Otylia – szkolny wyrzutek i niedoszła samobójczyni. Alan – najpopularniejszy uczeń w liceum i kapitan drużyny siatkówki. Nie znali się, pochodzili z innych środowisk, ale z jakiegoś powodu oboje spotkali się w nocy na dachu opuszczonej hali i skoczyli, umierając na miejscu.

Opinia publiczna szybko wydaje wyrok i oskarża Otylię o nakłonienie Alana do samobójstwa. Jej najlepsza przyjaciółka Marta nie wierzy, że dziewczyna byłaby do tego zdolna.
Pewnego dnia ktoś wysyła wiadomość, która staje się początkiem zabawy w kotka i myszkę z osobą, która zna prawdę i zamierza ją ujawnić na własnych warunkach.

LUDZIE W SZKOLE MYŚLĄ, ŻE NIE MIAŁ WAD, ALE JA ZNAM PRAWDĘ. WIEM, CO ZROBIŁ, I WCIĄŻ NIE MOGĘ W TO UWIERZYĆ.

 

MAREK STELAR: Blizny

 

ŚMIERĆ NIE JEST ROZWIĄZANIEM, BYŁABY DLA CIEBIE ZA DOBRA.
Na placu budowy zostają odnalezione zwłoki. Nadkomisarz Rędzia ze szczecińskiej Komendy Policji wpada na ślad, który łączy śmierć denata z tragedią sprzed lat. Musi cofnąć się w czasie i wrócić do licealnej wycieczki klasowej w okolice Złocieńca, z której jeden z jego kolegów wrócił jako bohater, a kilku innych nie wróciło wcale. Co łączy tajemnicze zabójstwo sprzed lat z odnalezionym niedawno ciałem i dlaczego wszyscy tak bardzo chcą zapomnieć o bohaterze, który kiedyś z narażeniem własnego życia uratował swoich kolegów z klasy?
MOŻE NIE MA BOHATERÓW BEZ SKAZY?

„Ależ Stelar robi tu robotę! Świetny, nieoczywisty i mroczny kryminał. Brać i czytać!” [Wojciech Chmielarz]

„Wyrazisty i trzymający w napięciu. Kryminał Stelara to klasa sama w sobie!” [Robert Małecki]

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz