Sierpniowe nowości komiksowe Wydawnictwa Egmont | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Sierpniowe nowości komiksowe Wydawnictwa Egmont

4 sierpnia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Komiksy to wspaniała edukacyjna rozrywka dla młodszych i starszych czytelników. Wśród komiksów Wydawnictwa EGMONT dzieci w każdym wieku (a także dorośli) znajdą coś idealnego dla siebie! Polecamy znakomite serie, które od dawna cieszą się popularnością oraz nowości wydawnicze, które już niedługo będzie można poznać.

Smerfy Komiks, Smerfy i dzieci, tom 40

Nowa przygoda słynnych Smerfów, niezwykłych istot z zaczarowanego lasu.

Smerfom kończy się zapas soli, muszą więc wybrać się do odległej kopalni, gdzie od wieków wydobywają tę przyprawę. Tak zaczyna się seria niesamowitych zdarzeń, podczas których niebieskie skrzaty trafią do miasta, wylądują w lochu i wyjaśnią tajemnicę sprzed lat. Jak zakończy się niebezpieczna wyprawa Smerfów do świata ludzi?

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Scenariusz: Alain Jost, Thierry Culliford
Rysunki: Miguel Díaz
Przekład: Maria Mosiewicz
Objętość: 48 stron
Cena: 29,99 zł

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda, tom 7

Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed żadnym łotrostwem ani najokropniejszą zdradą, aby zostać kalifem w miejsce kalifa! Razem ze swoim sługą Pali Bebehem każdego dnia knują, jak odebrać tron łatwowiernemu Harunowi Arachidowi. Iznogud obsesyjnie pragnie zająć miejsce kalifa. I dlatego nic go nie zatrzyma.
To siódmy album z cykluPrzygody wielkiego wezyra Iznoguda”. Zawiera tomy: „Kto zabił kalifa”, „Sympatyczny potwór”, „Błąd przodka” oraz „Tysiąc i jedna noc kalifa”.

Scenariusz: Jean Tabary, Stéphane Tabary, Muriel Tabary-Dumas
Rysunki: Jean Tabary, Nicolas Tabary
Przekład: Marek Puszczewicz
Objętość: 192 strony
Cena: 99,99 zł

Klasyczne komiksy Goscinny’ego. Janko Pistolet

Do abordażu! W nadmorskiej tawernie młodzieniec Janko Pistolet postanawia spełnić swoje najskrytsze marzenia i zostaje piratem. Ale nie byle jakim, bo kaprem na służbie króla francuskiego! Janko rekrutuje załogę złożoną z przyjaciół: Małegorenia, Piotrusia, Gila, Bertranda, Hugona i papugi Jaśmina, wraz z którymi odnawia stary statek zwany „Śmiałkiem”. Wyruszają na poszukiwanie przygód do najbardziej egzotycznych krain i walczą po drodze mniej lub bardziej odważnie ze strasznymi piratami.

Jest to jedna z najsłynniejszych francuskich komiksowych opowieści o korsarzach i piratach, która wyszła spod pióra autorów „Asteriksa” – Rene Goscinny’ego i Alberta Uderzo.

To kompletne wydanie łączące pięć przygód: „Korsarz niezwykły”, „Kaper królewski”, „Janko Pistolet i szpieg”, „Janko Pistolet w Ameryce”, „Janko Pistolet i szalony naukowiec”.
Album względem pierwszego wydania Egmontu z 2008 roku różni się nową oprawą oraz dodatkowo zawiera ponad dwadzieścia stron z historią powstania serii, rysunkami oraz oryginalnymi dokumentami autorów.

Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Albert Uderzo
Przekład: Marek Puszczewicz
Objętość: 232 strony
Cena: 119,99 zł

Kaczogród. Pies Wiskerwillów i inne historie z roku 1960, tom 11

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z roku 1960. Tytułowy „Pies Wiskerwillów” to jedna z tych opowieści Carla Barksa dotyczących przeszłości Sknerusa, do których bezpośrednio odniósł się Don Rosa, tworząc swoje epickie „Życie i czasy Sknerusa McKwacza„. Mówi o wyprawie najbogatszego kaczora świata wraz z Donaldem i jego siostrzeńcami do rodzimej Szkocji. Oczywiście to niejedyna w zbiorze historia o podróży – tych nie brakuje, jak to zwykle u Barksa. Wszystkie trzy najdłuższe z umieszczonych tu komiksów opowiadają o podróżach: w „Pustynnej rurze” kaczory udają się na Saharę, w „Tajemniczym ładunku” płyną po złoto do Afryki, a w „Wyspie na niebie” przemierzają Układ Słoneczny, lecąc do pasa planetoid. Oczywiście w zbiorze zmieściło się też mnóstwo innych, dziesięciostronicowych i krótszych opowieści, również o drugoplanowych mieszkańcach Kaczogrodu i okolic. Czytelnicy kolekcji zwrócą zapewne uwagę, że w okresie, który obejmuje ten tom, spod piórka Barksa wyszło szczególnie dużo historii o Diodaku.

Kaczogród” to kolekcja uwielbianych klasycznych komiksów, napisanych i narysowanych przez Carla Barksa w latach 1943–1972. Komiksy są prezentowane w kolejności chronologicznej. To prawdziwy skarb dla fanów!

Scenariusz: Carl Barks
Rysunki: Carl Barks
Przekład: Marcin Mortka, Jacek Drewnowski
Objętość: 248 stron
Cena: 89,99 zł

Czarodziejki WITCH, tom 10

Dziesiąty album zbiorczy przygód kochanych przez czytelników czarodziejek! Strażniczki muszą znaleźć pięć magicznych kamieni żywiołów, żeby uwolnić Matta uwięzionego przez magiczną księgę znajdującą się w antykwariacie podstępnego Cedrica. Wyruszają na Wyspę Syren, gdzie mierzą się z własnymi wspomnieniami i tajemniczymi strażnikami poszukiwanych kamieni. Wielkie niebezpieczeństwo czai się również w korytarzach tamtejszej jaskini. Czy dziewczynom uda się stawić mu czoło? Ale to nie koniec przygód, bo magiczna księga skrywa jeszcze wiele tajemnic. W Heatherfield też dużo się dzieje: trwają przygotowania do ślubu, przyjeżdża słynna Karmilla, a młodsza siostra Cornelii znajduje w pobliżu szkoły We, zwierzątko Orube.

Elegancka edycja w twardej oprawie to idealny prezent dla każdego, kto uwielbia przygodę, czary, humor oraz opowieści o przyjaźni i miłości, a także niezwykła gratka dla wszystkich dawnych, dorosłych już, fanów serii! Księga dziesiąta zawiera komiksy z numerów 113–126 magazynu „Czarodziejki W.I.T.C.H.” – to ponad czterysta stron przygód czarodziejek!

Scenariusz: Teresa Radice, Bruno Enna, Paola Mulazzi, Giulia Conti
Rysunki: Alberto Zanon, Federico Bertolucci, Antonello Dalena, Monica Catalano, Flavia Scuderi, Paolo Campinoti
Przekład: Joanna Szabunio
Objętość: 444 strony
Cena: 129,99 zł

Minecraft. Świat Otwarty – Na podbój Netheru, tom 1

Wyrusz na podbój Świata Podstawowego i innych krain w nowym komiksie osadzonym w realiach bestsellerowej gry Minecraft! Sarah dopiero zaczyna swoją przygodę z Minecraftem, a jej brakdoświadczenia prowadzi ją do spotkania z wytrawnym graczem Hectorem. Chłopiec nie przywykł jednak do eksplorowania świata z początkującymi… jest więc wycofany i ostrożny. Jednak energia Sary i jej zaraźliwy entuzjazm już wkrótce udzielają się i jemu. Dołącz do wyprawy, która ze Świata Podstawowego poprowadzi bohaterów do Netheru, gdzie czeka na nich mnóstwo niebezpieczeństwi skarbów…
Autorką scenariusza i rysunków jest Stephanie Ramirez („Gravity Falls”).

Scenariusz: Stephanie Ramirez
Rysunki: Stephanie Ramirez
Przekład: Anna Hikiert-Bereza
Objętość: 88 stron
Cena: 34,99 zł

Książki poleca Wydawnictwo Egmont

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz