Polecamy najnowsze książeczki dla dzieci od Wydawnictwa Mamania! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Polecamy najnowsze książeczki dla dzieci od Wydawnictwa Mamania!

2 sierpnia 2023, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Szukacie dobrych pozycji książkowych dla swoich pociech? Koniecznie sprawdźcie, jakie wakacyjne premiery przygotowało dla najmłodszych Wydawnictwo Mamania. Zapewniamy, że te książki dostarczą im wiedzy, rozrywki i emocji. Każdy mały wielbiciel książeczek na pewno wśród nowości znajdzie coś dla siebie: wybierze się w podróż samochodem, odkryje doktora od niezrozumiałych emocji, pozna ogromne dinozaury i ich zwyczaje, dowie się dlaczego żółw nie chce się przytulić oraz zbuduje nocną kryjówkę. Książeczki Wydawnictwa Mamania to pozycje, które skłaniają do refleksji, wspierają świadome rodzicielstwo i inspirują.

Wiola Wołoszyn: Jano i Wito jadą autem

Nowa seria z uwielbianymi przez dzieci bohaterami, którzy mierzą się z wyzwaniami dnia codziennego.
Jano i Wito wybierają się w podróż samochodem. Najpierw razem z mamą pojadą na myjnię, potem razem z tatą przygotują kanapki na drogę, odwiedzą też stację benzynową. A po drodze będzie tyle ciekawych rzeczy do obejrzenia!
Jano i Wito jadą samochodem” to książka, która nie tylko oswoi dzieci z podróżami, ale i nauczy podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 

Anna Llenas: Kolorowy potwór. Doktor od emocji 

Kolorowy potwór jest teraz lekarzem! Pomaga poradzić sobie z emocjami, które są tak wielkie, że aż boli od nich brzuch. Ma w swoim gabinecie specjalny zestaw do regulacji emocjonalnej, dzięki któremu można poznać i oswoić emocje, a także uporać się z tymi trudnymi.

Książka zawiera także treści kierowane do rodziców i nauczycieli.

Anna Llenas jest autorką i ilustratorką książek, które poruszają serce. Swoją karierę zawodową rozpoczęła jako graficzka w dużych agencjach reklamowych. Zdobyła wykształcenie w zakresie arteterapii i dziś, oprócz pisania historii o emocjach, prowadzi kursy i warsztaty, towarzysząc ludziom w ich procesie rozwoju osobistego. Seria książek o kolorowym potworze jest znana na całym świecie i pomaga dzieciom i dorosłym w identyfikowaniu i zrozumieniu własnych emocji.

 

Eoin McLaughlin: Wrr

Żółw nie ma najlepszego dnia. Upadł na plecy i nie może się podnieść. Nie chce się przytulać, niczego nie chce, zezłościł się i jest mu smutno. Jeż próbuje wczuć się w jego sytuację i wreszcie mu się to udaje. Leżą obok siebie, rozmawiają i śmieją się razem.

Potrzeba było tylko trochę czasu i empatii…

Wspaniała książka o radzeniu sobie ze złością i nauce empatii, napisana przez Eoina McLaughlina i zilustrowana przez Polly Dunbar, którzy stworzyli również „Czy mogę się przytulić?”, „Kiedy nie możemy się przytulić” oraz „Tak bardzo czekam, żeby cię przytulić”.

 

Line Halsnes: Mocarne dinozaury

W roli głównej: dinozaury! Mnóstwo bardzo szczegółowej wiedzy o życiu i budowie pradawnych stworzeń, w sam raz dla młodocianych paleontologów.
Małe dzieci uwielbiają wielkie, mocarne i przerażające dinozaury – dzięki tej książce poznają siedem najfajniejszych zwierząt, jakie kiedykolwiek żyły. Zobaczą, jak dinozaury wyglądały w środku i na zewnątrz. Line Halsnes poważnie traktuje najmłodszych ekspertów od dinozaurów i przekazuje niezwykłe fakty o dinozaurach w sposób, który zaciekawi każdego miłośnika dinozaurów.

W serii „Ale to wielkie!” ukazały się również „Mocarne maszyny”.

 

Astrid Desbordes: Max i Królik. Nocna kryjówka

Pora spać! Ale Max nie jest jeszcze śpiący. Razem z Królikiem zbudują nocną kryjówkę. Czy w końcu uda im się zasnąć?

W serii ukazały się: „Babka ze złością”, „Na nocnik, start”, „Jak rozwiązać problem”.

Polecamy te piękne i rozwijające książeczki wraz z Wydawnictwem Mamania!

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz