Sekretna medycyna szamanów – recenzja

23 czerwca 2021, dodał: kasia001

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Ludzie od wieków zmagali się z chorobami i wierzyli w skuteczność szamańskich zaklęć i rytuałów. To właśnie lokalni uzdrowiciele stworzyli pierwszą znaną człowiekowi medycynę, traktując organizm jako całość złożoną z materii, duszy i umysłu. Wiedzieli, że osiągnięcie zdrowia wymaga wprowadzenia harmonii w tych trzech obszarach, a rozwój duchowy to ważna część życia, która buduje świadomość jednostki i stanowi o sile całych społeczności. Współcześnie również obserwujemy wzmożone zainteresowanie tą tematyką, a powrót do egzystencji i leczenia zgodnego z naturą w dużym stopniu nawiązuje do tradycji medycyny szamańskiej, czerpiąc z naturalnych terapii i metod uzdrawiania. Istotna jest w niej zarówno znajomość działania terapeutycznego ziół i innych roślin, jak i wpływu Księżyca na rytm i porządek naszego życia.

Meksykański szaman Don Jose Ruiz zdradza w swej książce starożytną mądrość ludu Tolteków, którzy słynęli ze skutecznych praktyk uzdrawiających. Odnosi ją jednak do naszych realiów, tłumacząc, w jaki sposób możemy żyć w zgodzie z naturą nie porzucają np. dotychczasowego miejskiego życia. Wskazuje także na możliwość uczenia się od zwierząt, które w wielu sprawach są dla nas wzorem, jednak nie zawsze uświadamiamy to sobie. Radzi, by regularnie oczyszczać przestrzeń z negatywnych energii, którą gromadzą np. zbędne nam przedmioty, a zastępowanie ich przedmiotami mocy, które wzmacniają nas duchowo. Podpowiada, jak przeprowadzać różne ceremonie, by zyskały szczególną moc, jak korzystać przy tym z dźwięków, a nawet jak tworzyć własne inkantacje.

W codziennym zabieganiu potrzebujemy jakiegoś stałego punktu odniesienia dla naszych działań, ale też oparcia, które dają np. talizmany. Ich moc ochronna to źródło naszego spokoju, a wyciszenie ma zbawienny wpływ na zdrowie. W tym poradniku znajdujemy wiele takich wskazówek, które pozwalają uporządkować myśli i bieg życia – a także zbliżyć się do natury i dostroić do jej pozytywnej energii. Już sama lektura przenosi nas w inny wymiar rzeczywistości, gdzie nie są istotne kwestie materialne czy przyziemne kłopoty. Autor pozwala nam spojrzeć na świat ze zdrowszej perspektywy – uczy, jak nabrać dystansu do naszej codzienności i znaleźć moc uzdrawiającą w otaczających nas przedmiotach pochodzących z natury.

Częsty kontakt z przyrodą wzmacnia odporność i redukuje stres – a jeśli wiemy, jakie rytuały mogą pomóc w poważnych chorobach i odwrócić ich skutki, to możemy zostać własnymi lekarzami. Wielką siłą szamańskiej mądrości jest oddziaływanie na ciało i świadomość człowieka – można więc jednocześnie poddawać terapii konkretne organy, a także zmieniać swą mentalność czy podejście do życia. Warto więc poznać sposoby na stworzenie własnych talizmanów i miejsc mocy, odkryć skuteczne zaklęcia, dostroić swe życie do cyklu pór roku i faz Księżyca.

Polecam Wam tę książkę, gdyż pozwala dostrzec nowy wymiar naszej egzystencji i wkroczyć na ścieżkę uzdrawiającej transformacji. Jeśli chcecie już dziś wprowadzić pozytywne zmiany do Waszego życia, koniecznie ją przeczytajcie.

Kasia

Książkę poleca Studio Astropsychologii
Dziękujemy za przekazanie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mężczyzna idealny
Tak macie racje kobitki
Prezent dla szefowej
Pewnie to zależy od firmy. W mojej HR-y mają nawet osobny budżet na urodziny pracowników:)
szpilki i jak w nich chodzic ?
Ja z kolei super się czuję na szpilkach:) Ostatnio nawet zamówiłam sobie śliczną...
bez czego nie możecie się obejść?…
Bez internetu pewnie długo bym nie pożył. Ale z chęcią bym go wypróbowała...