Usuwanie bólu mięśni i kręgosłupa w 4 prostych krokach – recenzja

23 czerwca 2021, dodał: kasia001

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Całodzienna praca przed komputerem czy męczące prace domowe to wyzwanie dla kręgosłupa, który na co dzień dba o naszą postawę ciała. Tworzą się zwyrodnienia, mięśnie pleców napinają się pod wpływem wysiłku czy urazów i konsekwencją tego jest ból. Dopóki udaje się go uśmierzy i w miarę normalnie funkcjonować, zdajemy się nie dostrzegać zagrożenia. Jednak długotrwałe nadwyrężanie go może skończyć się unieruchomieniem i ogromnymi dolegliwościami, którym lepiej zawczasu zapobiec.

Poradnik Richarda Finna pozwala nam poznać tajniki terapii kręgosłupa, znane dotąd zawodowym fizjoterapeutom i masażystom. Okazuje się, że kluczowa jest tu dbałość o punkty spustowe, o których medycyna konwencjonalna nie mówi pacjentom zbyt wiele. Dopiero zainteresowanie się alternatywnymi, naturalnymi metodami leczenia otwiera zupełnie nową przestrzeń do walki o zdrowie. Autor przekonuje, że umiejętne uciskanie określonych punktów naszego ciała ma moc łagodzenia bólu, z którym nie mogą sobie poradzić nawet reklamowane przez przemysł farmaceutyczny tabletki. Zaskoczeniem jest informacja, że w całym procesie biorą udział nie tylko nasze mięśnie, ale też mózg, który jest wówczas aktywowany, by wydzielać substancje przeciwbólowe!

Autor zdradza tu różne techniki łagodzenia bólu – warto więc wypróbować kilka z nich, by przekonać się, która sprawdzi się najlepiej w naszej dolegliwości. Poznajemy też techniki masażu, wykorzystywane m.in. w terapii bólu kręgosłupa. To właśnie podczas masażu można przeprowadzać terapię punktów spustowych, umiejętnie je aktywując. Warto też pamiętać o innych metodach pomocnych w uśmierzaniu bólu, jak ćwiczenia oddechowe.

Tematyka książki jest bardzo szeroka i obejmuje mięśnie występujące od głowy do stóp – np. jeden z rozdziałów omawia kwestie bólu głowy i w obrębie twarzy, przedstawiając różne metody oddziaływania na poszczególne mięśnie i partie ciała w tej okolicy, np. szczękę, mięśnie skroniowe. Kolejny dotyczy karku i barków – szczególnie narażonych na powstawanie blokad i napięć. Osoby cierpiące na schorzenia kończyn górnych, czy dolnych również znajdą porady na własne bolączki. Wszystkie ćwiczenia i sekwencje ruchów są opisane w przejrzysty sposób, a towarzyszące im ryciny pozwalają je prawidłowo odtworzyć. Dzięki nim zyskujemy też większą sprawność ciała i koordynację ruchową, więc polecam je także osobom, które chciałby wdrożyć je jako profilaktykę i uniknąć tego typu problemów w przyszłości.

Autor precyzyjnie wskazuje, jak szukać punktów spustowych i w jaki sposób je naciskać, aby uzyskać upragniony efekt. Lektura tej książki sprawia, że możemy zacząć korzystać z mocy własnych dłoni zamiast łykać kolejne tabletki przeciwbólowe. Dolegliwości ze strony mięśni, kości i stawów można przezwyciężyć dzięki wiedzy, którą przekazuje nam Richard Finn. To poradnik stworzony dla osób, które straciły już nadzieję, że medycyna konwencjonalna im pomoże i przywróci do normalnego funkcjonowania.

Kasia

Książkę poleca Wydawnictwo Vital
Dziękujemy za przekazanie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mężczyzna idealny
Tak macie racje kobitki
Prezent dla szefowej
Pewnie to zależy od firmy. W mojej HR-y mają nawet osobny budżet na urodziny pracowników:)
szpilki i jak w nich chodzic ?
Ja z kolei super się czuję na szpilkach:) Ostatnio nawet zamówiłam sobie śliczną...
bez czego nie możecie się obejść?…
Bez internetu pewnie długo bym nie pożył. Ale z chęcią bym go wypróbowała...