Rozgrzewające napoje na mroźne dni

8 stycznia 2023, dodał: Madzia444
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Rozgrzewające napoje to świetny pomysł na mroźne dni. Jeśli przemarzłaś do szpiku kości i szukasz sposobu na szybkie rozgrzanie, jest na to rada. Wystarczy, że do kawy czy herbaty dodasz niezastąpione przyprawy korzenne. Będzie ciepło i smacznie.

Popularne napoje, jak kawa czy herbata, są pite przez nas (szczególnie ta druga pozycja) wiele razy w ciągu dnia. Niestety samo ich picie z dodatkiem cukru czy cytryny w czarnej herbacie nie pomoże rozgrzać naszego organizmu na dłużej. Dlatego polecam do picia wszystkich napojów następujące dodatki:

– Kardamon
– Cynamon
– Imbir
– Goździki

Do sporządzanej kawy obowiązkowo dodawaj wszystkie powyższe przyprawy. Na jedną porcję kawy daj 2 goździki, ciut kardamonu oraz cynamonu i świeży (niesproszkowany) korzeń imbiru, tak około 1 cm. Smak tak przygotowanej kawy może by cierpki, dlatego polecam dodanie łyżeczki miodu.

Do herbaty zielonej, czarnej i czerwonej dodaj imbir i obowiązkowo kardamon. Możesz też przyrządzić napar z samych goździków. W tym celu 5 goździków zalej wrzątkiem i parz pod przykryciem 5-7 minut. Odcedź i pij.

Zapewniam cię, że gdy będziesz stosować te rozgrzewające przyprawy, będzie Ci ciepło nawet w najmroźniejsze dni. Dlatego nie zapomnij o nich przy sporządzaniu swojego ulubionego napoju.

zobacz również:

  1. Herbaty rozgrzewające – różne przepisy
  2. Jak zrobić grzaniec z wina i jakie stosować przyprawy?
  3. Jak zrobić gorącą czekoladę?
  4. Drinki z rumem – różne przepisy

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz