URODA I ZDROWIE

Ronn Moss 25 lat w roli Ridge’a Forrestera

16 maja 2012, dodał: _Lena_

Ronn Moss czyli Ridge Forrester

Ronn Moss czyli Ridge Forrester

Przystojny, umięśniony i bardzo męski – taki właśnie jest Ronn Moss, czyli serialowy Ridge Forrester z „Mody na sukces”. Telenowela ta doczekała się swojej wiernej widowni wśród widzów na całym świecie. Serial, emitowany nieprzerwanie od 25 lat (pierwszy odcinek stacja CBS pokazała 23 marca 1987 roku), jest nie tylko opowiedzianą z epickim rozmachem historią rodu Forresterów, ale także źródłem rozrywki dla współczesnej młodzieży. Trudno bowiem traktować ze śmiertelną powagą produkcję, w której roi się od licznych błędów logicznych.

Z czym związany jest komizm „Mody na sukces”? Przede wszystkim z zaskakująco niekonsekwentnym przepływem czasu. Gdyby spróbować policzyć wiek głównych bohaterów, okazałoby się to niemożliwe. Dlaczego? Bowiem nestorzy rodu teoretycznie zbliżają się do setki, a wciąż wyglądają na ludzi w jesieni życia. Stephanie Forrester wraz z mężem Erickiem doczekali się pokaźnego grona wnuków i prawnuków. Mimo to, gdy na nich spojrzymy, sprawiają wrażenie ludzi tuż po 60. Jak zatem wyjaśnić fakt, że Ridge Forrester (ich pierworodny syn, którego ojcem w istocie jest Massimo Marone, ale tym nie zawracajmy sobie w tej chwili głowy) jest grubo po pięćdziesiątce, sam ma dorosłe już dzieci i sporą szansę na zostanie dziadkiem?

Ronn Moss czyli Ridge Forrester

„Moda na sukces” to serial, przy którym dorastało dzisiejsze pokolenie 30-latków, z sentymentem wspominających czasy, gdy oglądali tę produkcję razem z mamą i babcią. To, zaraz po „Dynastii”, jedno z pierwszych telewizyjnych doświadczeń polskich widzów lat 90.

W chwili gdy telenowela startowała (1987 r.), Ridge Forrester miał 30 lat. A odtwarzający tę postać aktor Ronn Moss 35. Jest więc trochę starszy od swojego serialowego bohatera.

Do dziś zagrał w prawie 2500 odcinkach tej kultowej opery mydlanej. Jakie to uczucie?

„- Z jednej strony to wieczność, a z drugiej – czuję, jakby minęła chwila, zaledwie kilka lat – powiedział Ronn Moss w wywiadzie dla dwutygodnika „Świat Seriali”.

-” Nigdy bym nie przypuszczał, że tyle czasu będę związany z jakimkolwiek serialem. To zdecydowanie jedyna praca w życiu, którą tak długo wykonywałem. ”

http://www.youtube.com/watch?v=NVNxNqfkCyo

Ronn Moss czyli Ridge Forrester

Ridge jest synem Stephanie i Massima. Urodziny obchodzi 28 stycznia. Obecnie ma trójkę dzieci: Thomasa, Steffy (oboje s Taylor) i R.J’a (z Brooke). Był kilkakrotnie związany ze wspomnianymi paniami. W jakim punkcie życia znajduje się w tej chwili?

– ” Trochę innym niż ten, w którym trwał jeszcze parę lat temu, będąc zakochanym w dwóch kobietach jednocześnie. W tej chwili wciąż darzy uczuciem zarówno Brooke, jak i Taylor, ale jest oddany tylko tej pierwszej „- zapewnia aktor.

Ronn Moss czyli Ridge Forrester

Postać Forrestera przyniosła aktorowi ogromną sławę i uznanie w oczach telewidzów oraz pięciokrotną nominację do nagrody Soap Opera Digest (w latach 1993-1995, 1997-1998). Ronn Moss udział w telenoweli zalicza do najważniejszych wydarzeń w swoim życiu.

– „Moda na sukces” odmieniła mnie i wpłynęła na całą moja historię. Bardzo mnie też zmieniła. Dziś jestem innym człowiekiem” – powiedział w jednym z wywiadów.

Ronn Moss czyli Ridge Forrester

Prywatnie Moss dorastał na muzycznym polu rock & rolla. Mając dziesięć lat, gdy obejrzał program o zespole The Beatles, ukradł starszemu bratu gitarę i chciał zostać drugim George’em Harrisonem.

Jako 11-latek za zarobione pieniądze w ogrodach sąsiadów kupił sobie pierwszy instrument.

W roku 1976, wraz z kolegami – wokalistą Peterem Beckettem, klawiszowcem J. C. Crowley i perkusistą Johnem Fiesenem, założył muzyczną grupę rockową Player. W 1978 roku ukazał się singel „Baby Come Back” i przez trzy tygodnie znajdował się na pierwszym miejscu listy przebojów Billboard.

Ronn Moss czyli Ridge Forrester

Impresario muzyczny Robert Stigwood przy współpracy z RSO Records pomógł grupie wydać album „Player and Danger Zone”, a potem nakładem wydawnictwa Casablanca Records label ukazała się płyta „Room With a View”.

Zespół koncertował z takimi wykonawcami jak Gino Vanelli, Boz Scaggs, Eric Clapton, oraz grupami Heart i The Little River Band. W 1981 roku zawiesił działalność.

W 2000 roku Moss nagrał i wydał w Holandii płytę pt. „I’m Your Man” z dwunastoma piosenkami o miłości, w większości jego autorstwa, m.in. „It’s Called Butterfly” – nagraną na cześć jego dwóch córek. W 2005 roku ukazała się jego druga solowa płyta pt. „Uncovered”.

W ramach promocji odbył trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, Australii, Europie (m.in. we Francji, Niemczech, Włoszech i krajach skandynawskich) i Azji (m.in. Japonii i Indiach).

Ronn Moss czyli Ridge Forrester

W 2010 roku aktor wziął udział we włoskiej edycji „Tańca z gwiazdami”, w której zajął drugie miejsce. Jak wspomina to doświadczenie?

– Odcinek programu jest tam dwa razy dłuższy niż w USA, trwa cztery godziny. Jednego wieczoru każda para wykonywała po dwa tańce i jeden albo dwa „niespodziankowe”, których nie mieli możliwości wcześniej przećwiczyć. Trudno było opanować całą choreografię – opowiada Moss w „Świecie Seriali”.

Ronn Moss czyli Ridge Forrester

– „Dodatkową przeszkodą było to, że od poniedziałku do czwartku byłem w L.A. na planie serialu. We Włoszech lądowałem w piątek rano i właściwie miałem tylko jeden dzień na próby. ”

Aktorowi na pewno bardzo pomogła jego doskonała forma fizyczna. Trzeba przyznać, że jak na 60-latka wygląda fantastycznie!

Ronn Moss czyli Ridge Forrester

To zdjęcie zostało wykonane zaledwie parę tygodni temu. Ronn Moss ma 60 lat, a wygląda co najmniej o 20 młodziej! Ciekawe jaka jest jego recepta na świetny wygląd?

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Ronn Moss 25 lat w roli Ridge’a Forrestera

  1. avatar Ervisha pisze:

    A co zabawne to to ze oni z odcinka na odcinek robią sie coraz młodis

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gdzie najszybciej sprzedać ciuchy ?…
Na portalach z ogłoszeniami: allegro.pl, olx.pl, sprzedajemy.pl choć jeśli chcesz możesz też...
Jeansowa sukienka CJ
Hej dziewczyny co sądzicie o takiej pięknej jeansowej sukience w kolorze antracyt, ze...
Anya co do nich?
Szczerze zastanawiałam się czy bluzkę bardziej elegancką, czy po prostu sweter bluzę lub właśnie...
Bolesne miesiączki
u mnie tak wlasnie wygladaly objawy endometriozy jak opisujecie. Baaardzo bolesne miesiaczki :( miedzy...