Rodzaje warkocza francuskiego

13 grudnia 2022, dodał: Dagmara
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Warkocze są jedną z najpopularniejszych fryzur. Zaskakują praktycznością, wygodą i uniwersalnością. Pasują do każdej stylizacji i okazji. Dodatkowo można je modyfikować do woli i dopasować do swoich preferencji. Zobaczcie czym jest warkocz francuski oraz jak go wykonać.

warkocz francuski

Francuz

Możecie się spotkać również z nazwą warkocz dobierany. Ma to związek z jego wykonaniem – dobieranie kolejnego pasma, do głównego. Warkocz francuski jest fryzurą elegancką i klasyczną. Świetnie prezentuje się z ozdobami czy kwiatami. Jego wykonanie zacznijcie od rozczesania włosów. Następnie z czubka głowy zbierzcie większe pasmo i podzielcie je na trzy części. Przełóżcie pasma z lewej i prawej strony. Na końcu zwiążcie go gumką.

warkocz boczny

Warkocz francuski jest trwały więc może utrzymywać się nawet cały dzień. Doskonale spisze się na całonocnej imprezie, spotkaniu w plenerze czy weselu. Możecie rozpocząć jego tworzenie w dowolnym miejscu na głowie. Jednak najbardziej popularną opcją jest zaczynanie od czubka.

warkocz krok po kroku

Fryzury

Poza stworzeniem samego warkocza, możecie również ułożyć  z nim ciekawe fryzury. Pierwszą opcją jest warkocz nad czołem. Wystarczy, że francuza poprowadzicie na czubku głowy. Możecie zapleść go dookoła głowy lub zakończyć po przeciwnej stronie i związać z tyłu. Drugą opcją jest stworzenie dwóch warkoczy, które zapleciecie do tyłu, za ucho. Tam dodajcie gumkę lub spinkę, a resztę włosów zostawcie luzem. Kolejna propozycja dotyczy koka. Stwórzcie warkocze po obu bokach głowy i poprowadźcie do tyłu. Tam połączcie z pozostałą resztką włosów i utwórzcie kok. Ostatnią stylizacją jest warkocz poprowadzony do góry. Zawińcie go na czubku głowy. Ciekawą opcją jest włączenie w warkocz kolorowej wstążki.

zobacz również:

10 nowoczesnych fryzur z warkoczem

Warkocze – fryzury krok po kroku!

Najlepsze kolory dla blondynek 2022/2023!

Jakie włosy lubią mężczyźni?

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kiedy wg Was skończy się wojna na U…
Ja obstawiam lipiec tego roku
Koszty pozycjonowania strony
Fajną opcją jest reklama na Fb, pozwala dotrzeć do wielu odbiorców, którzy są zainteresowani...
Klub puszystych
Podstawą jest odstawić węglowodany, bo to jest kluczowa przyczyna tycia, niszczy gospodarkę hormonalną...
Modne kolory na wiosnę
Pewnie żółty będzie w modzie...