Rodzaje i właściwości baz do paznokci hybrydowych | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Rodzaje i właściwości baz do paznokci hybrydowych

22 grudnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Baza do paznokci hybrydowych to podstawowy element, bez którego trudno sobie wyobrazić perfekcyjne wykonany hybrydowy manicure. Warto więc poświęcić trochę czasu na poznanie tego produktu i sprawdzenie, jaki rodzaj bazy najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Jeśli bowiem chcesz mieć piękny i trwały manicure hybrydowy, baza do paznokci będzie koniecznością. Nie tylko pomoże ona utrwalić stylizację, ale przede wszystkim będzie skuteczną ochroną dla Twojej płytki paznokciowej.

baza do paznokci hybrydowych

Co to jest baza do paznokci hybrydowych?

Bazy do paznokci hybrydowych są jednym z elementów, które są niezbędne do wykonania hybrydowego manicure. Są to specjalne lakiery, które służą do przygotowania płytki paznokcia do nałożenia warstwy lakieru hybrydowego, ale też przedłużenia płytki paznokciowej. Skutecznie zabezpieczają także paznokcie przed promieniowaniem UV wykorzystywanym w lampach do utwardzania hybrydy.

Główne zadania baz do paznokci hybrydowych

Zadaniem bazy jest utwardzenie i wzmocnienie, a także wyrównanie płytki paznokcia. Dzięki jej użyciu jest ona odpowiednio przygotowana do nałożenia lakieru hybrydowego. Bazy te są zazwyczaj wzbogacone w składniki odżywcze i nawilżające, które pomagają zachować pazurkom zdrowy wygląd i dobrą kondycję. Baza do hybrydowego manicure zapewnia również lakierowi hybrydowemu doskonałą przyczepność do płytki paznokcia, co jest szczególnie ważne w przypadku osób o słabych, rozdwajających i łamliwych paznokciach. Jej zadaniem jest także ochrona płytki paznokcia przed działaniem szkodliwych substancji zawartych w lakierze hybrydowym.

Dlaczego warto stosować bazę do paznokci hybrydowych?

Jeśli chcesz przez długi czas cieszyć się nienagannym manicure, który przez niemal 4 tygodnie będzie się perfekcyjnie prezentował, koniecznie zdecyduj się na lakier hybrydowy. Aby jednak spełnił on Twoje wymagania, nie pękał i nie odpryskiwał, jego aplikacja musi być poprzedzona położeniem na paznokciach odpowiedniej bazy. Zabieg ten sprawi, że wybrana stylizacja będzie się długo i efektownie prezentowała. Co więcej, po zdjęciu hybrydy płytka paznokciowa będzie w doskonałej kondycji i gotowa na kolejne zabiegi upiększające.

Czym powinna się cechować dobrej jakości baza pod hybrydę?

Istnieje kilka rodzajów baz do paznokci hybrydowych, a wybór odpowiedniej zależy przede wszystkim od stanu płytki paznokcia oraz od indywidualnych potrzeb i preferencji. Dobrej jakości baza to ta, która:

  • zapewnia długą trwałość stylizacji;
  • gwarantuje odpowiednią przyczepność lakieru do płytki paznokciowej;
  • chroni i pielęgnuje paznokcie.

Aby uzyskać trwały i estetyczny efekt, ważne jest prawidłowe nałożenie bazy do paznokci hybrydowych. Płytkę paznokcia trzeba odpowiednio przygotować, zmatowić i odtłuścić. Następnie należy na nią nanieść cienką warstwę bazy i utwardzić ją w lampie UV lub LED. Po jej wyschnięciu można przystąpić do nakładania lakieru hybrydowego.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

krzesło- jakie do komputera?
Najczęściej stoję jak coś robię przy komputerze, to jest dobre na kręgosłup...
A może jakiś konkurs internetowy?
Ja często gram, ale jeszcze nic nie udało mi się wygrać:/
Tabletki wspomagające pracę wątroby…
Ja próbowałam pić, ale jest niedobry, więc zaparzałam ziarenka i rozgryzałam:)