Retinol – efekty stosowania

13 stycznia 2022, dodał: Zuza_3
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Na skórze widać nowe zmarszczki? A może przebarwienia nie dają Ci spokoju? Jest na to sposób, który pozwoli nam wrócić do stanu skóry twarzy sprzed lat. Tym magicznym składnikiem, który może nam w tym pomóc jest retinol – pochodna witaminy A, która w działaniu przeciwstarzeniowym i przeciwzmarszczkowym nie ma sobie równych! Dodatkowo może pomóc także z trądzikiem. Brzmi idealnie, prawda? Jest jednak kilka zasad, według których należy stosować retinol, aby przynosił spodziewane efekty.

retinol na zmarszczki

Retinol jest jedną z najbardziej przebadanych substancji kosmetycznych. Dzięki swojemu działaniu jest jednym z najbardziej skutecznych kosmetyków anti-aging. Retinol potrafi przeniknąć do głębokich warstw skóry i pobudzić ją do wytwarzania trzech ważnych substancji: kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu. Te trzy składniki są najważniejsze w walce ze starzeniem się skóry. Retinol jest w swoim działaniu niezwykły: intensywnie regeneruje skórę, nawadnia naskórek, reguluje wydzielanie sebum, działa przeciwtrądzikowo, a nawet zmniejsza widoczność blizn i leczy stany zapalne. Ważne jest jednak jego umiejętne używanie.

Od czego więc zacząć stosowanie retinolu? Na początku zwróćmy uwagę na opakowanie. Im mniej dostępu do powietrza tym lepiej, ponieważ tylko wtedy produkt nie traci z czasem swoich drogocennych właściwości. Drugą ważną rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę jest stężenie. Retinol ma co prawda świetne działanie, ale przez swoje działanie może także podrażniać, dlatego warto na początek zacząć od niskiego stężenia. Idealny będzie retinol w stężeniu od 0,2% do 0,5%. To wydaje się dosyć mało, ale w tym przypadku lepiej stawiać na ostrożność i stopniowo zwiększać dawki kosmetyku, aby zamiast spektakularnych efektów nie nabawić się problemów z podrażnioną skórą. Jeśli mamy już nasz kosmetyk, zaplanujmy sobie jego używanie. Zawsze powinno się ono odbywać na noc, ponieważ retinol uwrażliwia skórę na słońce. Co jeszcze ważne, stosujmy go na początku 2-3 razy w tygodniu, przeplatając jego użycie z nawilżaniem. To także pomoże w uniknięciu podrażnień.

retinol efekty stosowania

Istnieje jeszcze kilka zasad, których powinnyśmy się trzymać, jeśli chcemy rozpocząć przygodę z retinolem:

  1. Nigdy nie nakładajmy go na wilgotną lub mokrą skórę – możemy takim działaniem zwiększyć podrażnienie lub ryzyko jego wystąpienia.
  2. Stosujmy krem z ochroną SPF – jest to bardzo ważny punkt, ponieważ retinol uwrażliwia skórę na światło słoneczne. Optymalny będzie tutaj krem SPF 30, aby jednak w pełni ochronić skórę warto pomyśleć o SPF 50+.
  3. Stosowanie retinolu zaplanujmy na porę jesienno-zimową – słońce nie świeci wtedy tak ostro i ryzyko podrażnień wywołanych ekspozycją na słońce drastycznie się zmniejsza.

retinol przed i po

Tylko tyle i aż tyle. Retinol to idealny kosmetyk, jeśli chcemy pozbyć się zmarszczek, jednak jego działanie wiąże się także z wieloma zasadami, których trzeba przestrzegać, aby działał prawidłowo. Jednak dla pięknej i młodej cery zawsze warto!

zobacz również:

Kwas hialuronowy na twarz i usta – działanie i efekty

Odmładzający masaż twarzy

Olejowanie włosów domowe sposoby – jaki olej stosować

Szczotkowanie ciała – sposób na jędrną i gładką skórę!

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz