Szczotkowanie ciała – sposób na jędrną i gładką skórę!

6 sierpnia 2021, dodał: julia162
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Szczotkowanie ciała na sucho ma wiele zalet, pomaga ujędrnić i wygładzić skórę oraz poprawić ruch limfy i dodać energii. Jak zatem wykonywać tego rodzaju masaż?

szczotkowanie ciała

Szczotkowanie ciała na sucho stało się ostatnio jednym z najpopularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Masaż wykonywany za pomocą specjalnej szczotki z roślinnego lub końskiego włosia pomaga nie tylko w poprawie krążenia ale także w walce z cellulitem. Warto zatem nie zrażać się myślą o pocieraniu ciała szorstką szczotką i poznać korzyści płynące z tego pielęgnacyjnego rytuału.

Zalety szczotkowania

Chociaż masaż ciała szorstką szczotką może wydawać się mało zachęcający, to jednak ma on wiele zalet i zbawienny wpływ na skórę. Wbrew pozorom szczotkowanie na sucho nie jest bolesne, a działa o wiele lepiej niż drogi peeling. Włosie szczotki delikatnie złuszcza martwy naskórek, sprawiając że skóra staje się miękka i aksamitna w dotyku. Zabieg szczotkowania pomaga także w poradzeniu sobie z wrastającymi włoskami i rogowaceniem okołomieszkowym. Szczotka poprzez złuszczanie naskórka zapobiega wrastaniu się cienkich włosków, eliminując tym samym problem czerwonych kropek i stanów zapalnych po goleniu, a także występowania czerwonych i wypukłych krostek. Dodatkowo szczotkowanie napina i ujędrnia skórę, niwelując widoczność cellulitu oraz oczyszcza ciało z nadmiaru toksyn poprzez polepszenie ruchu limfy.

szczotki do ciała

Przeciwwskazania

Niestety masaż szczotką nie jest odpowiedni dla każdego. Powinny unikać go osoby borykające się z problemem żylaków, pękającymi naczynkami, chorobami i zmianami skórnymi (np. trądzikiem lub łuszczycą). Szczotkowania nie wolno wykonywać także jeśli na ciele występują rany, podrażnienia lub stany zapalne.

Jak wykonywać masaż szczotką?

Szczotkę powinno trzymać się pod kątem 45 stopni i zawsze rozpoczynać masaż od stóp ku górze, w stronę serca. Ciało należy masować długimi, posuwistymi ruchami. Na brzuchu trzeba wykonywać ruchy okrężne, zgodne z ruchem wskazówek zegara. Ważne jest odpowiednie dozowanie siły nacisku szczotki w zależności od partii ciała, na której wykonywany jest masaż. W miejscach, gdzie skóra jest cieńsza (np. w okolicach biustu, szyi i dekoltu) dobrze jest zmniejszać nacisk. Szczotkowanie można wykonywać zarówno rano, jak i wieczorem. Ważna jest regularność zabiegów, dlatego na początku warto wykonywać je dwa razy w tygodniu, przyzwyczajając ciało do dotyku szczotki. Potem masaż można wykonywać co drugi dzień lub nawet codziennie. Po każdym zabiegu warto wziąć prysznic lub kąpiel, aby zmyć złuszczone pozostałości martwego naskórka i nałożyć balsam nawilżający.

masaż szczotką

zobacz również:

Bądź Chok chok — czyli pełna blasku skóra z koreańską pielęgnacją Muldream

Rodzaje i typy zmarszczek. Jak powstają? Sposoby na zmarszczki

Najmodniejsze fryzury na lato 2021!

Olejowanie włosów domowe sposoby – jaki olej stosować

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Rehabilitacja po przechorowaniu cov…
Ciekawe jak długo się czeka na takie zabiegi, bo pewnie zainteresowanie jest spore...
Profesjonalny piercing - gdzie?
Fajna sprawa, warto iść do kogoś, kto umie to robić w bezpieczny sposób,...
Bambino i akcja UNICEF
Ja popieram też krajowe akcje, np. Rossmann ma taką pomagającą kobietom na życiowym zakręcie..
Rehabilitacja po przechorowaniu cov…
Warto korzystać, są np. skierowania na tlenoterapię dla osób z problemami oddechowymi, gdzie prywatnie...