URODA I ZDROWIE

Regularnie ćwicz mięśnie Kegla! To inwestycja w dobre zdrowie i samopoczucie

5 marca 2018, dodał: EKSPERTKA

O mięśniach kegla słyszała praktycznie każda kobieta. Nie wszystkie jednak wiemy, o które mięśnie konkretnie chodzi oraz jak prawidłowo wykonywać ich ćwiczenia. Mięśnie te pełnią bardzo istotną funkcję w organizmie kobiety. Ułatwiają poród, zwiększają satysfakcję seksualną oraz minimalizują ryzyko wystąpienie nietrzymania moczu, nieprzyjemnego schorzenia, które dotyka wiele kobiet. Jak zlokalizować mięśnie kegla i w jaki sposób je trenować? Sprawdźmy!

Mięśnie kegla – gdzie się znajdują?

Zanim przystąpimy do wykonywania ćwiczeń usprawniających funkcjonowanie mięśni kegla, musimy je najpierw zlokalizować. Pozwoli nam to świadomie rozpocząć ćwiczenia mięśni kegla.

Mięśnie kegla to mięśnie dna miednicy, których napięcie poczujemy, kiedy podczas wizyty w toalecie na chwilę zatrzymamy strumień moczu. Są to mięśnie, które podtrzymują narządy jamy brzusznej od dołu. Rozpinają się między kością łonową a kością guziczną oraz otaczają ujście cewki moczowej, pochwy oraz odbytu.

Mięśnie kegla i ich rola w organizmie kobiety

Silne i sprawne mięśnie kegla są dobrze napięte oraz utrzymują narządy wewnętrzne we właściwym miejscu. Kiedy ulegną jednak osłabieniu, co często się zdarza, kiedy nie są regularnie ćwiczone, mięśnie kegla wiotczeją oraz powodują problemy zdrowotne. Na osłabienie mięśni kegla szczególnie narażone są kobiety po ciąży i porodzie oraz starsze osoby. Osłabieniu mięśni kegla możemy jednak skutecznie zapobiegać! Temu właśnie służą ćwiczenia na mięśnie kegla.

Ćwiczenia na mięśnie kegla – dlaczego każda kobieta powinna je wykonywać?

Rola mięśni kegla została po raz pierwszy opisana przez amerykańskiego ginekologa dr Arnolda Kegla. To właśnie jego dziełem są ćwiczenia na mięśnie kegla, które decyduje się regularnie wykonywać coraz więcej kobiet. Zaleca się bowiem, aby ćwiczenia te codziennie wykonywały wszystkie młode i zdrowe kobiety, gdyż jest to inwestycja nie tylko w lepsze samopoczucie, ale także sposób na uniknięcie problemów zdrowotnych w przyszłości.

Sprawne i wyćwiczone mięśnie kegla zapewniają nam bowiem większą satysfakcję seksualną, łatwiejszy i szybszy poród, mniejszą konieczność bolesnego nacięcia krocza w trakcie porodu, szybsze dochodzenie do siebie po narodzinach dziecka oraz uniknięcie problemów z nietrzymaniem moczu, wypadaniem macicy oraz pęcherza.

Ćwiczenia na mięśnie kegla – jak je wykonywać?

Ćwiczenia na mięśnie kegla możemy wykonywać w dowolnym miejscu i czasie. Możemy robić je same, jak i posiłkować się w tracie ich wykonywania dodatkowymi akcesoriami, np. kulkami gejszy.

Siadamy na krześle z lekko rozstawionymi kolanami, stopy opieramy na podłodze, a nogi krzyżujemy z kostkach. W tej pozycji napinamy i rozluźniamy te same mięśnie, które służyły nam do zatrzymania strumienia moczu. Ćwiczenia na mięśnie kegla możemy także wykonywać na leżąco. Kładziemy się na plecach z lekko rozstawionymi nogami i napinamy te same mięśnie. Warto codziennie wykonywać po kilka serii ćwiczeń oraz zwiększać ilość powtórzeń w miarę, jak nasze mięśnie kegla staną się coraz silniejsze.

Jeśli zależy nam na jeszcze lepszych rezultatach, ćwiczenia na mięśnie kegla możemy wykonywać także za pomocą kulek gejszy, które pozwalają nam na ćwiczenie mięśni kegla w dowolnym miejscu i czasie. Kupić możemy kulki gejszy na ćwiczenia na mięśnie kegla w Plumbum.com.pl, sklepie internetowym z akcesoriami dla dorosłych.

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz