Redukcja tłuszczu i modelowanie sylwetki – skuteczne zabiegi

17 sierpnia 2015, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

 

Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej to nie tylko defekt kosmetyczny, ale również źródło poważnych problemów zdrowotnych. Często bywa także przyczyną kompleksów, wynikających z braku akceptacji własnego wyglądu. Jak skutecznie, bezpiecznie i w krótkim czasie zmniejszyć masę ciała oraz ukształtować sylwetkę?

Happy young woman with beautiful female body in white underwear -  isolated on white background

Czynniki sprzyjające otyłości

Jednymi z najczęstszych przyczyn prowadzących do nadwagi są predyspozycje genetyczne, zaburzenia hormonalne oraz choroby przewlekłe, niewłaściwa dieta, stres i niehigieniczny tryb życia. Rozmieszczenie tkanki tłuszczowej zależy od płci. Kobiety mają najczęściej problemy z nadmiernym rozrostem ciała w okolicy bioder, ud i pośladków, mężczyźni natomiast z otyłością brzuszną, skutkującą zaburzeniami metabolicznymi oraz chorobami sercowo-naczyniowymi.

W walce z nadwagą i niedoskonałościami sylwetki zalecane są między innymi dieta i ćwiczenia fizyczne. Skuteczność ich działania widoczna jest jednak dopiero po dłuższym czasie, a efekt nie zawsze odpowiada oczekiwaniom. Z pomocą przychodzi wtedy medycyna estetyczna, umożliwiająca szybkie i efektywne zmniejszenie tkanki tłuszczowej i posiadanie wymarzonego, pięknie wyrzeźbionego ciała.

Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej?

Wśród zabiegów wyszczuplających z zakresu medycyny estetycznej na uwagę zasługuje Maximus TriLipo. Ta nowoczesna i bezinwazyjna metoda wykorzystuje energię fal radiowych, które stymulują zarówno skórę właściwą jak i podskórną tkankę tłuszczową. Dodatkowo urządzenie to posiada opcję Dynamicznej Aktywacji Mięśni, dzięki czemu podczas zabiegu stymulujemy również mięśnie, co potęguje końcowy efekt terapeutyczny. Podczas zabiegu dochodzi do ich ogrzania do temperatury 45-55 st. Celsjusza, dzięki czemu możliwe jest obkurczenie starych oraz produkcja nowych włókien. Efektem terapeutycznym jest zwiększenie napięcia skóry, poprawa krążenia krwi i przyspieszenie metabolizmu, a docelowo – redukcja komórek tłuszczowych.

–  Fala radiowa działająca na zasadzie selektywnej termoindukcji, wywołuje lipolizę, czyli rozbicie tkanki tłuszczonej, nie niszcząc przy tym otaczających komórek nerwowych i naczyń krwionośnych – mówi kosmetolog Abigail Laskowska z kliniki medycyny estetycznej i laseroterapii Ars Estetica.

Zabiegi Maximus TriLipo w zależności od wielkości obszaru trwają od 30-60 minut i umożliwiają natychmiastowy powrót do codziennych aktywności. Efekt przebudowy tkanki obserwuje się jeszcze kilka miesięcy po zakończeniu terapii.

Bezinwazyjne modelowanie sylwetki

Osobom, które mają nadwagę nieprzekraczającą 8 kg, i pragną miejscowo zmniejszyć obwód ud czy brzucha, pomoże urządzenie UltraShape, wykorzystujące technologię ultradźwiękową. Jak przebiega taki zabieg? Rozpoczyna go masaż falami radiowymi, relaksujący tkanki całej skóry i przyspieszający przepływ krwi i limfy. Następnie aparat Contour I rozbija tkankę tłuszczową. Ostatni etap to ponowny masaż – tym razem działający jak drenaż limfatyczny – za pomocą którego niechciana tkanka tłuszczowa zostaje usunięta z organizmu.

W przeciwieństwie do dosyć skomplikowanych operacji plastycznych, takich jak liposukcja czy plastyka powłok brzucha, UltraShape umożliwia osiągnięcie szczupłej sylwetki w mniej inwazyjny i bezpieczny sposób. Co więcej, tkanka tłuszczowa odkłada się w tym miejscu wolniej, a przy odpowiedniej diecie i ćwiczeniach efekty pozostają trwałe – zapewnia kosmetolog Magdalena Łączek z kliniki medycyny estetycznej i laseroterapii Ars Estetica.

Uderzenie w cellulit

W przypadku miejscowej otyłości, zaawansowanego cellulitu oraz uczucia tzw. ciężkich nóg lub nagromadzenia wody w organizmie sprawdzi się urządzenie Liposhock, wykorzystujące siłę fali uderzeniowej i ultradźwięków. Całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny zabieg, podczas którego pacjenci odczuwają jedynie delikatne mrowienie i drgania, modeluje sylwetkę i zwalcza cellulit nawet w najoporniejszych na wyszczuplanie partiach ciała.

Zadaniem zogniskowanej fali mechanicznej jest rozluźnienie kompleksów lipidowych oraz pobudzenie mikrokrążenia. Terapia ta wspomaga drenaż limfatyczny i żylny oraz przyśpiesza wchłanianie obrzęków – mówi Magdalena Łączek z kliniki Ars Estetica.

Ultradźwięki zamiast odsysania tłuszczu

Inną metodą, równie skutecznie redukującą nadmiary tłuszczu pod skórą, jest zabieg Vaser Lipo wykorzystujący energię fali ultradźwiękowych. Dzięki zastosowaniu tej technologii możliwe jest wyselekcjonowanie tkanki, co oznacza, że ultradźwięki są skierowane wyłącznie na tkankę tłuszczową, nie naruszając przy tym otaczających ją nerwów, naczyń krwionośnych czy tkanki łącznej.  Jest to procedura mniej inwazyjna niż klasyczna liposukcja. Zabieg ten daje możliwość usunięcia niechcianej tkanki tłuszczowej z okolic: brzucha, ud, wewnętrznej strony kolan, bioder, pleców czy podbródka. Dodatkową opcją jest możliwość uzyskania efektu wysportowanej sylwetki- np. z zarysowaną linią mięśni prostych brzucha i bruzdą pomiędzy nimi a pępkiem. Ponadto możliwe jest również podanie odessanego tłuszczu w inny obszar, celem podkreślenia np. kształtu piersi czy pośladków.

Podczas zabiegu, wykonywanego w znieczuleniu miejscowym, tkanka tłuszczowa jest separowana przez ultradźwięki, przetwarzana w emulsję i usuwana z organizmu przy pomocy specjalnej kaniuli VentX lub masażu.

Decydując się na jeden z wymienionych zabiegów można nie tylko zredukować niechcianą tkankę tłuszczową, ale również w szybki i bezpieczny sposób uzyskać ciała osoby, która regularnie ćwiczy na siłowni. Wybór zabiegu zawsze poprzedza konsultacja z lekarzem specjalistą, który po dokładnym przeanalizowaniu stanu zdrowia i sylwetki pacjenta, wskaże ten najodpowiedniejszy.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz