Radiofrekwencja mikroigłowa ‒ topowy zabieg odmładzający w 2023 roku | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Radiofrekwencja mikroigłowa ‒ topowy zabieg odmładzający w 2023 roku

23 maja 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Młody, atrakcyjny wygląd to część wizerunku. Wielu z nas chce podkreślić swoje piękno i utrzymać je na dłużej. Analizujemy skład kosmetyków, poświęcamy czas na prawidłową pielęgnację skóry, stawiamy na zdrowy styl życia. Coraz większą rolę odgrywają też zabiegi medycyny estetycznej. Terapie anti-aging, profesjonalne zabiegi w klinikach piękna powoli stają się standardowym rytuałem. Jednym z topowych zabiegów medycyny estetycznej w 2023 roku jest radiofrekwencja mikroigłowa. Na czym dokładnie polega taka terapia i komu jest w szczególności polecana?

radiofrekwencja mikroigłowa

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa, inaczej termolifting mikroigłowy czy lifting twarzy bez skalpela, to zabieg, który umożliwia odmłodzenie, ujędrnienie i uelastycznienie skóry. Jest to jedna z najskuteczniejszych technologii anti-aging.

Radiofrekwencja mikroigłowa to współdziałanie dwóch technologii – radiofrekwencji RF i mikronakłuwania.

● Radiofrekwencja RF ‒ to fala radiowa, energia, która podgrzewa tkanki, powodując mikrouszkodzenia struktury skóry. W ten sposób pobudzane są procesy odnowy, następuje stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny.
● Mikronakłuwanie ‒ delikatne nakłuwanie skóry igłami ze stali chirurgicznej, o średnicy 0,3 mm. Głębokość penetracji wynosi od 0,5 mm do 3,5 mm i jest dostosowywana indywidualnie.

Mikronakłuwanie pobudza skórę do regeneracji, jednocześnie, do głębokich warstw tkanek dostarczana jest fala elektromagnetyczna o częstości fali radiowej. Taka synergia wywołuje efekt termoliftingu.

Mikronakłuwanie

Jak przebiega radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa może być przeprowadzana na różnych obszarach ciała, na przykład na twarzy, brzuchu, ramionach. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja. Ma ona na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań oraz przekazanie Pacjentowi istotnych informacji.

Przed rozpoczęciem terapii, na obszar zabiegowy nakładany jest krem znieczulający. Radiofrekwencja mikroigłowa przeprowadzana jest z użyciem specjalistycznego urządzenia i sterylnej głowicy zabiegowej. W przypadku urządzenia RF VIRTUE, mamy do czynienia z działaniem impulsowym, z dostosowaniem głowicy do skóry (dzięki temu zabieg jest bardziej komfortowy dla Pacjenta). Głębokość nakłuć oraz temperatura dostosowywane są do indywidualnych potrzeb. Po zabiegu aplikowana jest maska chłodząca lub serum rewitalizujące.
Najlepsze efekty przynosi seria 3-4 zabiegów w odstępach miesięcznych.

Efekty zabiegu rf

Jakich efektów możemy spodziewać się po zabiegu? Są to przede wszystkim:

● lifting twarzy
● redukcja przebarwień
● poprawa napięcia skóry
● zagęszczenie skóry (na przykład po ciąży bądź znacznej, szybkiej utracie wagi)
● spłycenie zmarszczek
● redukcja blizn, w tym blizn potrądzikowych
● redukcja cellulitu i rozstępów
● podkreślenie linii żuchwy, podniesienie owalu twarzy.

Zabieg umożliwia modelowanie talii, brzucha, ramion, pozwala na pozbycie się takich niedoskonałości, jak cienie pod oczami czy opadające powieki.

Radiofrekwencja mikroigłowa pobudza naturalne procesy odnowy, dlatego efekty uwidaczniają się stopniowo. Od razu po zabiegu zauważymy poprawę napięcia skóry, najlepsze rezultaty widoczne będą po około 2-3 miesiącach.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej zalety

Odmłodzenie skóry i redukcja niedoskonałości, które wymieniliśmy powyżej, nie są jedynymi zaletami radiofrekwencji mikroigłowej. Na uwadze warto też mieć inne plusy. Zabieg, przy minimalnej inwazyjności, pobudza naturalne procesy naprawcze. Jest bezpieczny i nie wymaga długiej rekonwalescencji ‒ maksymalnie 1 dzień, choć zaczerwienienie znika po około 2-3 godzinach. Co więcej, zabieg można wykonywać o każdej porze roku, również latem.

Radiofrekwencja mikroigłowa w Absolu Clinic

Absolu to klinika medycyny estetycznej w Warszawie. Klinika, która powstała, by podkreślić i zatrzymać piękno na dłużej. Wśród wielu zabiegów oferowanych przez Absolu znajduje się radiofrekwencja mikroigłowa. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą głowicy, która działa w trybie impulsowym, co zapewnia pacjentom większy komfort. Głębokość nakłuwania i inne parametry zabiegu są dostosowywane do potrzeb pacjenta. Po zabiegu aplikowana jest chłodząca maska.

Podsumowując, radiofrekwencja mikroigłowa stanowi skuteczną, bezpieczną i nieinwazyjną metodę liftingu twarzy i innych części ciała. Terapia prowadzi do stymulowania produkcji kolagenu i elastyny. Pozwala to na uzyskanie widocznych rezultatów, takich jak ujędrnienie skóry, redukcja zmarszczek i poprawa struktury skóry. Nie jest konieczna długotrwała rekonwalescencja, a my możemy cieszyć się młodszym, bardziej atrakcyjnym wyglądem.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletka "po" od 15 roku życia
Dla mnie seks 15 latki jest czymś niepojętym, przeraża mnie to! ale teraz...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Będąc w związku trzeba wręcz należy rozmawiać. Nie tylko o problemach, bo te bardzo...
Podwyżka renty socjalnej
Uważam, że skutki podniesienia renty socjalnej będą korzystne społecznie. Grupa osób najbardziej w...
Złomowanie auta
Też tak myślę, że dzisiaj każdy patrzy gdzie kupić coś taniej tym bardziej...