Psychoterapia psychodynamiczna – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Psychoterapia psychodynamiczna – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

9 maja 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Psychoterapia psychodynamiczna jest skuteczną metodą radzenia sobie z wieloma problemami, które wpływają negatywnie na relacje, a niejednokrotnie rzutują na całe ludzkie życie i prawidłowe funkcjonowanie. W takiej sytuacji warto podjąć decyzję o udaniu się do specjalisty, który postawi diagnozę. Na jej podstawie dobierze odpowiednie, dopasowane do potrzeb pacjenta leczenie, bądź formę terapii, na przykład terapię psychodynamiczną w Warszawie.

Psychoterapia psychodynamiczna

Co to jest terapia psychodynamiczna?

Psychoterapia psychodynamiczna jest budzącą coraz więcej zainteresowania metodą leczenia, której cel stanowi lepsze zrozumienie siebie i trudności, z jakimi borykają się ludzie. W jej trakcie specjalista słucha historii życia pacjenta oraz stara się wywnioskować z jego opowieści jak najwięcej przydatnych informacji, mogących pomóc mu w odkryciu przyczyny problemów. Podczas sesji terapeuta nie narzuca tematów do rozmów, a jedynie subtelnie naprowadza mówiącą osobę. Tak forma leczenia pozwala na stopniowe otwieranie się pacjenta, co skutkuje powolnym radzeniem sobie z kłopotami i lepszym rozumieniem samego siebie.

Ile trwa terapia psychodynamiczna?

Terapia psychodynamiczna to złożony proces, który w zależności od osoby i jej problemów może zająć od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Wszystko uzależnione jest od stopnia zaawansowania oraz przyczyny kłopotów czy trudności, z jakimi mierzy się pacjent. Spotkania z terapeutą odbywają się raz bądź dwa razy w tygodniu, a czas ich trwania wynosi około godziny. Podczas sesji można liczyć na wsparcie ze strony specjalisty, a budowanie wzajemnego zaufania jest podstawą udanej współpracy.

Nie powinieneś zniechęcać się czasem trwania psychoterapii psychodynamicznej, ponieważ do wszelkich zmian w myśleniu i całym organizmie pacjenta należy podejść kompleksowo. To czasochłonny proces, a ludzka psychika skrywa w sobie wiele tajemnic, na których odkrycie potrzebny jest czas.

Jak działa psychoterapia psychodynamiczna?

Z psychoterapią psychodynamiczną związanych jest wyjątkowo dużo procesów psychologicznych. Dlatego kiedy pacjent opowiada o swoich przeżyciach, emocjach czy historiach z życia, terapeuta delikatnie stara się wyjaśnić sens jego wypowiedzi i w odpowiedni sposób je zinterpretować. Pozwala to na stopniowe zrozumienie swojego umysłu, co jest dużym krokiem w stronę poradzenia sobie z uporczywymi problemami.

Podczas terapii psychodynamicznej odkrywa się dotąd nieznane obszary umysłu. To pozwala na robienie znaczących postępów i radzenie sobie z zaistniałymi, niejednokrotnie od wielu lat gromadzącymi się problemami oraz emocjami. Proces ten polega na tworzeniu z terapeutą relacji, jednak jego neutralna postawa umożliwia pacjentowi lepsze wyrażenie swoich myśli oraz potrzeb, co jest niezwykle istotnym aspektem całej terapii. W wyniku tego ze strony specjalisty można liczyć na dogłębną i obiektywną analizę postaw, sensu emocji, myśli oraz przeżyć. Prowadzi to do poznania przyczyny problemów, dzięki czemu istnieje możliwość zmiany wzorca zachowań.

Psychoterapia psychodynamiczna – kiedy warto się zgłosić?

Terapia psychodynamiczna jest skuteczną metodą leczenia, która może pomóc w trudnych momentach. Jeśli pacjent boryka się z zaburzeniami lękowymi bądź osobowości, nie potrafi budować trwałych relacji lub zmaga się z depresją czy niskim poczuciem własnej wartości, terapia psychodynamiczna w Warszawie to rozwiązanie dające szansę na poprawę. W przypadku innych dolegliwości, które potrzebują wsparcia ze strony specjalistów z innych dziedzin medycyny, warto najpierw zgłosić się na diagnostykę, a terapię psychodynamiczną potraktować jako wsparcie lub przedłużenie leczenia.

Tak złożony problem wymaga dużej dozy cierpliwości oraz wytrwałości, dzięki czemu z czasem można się otworzyć, spojrzeć na świat z innej perspektywy i podjąć ważne kroki w stronę odmiany życia. Psychoterapia psychodynamiczna jest wspaniałą metodą leczenia, która ma szansę zaprocentować zupełną zmianą myślenia, co z pewnością w pozytywny sposób odczuje pacjent w obliczu codziennego funkcjonowania.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak podlewać kwiaty w domu?
Też tak robię. Zdarza mi się niestety niektóre przelać, jeśli się zapomnę...
Dom w stodole?
Bardzo mi się podobają takie odnowione budynki, zwłaszcza jeśli został zachowany dawny styl. Uwielbiam...
Na czym dobrze wyglądają kwiatowe m…
Bardzo podobają mi się kwiatowe motywy na obrusach. No i na zastawie stołowej,...
Najpopularniejsi autorzy ostatnich …
Zachwycił mnie Michał Śmielak. Jego znakomite thrillery pochłaniam z wypiekami na twarzy.