Przepis na peeling kawowy na cellulit – skuteczny?
Kawa pomaga nam się obudzić, dodaję energii, już sam jej aromat działa na nas pobudzająco. Dlatego tak wiele kosmetyków pachnie kawą, jednocześnie mając zbawienne działanie na skórę.
Poprawia jej krążenie i ujędrnia, a także bierze udział w rozbijaniu nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Jest niezastąpiona w walce z cellulitem. Mamy do wyboru gotowy peeling w sklepach kosmetyczny, zabieg złuszczania skóry na bazie kawy w salonach kosmetycznych, lub wykonanie peelingu samodzielnie i poddaniu się zabiegów we własnym zaciszu domowym.
Korzyści płynące z używania peelingu kawowego:
– wygładza skórę,
– usuwa martwy naskórek,
– poprawia koloryt skóry,
– odżywia i nawilża skórę,
– skutecznie walczy z cellulitem,
– poprawia krążenie i ujędrnia,
– pozostawia na skórze przyjemny zapach.
Przepisy na peelingi kawowe:
1.
– folia spożywcza
-12 łyżek kawy mielonej
-1 łyżka imbiru mielonego
-12 łyżeczek cynamonu mielonego
Powstały peeling wsmarowujemy w ciało za pomocą dłoni lub szorstkiej rękawicy, następnie owijamy się dokładnie folią spożywczą. Najlepiej jeśli przez następną godzinę położymy się, bądź usiądziemy przykryci kocem lub kołdrą. Po tym czasie możemy zdjąć folie, zmyć peeling i nasmarować się kremem ujędrniającym lub oliwką.
2.
pół szklanki wystudzonej kawy (zaparzonej w 3 łyżkach wody)
łyżeczkę oliwki
łyżeczkę cynamonu
żel do kąpieli lub mydło
Do kawy dodajemy po łyżeczce oliwki i cynamonu. Do całości dodajemy żel lub mydło. Peeling najlepiej użyć podczas kąpieli. Wmasować w skórę wykonując przy tym ruchy kuliste, następnie spłukać.
3.
Zaparz kawę z dużą ilością fusów. Gdy ostygnie, fusy z kawy wymieszaj z wybranym składnikiem z niżej wymienionych:
sól
oliwka dla dzieci lub oliwa z oliwek
cynamon
Peeling kawowy najlepiej stosować dwa razy w tygodniu. Nie należy spodziewać się od razu rewelacyjnych efektów, ponieważ to wymaga regularnego stosowania minimum przez miesiąc. W walce z cellulitem, oprócz stosowania złuszczeń skóry kawą, warto dołączyć do tego masowanie ciała balsamem ujędrniającym, wyszczuplającym lub po prostu antycellulitowym.
Zobacz również:
-
Peelingi – prawdy i mity
-
Jakie kremy stosować zimą?
-
Jakie zabiegi pielęgnacyjne są wskazane zimą?
-
Wskazane zabiegi dla dłoni w okresie zimowym