URODA I ZDROWIE

Jakie zabiegi pielęgnacyjne są wskazane zimą?

19 stycznia 2012, dodał: Redakcja

Zimą gdy wszyscy otulają się ciepłym szalem i i myślą o zabiegach pachnących cynamonem, imbirem i czekoladą, aura nie sprzyja poddawaniu się poważniejszym /inwazyjnym/ zabiegom.

Zabiegów  tych w ogóle nie wykonuje się w ciepłych miesiącach – głównie ze względu na ostre słońce, które wchodzi w reakcje z nieosłoniętą skórą. W okresie srogiej zimy, także nie są wskazane niektóre zabiegi, tym razem przez wzgląd na zbyt niską temperaturę. Najbardziej optymalne są okresy przejściowe, czyli jesień i wczesna bądź umiarkowana zima. Efekt jest wówczas bardziej optymalny i dłużej się utrzymuje.

Kosmetolodzy spełniając państwa oczekiwania polecają szeroki wachlarz zabiegów o charakterze inwazyjnym stosowanych w szczególności zimą. Polecane są wszelkiego rodzaju peelingi, kwasy, mikrodermabrazja i podobne zabiegi o działaniu głęboko złuszczającym.
Jeśli chodzi o kwasy, adekwatne do obecnej pory roku są kwasy owocowe, czyli alfahydroksykwasy. Z tego gatunku bardzo bezpieczny jest kwas glikolowy, który nie wywołuje uczuleń. Poza tym nawilża naskórek, złuszcza zrogowaciałą warstwę skóry i przyspiesza produkcję kolagenu. Zabieg doskonale wpisuje się w sezon jesienno-zimowy, kiedy słońca mamy już niewiele. Cera pielęgnowana kwasami nie powinna być wystawiana na działanie słońca czy solarium.
Mikrodermabrazja (podobnie jak kwasy owocowe) jest zabiegiem bezpiecznym i nie uczulającym. Prowadzi do głębokiego złuszczenia naskórka za pośrednictwem diamentowej głowicy działającej na podciśnieniu. W ten sposób pobudzona zostaje synteza kolagenu i elastyny, co daje doskonałe efekty odmładzające skórę. Złuszczanie następuje stopniowo dlatego nie ma niebezpieczeństwa zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczania ani powstania blizn.
Ponadto wskazane są wszelkie zabiegi liftingujące mechaniczne bądź laserowe. I tu należy wspomnieć o bardzo popularnych i cieszących się dużym powodzeniem zabiegach jak: Hydrodermia Lift- intensywne czterostopniowe nawilżenie skóry- bogate doświadczenie renomowanej francuskiej marki Ginot. Cryolift Filorga- krioterapia z wykorzystaniem 56 aktywnych składników– ekspert w dziedzinie pielęgnacji. Zabiegi te w dużym stopniu poprawiją kondycję skóry pozostawiając spektakularne efekty na dłużej.
Skoro jesteśmy przy laserze, warto zaznaczyć, że w tym czasie jest on niemal wskazany (IPL, lasery frakcyjne Fraxel, Mosaic, peeling laser erbowy). W tym okresie można bowiem podjąć działania mające na celu leczenie naszych problemów skórnych tj. przebarwienia, rozszerzone naczynka. Można też śmiało zaplanować serię zabiegów przeciwdziałających starzeniu się skóry. Przeprowadza się je zwykle przy użyciu różnego rodzaju laserów o dużej mocy. Z tego względu nie wolno się opalać w solarium (bo na zewnątrz i tak nie ma warunków) przez kilka tygodni przed, pomiędzy i po serii zabiegów.
Z dziedziny medycyny estetycznej zaskakuje swą popularność mezoterapia igłowa oraz mikroigłowa czyli wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry.
Żywimy głęboką nadzieję iż przedstawione powyżej zabiegi spełnią oczekiwania i pozwolą wykorzystać jak najbardziej efektywnie  okres zimowy by wiosnę powitać z nowym  wspaniałym obliczem.

Kosmetolog  Katarzyna Wagner- Frindt
Salon Piękności Denique Aleje Niepodległości 92/98


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

zakupy w ciemno....
Tak zupelnie w ciemno to nie... ale zdarza mi sie kupowac odpowiedniki, ktore...
Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną
Krawat niekoniecznie, ale koszula z długim rękawem owszem.
Czy brać z nim ślub?
Też jestem zdania, że lepiej się wstrzymać niż potem żałować
Naklejki na paznokcie
Na ali jest ogromny wybór tyle że długo się czeka na dostawę