Prawidłowe oczyszczanie twarzy: etapy, zasady, przydatne zalecenia | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Prawidłowe oczyszczanie twarzy: etapy, zasady, przydatne zalecenia

26 sierpnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Oczyszczanie twarzy – to ważny etap w rytuale dbania o siebie. Bez niego nawet najlepsze kosmetyki o bogatych formułach będą bezużyteczne. Twoja uroda i zdrowie skóry zaczyna się w łazience. Im lepiej umyjesz twarz, tym skuteczniejsze będą produkty, które później nałożysz. Jak oczyszczać twarz? Co dodać do porannej i wieczornej pielęgnacji skóry? Postaramy się odpowiedzieć na te i wiele innych pytań.

Prawidłowe oczyszczanie twarzy:

Etapy oczyszczania skóry

Aby osiągnąć idealny efekt, przygotować skórę do dalszych zabiegów, należy przestrzegać kolejności oczyszczania twarzy. Zabiegi należy wykonywać dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Należy zebrać zestaw produktów do oczyszczenia, które są odpowiednie dla Twojego rodzaju skóry i postępować zgodnie z podstawowymi etapami codziennego oczyszczania twarzy:

  • zmywanie makijażu. Aby usunąć kosmetyki dekoracyjne, zaleca się stosowanie produktów dwufazowych. Poradzą sobie nawet z opornymi kosmetykami. Skórę należy pielęgnować delikatnie, nie trzeć. Skóra wokół oczu wymaga delikatnej pielęgnacji. Nanieś niewielką ilość produktu na skórę lub wacik, poczekaj, aż zacznie działać, następnie delikatnie spłucz produkt wodą;
  • mycie. Po usunięciu kosmetyków dekoracyjnych można stosować pianki, żele i inne produkty. Wybieraj produkty, które zawierają składniki nawilżające i odżywcze. One korzystnie wpłyną na stan skóry, wyeliminują odwodnienie, suchość i uczucie ściągnięcia;
  • tonizowanie. Każde mycie twarzy powinno kończyć się stosowaniem tonika. On odbudowuje barierę hydrolipidową, przygotowuje skórę właściwą do aplikacji innych produktów. Regularne stosowanie toniku utrzymuje równowagę pH, zapobiega różnym niedoskonałościom estetycznym, które pojawiają się poprzez nadmierne przesuszanie skóry;
  • nawilżenie i odżywienie. Ostatni etap mycia – to nałożenie kremu. Stosuj krem ​​na dzień rano i krem ​​na noc – wieczorem. Wybieraj produkty o bogatym składzie (witaminy, minerały, kolagen, ekstrakty roślinne i olejki). Ważne jest, aby produkty były dopasowane do rodzaju skóry.

Raz w tygodniu zaleca się głębsze oczyszczanie. Scruby i peelingi z kwasami owocowymi mają delikatne działanie. Takie produkty zapewniają świeżość cery, aktywują odnowę skóry, wygładzają ją, zwiększają jędrność i elastyczność.

Przydatne wskazówki

Jak oczyszczać skórę twarzy i jakie produkty będą najlepsze do stosowania w domu? Jedna z głównych zasad – to nie myć twarzy mydłem. Alkalia znajdujące się w mydle niszczą lipidy, co prowadzi do odwodnienia. Jeden wyjątek: możesz umyć twarz mydłem, jeśli składa się z naturalnych składników.

Wiele dziewczyn wybierają produkty, które według producenta nie wymagają spłukiwania. Ale wszystkie produkty oczyszczające zawierają składniki i substancje, które powodują suchość, podrażnienie i zaczerwienienie. Wszystkie produkty najlepiej zmywać. Pozwoli to uniknąć możliwych skutków ubocznych.

Jedyna różnica między wieczornym oczyszczaniem twarzy a porannym rytuałem – to stosowanie płynu do demakijażu. Wszystkie inne etapy (tonizowanie, nawilżanie, odżywianie) muszą być obecne w każdej procedurze mycia.

Dzięki całościowemu podejściu i odpowiedniemu oczyszczeniu Twoja skóra na długo zachowa młodość i piękno. Wybierz wysokiej jakości produkty do swojego rodzaju skóry, wykonuj codzienne rytuały i ciesz się każdym zabiegiem.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Woda z dystrybutora
Jak woda stoi w plastikowym baniaku w temp. kilkunastu stopni, to w końcu przyjmuje...
Czy korzystaliście kiedyś z samocho…
Niestety małe warsztaty nie mają aut zastępczych, a ja korzystam tylko z usług takich...
Dane w chmurze
Kiedyś te dane z chmury wyciekną i dopiero będzie afera....
Makijaż dla amatorki
Szybki makijaż opanowalam do perfekcji, chociaż nigdy się go nie uczyłam....