URODA I ZDROWIE

Poznaj kilka sposobów na regenerację włosów po lecie!

4 października 2018, dodał: EKSPERTKA

Dla niejednego z nas włosy to wizytówka, dlatego warto wiedzieć jak o nie dbać, aby były w dobrej kondycji, świeże i zregenerowane. Lato to z pewnością piękna pora roku, jednakże czy korzystna dla Twoich włosów? Niekoniecznie…dlatego mamy dla Ciebie kilka sposobów na ich regenerację!

Obecnie fryzjerzy oraz technicy usług kosmetycznych, mają nam do zaproponowania całą gamę produktów, które z mniejszym lub w większym stopniu działają na nasze włosy oraz na ich strukturę. Istnieją też inne metody, dzięki którym zregenerujesz je w znacznym stopniu i poprawisz ich kondycję po upalnym lecie. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby Twoje włosy wyglądały świetnie i świeżo!

Fryzjer jest dobrym rozwiązaniem

Zadba o to, żeby Twoja fryzura wyglądała świeżo i była w jak najlepszej kondycji! Co więcej, jeśli będzie to konieczne wykona odpowiednie zabiegi, które poprawią jakość mieszków włosowych czy w ogóle strukturę włosa. Do zadań fryzjera nie należy tylko podcinanie włosów, co oczywiście możemy się spodziewać, niestety się wydarzy, ale także  zaopiekuje się Twoją skórą głowy, ponieważ właśnie tam “wszystko się zaczyna”. Licz się z tym, że fryzjer zaproponuje Ci ścięcie końcówek, które dodatkowo mogły być zniszczone przez działanie na nich urządzeń do stylizacji, takich jak: lokówki czy prostownice!

Używaj odpowiednich kosmetyków

To niezwykle ważne, aby Twoje włosy nabrały lepszej kondycji, bo jak wiesz, działanie na nie promieni słonecznych, nie do końca jest dobre. Dzieje się tak, ponieważ “żywe” słońce, czyli takie, które w ciągu dnia świeci najmocniej, spala je, a tym samym otwiera strukturę włosa! Szczególnie podatne na takie działanie są blond włosy, ponieważ feomelanina, czyli czerwony barwnik, który decyduje również o kolorze tęczówki w oczach, zupełnie nie wykazuje czynników ochronnych.

Podstawą regeneracji włosów powinno być nawilżanie. Nakładaj na włosy maski, odżywki oraz mgiełki. Jednak nie wystarczy tylko to. Aby wilgoć nie uciekała z “wnętrza” włosów, należy dostarczać emolientów, które wytwarzają powłokę na włosach i hamują odparowywanie wody.

Ważne jest to, jak myjesz włosy

Nie wszyscy o tym wiedzą, dla większości jest to oczywiste, jednakże czy na pewno? Teraz zadaj sobie pytanie, w jaki sposób myjesz głowę i włosy? Czy szampon, który nałożysz spłukujesz ciepłą czy zimną wodą? Już odpowiadamy… Zdecydowanie chłodna woda jest wskazana do spłukiwania włosów i należy o tym pamiętać.

A w jaki sposób możesz jeszcze zregenerować włosy? 

  • Wybieraj produkty kosmetyczne, które są dostosowane do konkretnego typu włosa, np. jeśli Twoje włosy się puszą, to korzystaj z kosmetyków do tego przeznaczonych. 
  • Nie używaj kosmetyków na bazie olejów, 
  • Warto skorzystać z kosmetyków do stylizacji na bazie silikonu, jednakże pamiętaj o umiarze!

Lato to z pewnością bardzo radosna pora roku, która sprawia, że “chce się żyć”. Jednak w tym ferworze emocji nie zapominajmy o naszych włosach!

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Magnesy na lodówkę
Ja mam kilka przywiezionych z wycieczek, z motywami z danych miejsc.
On pije. Czy taki związek ma sens?
Sens ma tylko terapia albo odejście... Niestety ale na nałóg nie ma innych sposobów...
Fajne sklepy na zakupy prezentów
Dla każdego coś na prezent znajdziesz tutaj :D https://www.manoki.pl/
Krem ,czy baza?
Wszystko zależy od składy podkładu jaki nakładamy na krem lub bazę