Powiększanie ust kwasem hialuronowym – jak wygląda zabieg i czy jest bezpieczny?,

2 czerwca 2021, dodał: klinikavesuna
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Kobiety lubią poprawiać mankamenty urody, by wyglądać atrakcyjniej, szczególnie jeśli chodzi o najbardziej wyeksponowaną część ciała, czyli twarz. Usta stanowią jeden z ważniejszych elementów, kobiety lubią, aby były pełne i symetryczne. Z biegiem lat czerwień wargowa staję się wąska i pobruzdowana, a proporcje wargi górnej i dolnej zaburzone. Jak temu zaradzić? Na pomoc przychodzi kwas hialuronowy, za pomocą którego można wypełnić i powiększyć usta.

 

Kwas hialuronowy wykorzystywany do powiększania ust – czy to bezpieczne?

Kwas hialuronowy, który wykorzystywany do zabiegów medycyny estetycznej, pozyskiwany zostaje ze szczepu bakterii Bacillus Subtilis. Jest on bezpieczny dla człowieka, praktycznie nie wywołuje także reakcji alergicznych, ani podrażnień. Jest znakomicie tolerowany przez ludzki organizm i nie powoduje skutków ubocznych. Zabieg z wykorzystaniem preparatu, którego bazę stanowi kwas hialuronowy, jest więc w bezpieczny.

Zabiegi powiększające i wypełniające usta, które wykonujemy w naszej klinice przy użyciu kwasu hialuronowego, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Kobiety, które chcą dzięki niemu wyrównać  proporcje między górną i dolną wargą lub powiększyć je obie, widzą, jak ładny i naturalny efekt są w stanie otrzymać w krótkim czasie. Panie często do nas wracają i bardzo chwalą sobie tę metodę właśnie ze względu na to, że jest bezpieczna i wiąże się z krótką rekonwalescencją. Taki zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania się, a co ważne, istnieje niewiele przeciwwskazań do jego wykonania – mówi lekarz Agnieszka Drożniak – Konstanty.

Kwas hialuronowy wstrzyknięty do ust wypełnia je i jest w stanie wyrównać wszelkie asymetrie, które występują w ich kształcie lub wielkości. Dodatkowo wpływa na ich regenerację, a także bardzo intensywne nawilżenie.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Przygotowanie do zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym polega na miejscowym znieczuleniu. Na usta oraz niewielkie obszar wokół nich nakładana jest specjalna substancja znieczulająca. Dzięki jej działaniu, pacjentka czuje się znacznie bardziej komfortowo podczas wstrzykiwania kwasu do warg.

Po wykonaniu znieczulenia miejscowego następuje nastrzykiwanie całych ust lub ich części preparatem z kwasem hialuronowym. Całość zabiegu nie trwa długo, bo około 30 minut, a efekt widoczny jest praktycznie od razu. Pojawia się lekka opuchlizna, jednak znika po 2-3 dniach. Rezultat ten utrzymuje się od około 6 do maksymalnie 12 miesięcy – dodaje lekarz Agnieszka Drożniak – Konstanty.

Przeciwwskazaniami do zastosowania kwasu hialuronowego w celu powiększenia ust jest ciąża, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, co zdarza się jednak dość rzadko, a także różnego rodzaju zmiany skórne lub opryszczka w miejscu podania preparatu. Najlepiej jest skonsultować się ze specjalistą w klinice medycyny estetycznej przed podjęciem ostatecznej decyzji. Przeprowadzi on dokładny wywiad z pacjentem i odpowie na wszelkie pytania, rozwiewając ewentualne wątpliwości.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Najlepsze firmy lakierów waszym zda…
Ostatnio zrezygnowałam z lakierów i wybieram odżywki, które mają delikatny naturalny odcień imitujący...
Paletki ;)
Ostatnia wpadła mi w ręce paletka z Eveline "shocking nudes". Jestem zadowolona - ładne...
wypadające włosy
Możesz spróbować jakichś wcierek albo łykać suplemety. Ja na razie próbuję ratować się...
Plan czy niespodzianka?
Chyba też optuję za niespodzianką :)