Produkcja kolagenu w skórze – wybierz Liftactiv Specialist od VICHY!

2 czerwca 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Starzenie skóry, jest procesem, który rozpoczyna się już w okolicach 25 roku życia! Co go powoduje? Jakie składniki aktywne są najbardziej skuteczne w przeciwdziałaniu utracie kolagenu w skórze? Na te wszystkie pytania odpowiada VICHY, marka N°1 w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej w aptekach w Polsce[2].

Fizjologicznie postępujący ubytek kolagenu i działanie ekspozomu – dwie przyczyny starzenia się skóry

Kolagen swoją nazwę zawdzięcza greckiemu słowu „kolla” („klej”), ponieważ „skleja” komórki skóry i tworzy swoiste rusztowanie podtrzymujące tkanki. Skóra właściwa składa się z niego aż w 70-85% i to właśnie dzięki niemu zachowuje swoją gęstość oraz jędrność. Niestety, po 25 roku życia, zmniejsza się ilość kolagenu w skórze. Szacuje się, że od tego momentu, z roku na rok ten ubytek powiększa się o 1%. Proces ten potęguje ekspozom, czyli składowa wielu czynników: środowiskowych, behawioralnych jak i hormonalnych, na które jesteśmy narażeni przez całe życie. Zaliczamy do nich m.in. ekspozycję na promienie słoneczne, zanieczyszczenia powietrza, zmiany klimatyczne, stres, jakość snu czy palenie papierosów.

Pielęgnacja przeciwstarzeniowa skóry – kiedy zacząć, jakich składników szukać w produktach?

Być może ok. 25 roku życia zaczęłaś zauważać u siebie utratę jędrności skóry. To właśnie jedna z pierwszych oznak jej starzenia. Czy to już czas na pielęgnację anti-ageing, czy raczej poczekać na widoczne zmarszczki? Nie czekaj, działaj! Zacznij świadomie wybierać produkty pielęgnacyjne bogate w skuteczne składniki aktywne. Są to między innymi:
Witamina C – ma właściwości antyoksydacyjne, niweluje działanie wolnych rodników oraz przyspiesza cykl odnowy naskórka. Dzięki temu wspomaga działanie kosmetyków, wpływając na poprawę wyglądu skóry: pomaga uzyskać bardziej miękką, gładką, nawilżoną i rozświetloną skórę.
Peptydy – ich silne działanie anti-ageing polega na przeciwdziałaniu oznakom utraty kolagenu w skórze. Stymulując produkcję kolagenu w skórze pomagają widocznie poprawić jej elastyczność, zmniejszać zmarszczki oraz nadać skórze bardziej jędrny i gładki wygląd. Co więcej, peptydy mają zdolność do zwiększenia produkcji kolagenu w skórze aż…8 razy!*[3]
​Kwas hialuronowy –ma szczególną zdolność do wiązania cząsteczek wody, dzięki czemu zapewnia prawidłowe nawilżenie, ujędrnia oraz wygładza drobne linie i zmarszczki.

Kompleksowa kuracja anti-ageing Liftactiv Specialist od VICHY

W codziennej pielęgnacji warto uwzględnić rutyny składające się z produktów o potwierdzonej skuteczności, których działanie jest udowodnione i zapewni skórze najlepsze efekty. Liftactiv Specialist od VICHY to nowa generacja pielęgnacji przeciwzmarszczkowej inspirowana nieinwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej, która koryguje oznaki utraty kolagenu w skórze. Formuły produktów są hipoalergiczne i testowane pod kontrolą dermatologiczną, a ich skuteczność potwierdzona jest badaniami klinicznymi.
Ampułki Liftactiv Specialist Peptide-C to skoncentrowana kuracja przeciwzmarszczkowa bogata w silne składniki aktywne stosowane także w dermatologii i medycynie estetycznej: aż 10% czystej witaminy C o działaniu rozświetlającym skórę, przeciwzmarszczkowy bio‑peptyd, intensywnie nawilżający i ujędrniający wysoko- i niskocząsteczkowy kwas hialuronowy oraz woda wulkaniczna z Vichy, która wspiera naturalne mechanizmy obronne skóry.
Już po 10 dniach stosowania skóra jest pełna blasku, co potwierdziło 74% kobiet[4]. Skuteczność w redukcji zmarszczek została potwierdzona w badaniu klinicznym: ampułki po 28 dniach stosowania zmniejszają zmarszczki na czole o -10,9%, a kurze łapki o -8,9%[5].
Opakowanie 10 ampułek po 1,8 ml, cena[6]: 99,90 zł
Liftactiv Collagen Specialist to krem na dzień o udowodnionej skuteczności w redukcji oznak starzenia spowodowanych utratą kolagenu w skórze, takich jak zmarszczki, utrata jędrności skóry oraz opadający kontur twarzy. Bogaty w dwa starannie wyselekcjonowane kolagenowe peptydy o działaniu przeciwzmarszczkowym i ujędrniającym oraz witaminę Cg znaną z właściwości wyrównujących koloryt skóry. Formuła wzbogacona została również wzmacniającą wodą wulkaniczną z Vichy.
Już po 4 godzinach poprawia jędrność skóry o +20%[7], a po 8 tygodniach zmarszczki są zredukowane o ‑24%[8].
Opakowanie: 50 ml, cena[9]: 167,90 zł
Przeciwzmarszczkowy krem Liftactiv Collagen Specialist Noc podczas nocy wzmacnia skórę w walce ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, które przyspieszają starzenie włókien kolagenowych. Formuła zawiera składniki aktywne naturalnego pochodzenia: witaminę Cg – antyoksydant o działaniu rozświetlającym skórę i wyrównującym jej koloryt, przeciwstarzeniowe peptydy oraz resweratrol, aby przywrócić skórze naturalny blask.
Już pierwszego ranka po zastosowaniu kremu skóra jest odczuwalnie wypoczęta i świeża. Po 4 tygodniach krem zauważalnie poprawia koloryt skóry[10]: 85% kobiet potwierdziło, że skóra jest widocznie rozświetlona, a według 79% kobiet skóra ma wyrównany koloryt. Skuteczność w redukcji zmarszczek została potwierdzona w badaniu klinicznym[11].

Opakowanie: 50 ml, cena[12]: 167,90 zł

[1] James Varani i in., „Decreased Collagen Production in Chronologically Aged Skin”, American Journal of Pathology, vol. 168, nr 6, czerwiec 2006.
[2] Źródło: IQVIA Pharmatrend oraz IQVIA e-Pharmacy Tracker – 2018, 2019, YTD 10/2020 pod względem wartości sprzedaży. © 2020 IQVIA oraz podmioty powiązane. Wszystkie prawa zastrzeżone.
[3] *Test in vitro na kolagenie III, przeprowadzony z peptydem z groszku w stężeniu 2%.
[]4 Samoocena, 52 kobiety.
[5] Ocena kliniczna, 47 kobiet.
[6] Cena rekomendowana. Ostateczną cenę ustala sprzedawca w punkcie sprzedaży.
[7] Test instrumentalny, 40 kobiet.
[8] Badanie kliniczne, 58 kobiet.
[9] Cena rekomendowana. Ostateczną cenę ustala sprzedawca w punkcie sprzedaży.
[10] Samoocena, 75 kobiet po 4 tygodniach.
[11] Ocena kliniczna, 75 kobiet po 4 tygodniach.
[12] Cena rekomendowana. Ostateczną cenę ustala sprzedawca w punkcie sprzedaży.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz