Powiększanie ust kwasem hialuronowym – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

14 kwietnia 2024, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Modelowanie ust to popularny zabieg medycyny estetycznej, na który decyduje się wiele kobiet. Rezultaty widoczne są praktycznie od razu, a dodatkowo powiększanie ust nie jest teraz tak drogie, jak było kiedyś. Wszystko przez to, że zabieg ten stał się dość popularnym. Powiększenie ust kwasem hialuronowym wykonywane jest najczęściej w celu zniwelowania niewielkich niedoskonałości na ustach czy delikatnego ich powiększenia. Ta na pozór delikatna zmiana może diametralnie odmienić wizerunek kobiety, a co za tym idzie, sprawić, że będzie się czuła pewna siebie i piękna.

powiększanie ust kwasem hialuronowym

Sam zabieg powiększania ust polega na podaniu za pomocą zastrzyku kwasu hialuronowego do czerwieni wargowej. Kwas hialuronowy uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych wypełniaczy, głównie dlatego, że jest on zupełnie obojętny dla układu immunologicznego.

Jeżeli chodzi o odczuwanie bólu jest to kwestia bardzo indywidualna. Sam zabieg zawsze wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, które najczęściej nakładane jest w postaci maści. Dzięki temu odczuwanie nakłuwania jest niewielkie. Zabieg trwa około 30 minut do godziny. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj modelowania wybierze klientka.

Do samego zabiegu modelowania ust nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Zaleca się jedynie na kilka dni przed nie przyjmować preparatów zawierających aspirynę czy leków przeciwzapalnych. Nie należy także wykonywać obciążających ćwiczeń fizycznych po zabiegu. Nie jest także wskazane opalanie się zarówno na naturalnym słońcu jak i solarium.

Zaleca się zarówno przed jak i po zabiegu zachowanie odpowiedniego poziomu nawodnienia, które dla dorosłego organizmu wynosi 2 litry wody.

Jaka ilość kwasu hialuronowego jest odpowiednia na pierwszy raz?

W zabiegu modelowania ust najważniejsze jest odpowiednie dopasowanie ilości do indywidualnych potrzeb klientki. Dlatego na pytanie jaka ilość będzie odpowiednia nie ma jednej, dobrej odpowiedzi.

W przypadku kiedy modelowanie ust kwasem hialuronowym ma na celu wyciągnięcie bardzo wąskich ust przeważnie na pierwszy raz najbardziej odpowiednie będzie użycie 0,5 mililitra. To będzie i tak spora zmiana dla wizerunku ostatecznego kobiety, dlatego warto wprowadzić ją delikatnie. Nawet w przypadku, kiedy uzna ona za stosowne wykonanie ponownego zabiegu w krótkim odstępie czasu, to zdecydowanie lepiej wykonać to etapami, niż zdecydować się na jednorazowe podanie większej ilości.

Przeważnie każda kobieta udaje się do gabinetu z konkretną wizją czy nawet zdjęciem ust, które jej się podobają i oczekuje podobnego efektu u siebie. W profesjonalnym salonie osoba wykonująca zabieg nigdy nie zgodzi się na takie rozwiązanie. Dlaczego? Każdy przypadek jest bardzo indywidualny, a odtwarzanie czyiś ust nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, może wręcz pogorszyć wygląd pacjentki.

Czasami oczekiwania nie są możliwe do spełnienia, a profesjonalista po rozmowie z pacjentem może nawet odmówić wykonania zabiegu. Może okazać się, że wypełnienie tak naprawdę potrzebne jest w zupełnie innych tkankach i to właśnie taki zabieg byłby bardziej korzystny dla pacjentki.

Zabieg powiększania ust -różne metody, różne efekty

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym nie oznacza zawsze jednej i tej samej metody. Obecnie wykonuje się to zupełnie innymi technikami niż kiedyś. Wynika to zarówno z postępu technologicznego jak i zmieniających się trendów. Jedną z najpopularniejszych obecnie metod jest Russian Lips czyli rewitalizacja czerwieni wargowej. Nazwa wzięła się od tego, że podczas zabiegu wykonywane jest wiele nakłuć i podawana niewielka ilość kwasu hialuronowego na całej powierzchni ust. Dzięki temu powiększana jest jedynie sama warga, bez unoszenia i uwypuklania pozostałych części ust.

Podczas tradycyjnego zabiegu powiększania ust wykonywane jest przeważnie jedno wkłucie, a podczas wyprowadzania igły podawany jest równomiernie preparat po całej długości. Dzięki temu preparat rozprowadzony jest liniowo.

Przewaga metody russian lips polega na tym, że możliwe jest wprowadzenie różnego toru podawania kwasu hialuronowego. Może odbywać się to zarówno od środka ust do kącików, jak i w przeciwległym kierunku. W zależności od oczekiwanego efektu może być także wykonane po ukosie czy wręcz jedynie na wysokości środka ust. Modelowanie ust kwasem hialuronowym to prosty sposób na zmianę, która da natychmiastowe efekty.

Jak długo utrzymuje się efekt powiększania ust?

Zaraz po zabiegu na ustach pozostaje przeważnie opuchlizna i zaczerwienienie. Znika ona w zależności od organizmu, do kilku dni. Dopiero wtedy możliwa jest ocena ostatecznych efektów zabiegu. Nie należy zatem przejmować się tym, że od razu po zabiegu usta są dość duże, a sama twarz opuchnięta. Jest to normalne, a ostateczny efekt z pewnością będzie dużo delikatniejszy niż natychmiast po zabiegu.

Wtedy możesz cieszyć się pełnymi ustami, które mają ostateczny kształt. W zależności od tego, czego oczekujesz od zabiegu może być to jedynie wygładzenie, rewitalizacja lub uzyskanie efektu nawilżenia ust.

Efekt utrzymuje się przeważnie do około 8 miesięcy, choć sam proces degradacji kwasu hialuronowego jest indywidualny dla każdego organizmu.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Smart kid belt?
Pas do samochodu SMART KID BELT to wygodna i bezpieczna alternatywa dla fotelika czy...
Samotne mamy - czy to fajne partner…
Jeśli czujesz, że jesteś zbyt młody na tego typu zobowiązanie, rzeczywiście wchodzenie...
Sprawdz do kogo jesteś podobna :)
Ja nie muszę sprawdzać ja jestem zdecydowanie skóra zdarta moja mama. :) Jesteśmy...
Co na trądzik i blizny po trądziku…
Pomóc może sok z cytryny lub octu jabłkowego.Na widoczne przebarwienia może także pomóc...