Pomadki ochronne i nawilżanie ust w sezonie letnim – co warto wybrać?

13 czerwca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Na co zwrócić uwagę przy pielęgnacji ust w trakcie lata? Jakie pomadki wybierać, aby ochronić usta przed działaniem promieni słonecznych czy wiatru? Poznaj sprawdzone sposoby na cudowne usta przez całe wakacje!

usta

Nawilżenie i pielęgnacja ust latem

Każda kobieta marzy o pięknych i zadbanych ustach – aby jednak ten efekt osiągnąć, warto poświęcić odrobinę czasu i pracy. Na szczęście w większości przypadków nie są koniecznie dogłębne czy nadzwyczaj zajmujące zabiegi, znakomity rezultat uzyskasz dzięki po prostu codziennej pielęgnacji. Oczywiście od czasu do czasu polecany jest np. masaż warg, który wykonasz kolistymi ruchami palców lub za pomocą miękkich szczoteczek do zębów, czy też peeling. Jednak biorąc pod uwagę codzienne dbanie o usta, szczególnie w sezonie letnim, na pierwszy plan wysuwa się odpowiednie nawilżenie ust. W tym celu zalecane są np. takie kosmetyki jak balsamy do ust, pomadki ochronne czy serum. Tego rodzaju produkty znajdziesz w ofercie Avon.

Pielęgnacja ust – zadbaj o piękny i zdrowy uśmiech!

Codzienna pielęgnacja ust jest kluczowa w kontekście wyglądu nie tylko ich samych, ale całej Twojej twarzy. W tej kwestii najważniejsza jest systematyczność pielęgnacji oraz zabezpieczenie ust przed różnego rodzaju szkodliwymi czynnikami – latem jest to oczywiście działanie promieni słonecznych, wysoka temperatura, a niekiedy także wiatr. Świetnym sposobem jest chociażby maseczka na usta, którą należy pozostawić na około kwadrans. Wychodząc z domu, należy natomiast pamiętać o zabezpieczeniu ust pomadką ochronną lub kremem. Ważne, aby w skład tego rodzaju produktów wchodziły witaminy A i E, powinny one także mieć filtr UV. Gdy tylko dostrzeżesz charakterystyczne poczucie ściągniętej skóry warg, ponownie nałóż warstwę pomadki. Jeżeli lubisz pomadki kolorowe, przed ich użyciem możesz nałożyć na usta odrobinę produktu pielęgnacyjnego i odczekać, aż ulegnie wchłonięciu. Koniecznie pożegnaj również niekorzystne nawyki, takie jak oblizywanie ust czy ich przygryzanie. Warto też wiedzieć, że ostre czy słone potrawy sprzyjają podrażnieniom delikatnej skóry.

Usta nie bez powodu uważane są za esencję kobiecej zmysłowości. Mimo to, w przeciwieństwie do pozostałej skóry, usta nie mają swojego płaszcza hydrolipidowego, który stanowi ważną barierę ochronną i zapewnia miękkość oraz elastyczność. Dlatego też odpowiednio dobrana pomadka czy szminka powinna we właściwy sposób zastąpić wspomniany płaszcz hydrolipidowy. Pomadka już sama w sobie powinna nawilżać usta i zabezpieczać skórę przed wysuszeniem. Jeśli połączysz jej regularne stosowanie z wykonywanym co pewien czas peelingiem, już wkrótce Twoje usta będą czarujące jak nigdy dotąd. Ciekawostką jest, że w ofercie Avon znajdują się też pomadki w płynie. Oczywiście łatwiejsze w aplikacji są tradycyjne pomadki, jednak dla wielu pań ciekawą alternatywą mogą być właśnie pomadki w płynie. Więcej na ten temat dowiesz się, odwiedzając stronę Avon i sprawdzając stosowne produkty. Oprócz tego produkty do pielęgnacji ust dostępne są oczywiście w pozostałych konsystencjach i formach, np. w standardowych pojemniczkach czy tubkach.

Zniszczone usta latem

W wyniku różnych okoliczności może dojść do sytuacji, w której Twoje usta będą wymagały troskliwszej opieki w trakcie lata. Suche czy spierzchnięte usta to nic przyjemnego, a do tego prezentują się bardzo nieestetycznie. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się tłuste i bogate w witaminy preparaty nawilżające, które zapobiegają dalszym procesom wysuszającym oraz powstawaniu bolących ranek. Odnośnie do stosowania jakichkolwiek kosmetyków na usta, pamiętaj, aby przed ich systematycznym stosowaniem najpierw wypróbować ich działanie w domu na małym fragmencie skóry. Choć dzieje się to rzadko, to nawet jeśli precyzyjnie wybierasz kosmetyki, czasem może dojść do niespodziewanej reakcji alergicznej. W ten sposób zminimalizujesz jej efekty.

Lato to pora roku, na którą czekamy wszyscy. W tym czasie Twoje usta wymagają szczególnej pielęgnacji i ochrony – na szczęście dość łatwo możesz wprowadzić ją w życie. Sprawdź aktualną ofertę marki Avon i dbaj o swoje usta przez całe wakacje!

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz