Pojazdy na akumulator dla dzieci to doskonały prezent na lato! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Pojazdy na akumulator dla dzieci to doskonały prezent na lato!

20 lipca 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Pojazdy na akumulator dla dzieci szturmem podbiły rynek zabawek. Nic w tym dziwnego – to fantastyczna i w pełni bezpieczna zabawka, która zapewni każdemu dziecku wiele godzin niezapomnianej frajdy. Poznaj świat pojazdów na akumulator i wybierz doskonały prezent dla Twojej pociechy.

 

Pojazd na akumulator dla dzieci – co to takiego?

Wśród pojazdów akumulatorowych znajdziemy samochody różnych marek, w tym samochody terenowe, quady, motory, skutery czy pojazdy takie jak wozy strażackie, policyjne, koparki, traktory, ciężarówki. Pojazd tego typu posiada zazwyczaj jeden lub nawet kilka silników. Odpowiednio jest napędzany na jedną lub dwie osie. Na rynku, np. w sklepie Ramiz, są także dostępne pojazdy z napędem na cztery koła.

Pojazd na akumulator dla dziecka, jak sama nazwa wskazuje, zasilany jest przez akumulator. Do pojazdu dołączona jest ładowarka sieciowa, którą można podłączyć do normalnego gniazdka sieciowego w domu.

Jak działają pojazdy na akumulator dla dzieci i czy są bezpieczne?

Wielu rodziców, którzy pragną kupić dziecku wyjątkową niespodziankę, zastanawia się, jak wygląda użytkowanie pojazdu i czy na pewno jest on bezpieczny dla dziecka. Niemal każdy pojazd na akumulator może być sterowany przez osobę dorosłą za pomocą bezprzewodowego pilota. Dzięki temu opiekun ma pełną kontrolę nad pojazdem. W każdej chwili może sterować kierunkiem i szybkością jazdy oraz w sposób bezpieczny zahamować pojazd.

Trzeba jednak mieć świadomość tego, że zasięg pilota jest ograniczony. Pozwala sterować autem czy inną maszyną z odległości 10-20 metrów. Stąd zawsze należy towarzyszyć i być w pobliżu dziecka podczas zabawy. Nie jest to jednak trudne, ponieważ pojazdy na akumulator dla dzieci nie rozwijają dużych prędkości. Zwykle maksymalna prędkość jest do 10 km/h. Używanie pilota jest niezbędne w przypadku małych dzieci, które nie potrafią jeszcze panować nad obsługą pojazdu.

Jakie wiek dziecka jest odpowiedni?

Standardowo pojazdy na akumulator są przeznaczone dla dzieci powyżej 3. roku życia. Na rynku znajdziemy jednak modele odpowiednio przystosowane dla młodszych dzieci, które z powodzeniem mogą bezpiecznie go używać. Dla dzieci starszych, np. od 6-7. do 10. roku życia, z kolei idealne będą samochody z napędem na dwie osie, które zagwarantują fantastyczne wrażenia podczas zabawy.

Jakie wyposażenie posiadają pojazdy na akumulator dla dzieci?

Poza bezprzewodowym pilotem pojazdy na akumulator dla dzieci wyposażone są oczywiście w pasy bezpieczeństwa i odpowiednio wyprofilowane siedzisko. Wybrane modele posiadają także blokady drzwi bocznych, skrzynie biegów, światła led oraz panele multimedialne czy wbudowane radia.

Na rynku dostępne są repliki oryginalnych “dorosłych” samochodów i pojazdów marek takich jak: Audi, Jeep, Lexus, Mercedes-Benz, Lamborghini, Maseratti, BMW, Bugatti, Vespa oraz wielu innych.

Pojazd na akumulator to doskonały prezent dla każdego dziecka!

Pojazd na akumulator to świetna zabawka dla dziecka w niemal każdym wieku. Sprawia mnóstwo frajdy i radości, jest doskonałym sposobem na spędzenie wartościowego czasu z opiekunami oraz naukę podstaw kierowania pojazdem i zasad ruchu drogowego. Z pewnością ucieszą się z niego zarówno maluchy, jak i starsze dzieci!

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Pościel dla chłopca
Warto przy zakupie poscieli kierować się zainteresowaniem chłopca np.jeśli lubi piłkę nożną...
Inspiracje świąteczne
Internet jest niewyczerpanym źródłem inspiracji. Blogi tematyczne,Instagram czy Facebook obfitują w pomysły na świąteczne...
Mało znane miejsca do zwiedzenia w …
Poznaniacy jednak mogą pochwalić się tym, że do ich centrum przylega pokaźnych rozmiarów… jezioro....
Jak zadbać o skórę na szyi?
Myj szyję i dekolt przy pomocy chłodnej wody, aby pobudzić krążenie i poprawić napięcie...