URODA I ZDROWIE

Podaruj swoim dzieciom zdrowy uśmiech!

13 maja 2019, dodał: pinkmause

Zdrowy uśmiech dziecka to najcenniejsza nagroda dla każdego rodzica. Przypominanie, namawianie, zachęcanie do codziennej higieny jamy ustnej to niejednokrotnie wyzwanie dla opiekunów. Czy są metody, aby wprowadzanie zdrowych nawyków było skuteczniejsze i przyjemniejsze? Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby poznać wszystkie triki i sposoby na codzienną pielęgnację zębów wśród dzieci i cieszyć się wspólnie z nimi zdrowymi uśmiechami.

Według danych Ministerstwa Zdrowia, aż 89% dzieci w wieku 7 lat ma próchnicę [1]. Aby rozwiązać ten problem, najlepszym sposobem jest edukacja dzieci w wieku wczesnoszkolnym, która pomoże wykształcić w nich pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. To właśnie rodzice i opiekunowie odgrywają kluczową rolę w procesie edukacji najmłodszych. Poprzez codzienny kontakt z dziećmi, w naturalny sposób kształtują u nich odpowiednie postawy i codzienne nawyki, uczą kultury mycia zębów i pilnują, by szczotkowanie było dokładne i odpowiednio długie. Mycie zębów dzieci bywa jednak trudne – z tym problemem zmaga się wielu rodziców.

Z pomocą całej rodzinie przychodzą nowoczesne technologie. Dzieci mogą mieć słabe zdolności manualne oraz problemy z czyszczeniem wszystkich powierzchni jamy ustnej. Najlepszym sposobem, aby sobie z tym poradzić będą szczoteczki elektryczne, które są szczególnie wskazane w celu usuwania płytki bakteryjnej u dzieci. Wyniki badań potwierdzają, że szczoteczki elektryczne dla dzieci usuwają znacznie więcej płytki bakteryjnej ze wszystkich obszarów jamy ustnej niż zwykła manualna, dziecięca szczoteczka do zębów [2].

Wielu rodziców zadaje sobie jednak pytania: Czy szczoteczki elektryczne są bezpieczne dla dzieci? Od kiedy można ich używać? Szczoteczki elektryczne mogą być używane już od 3. roku życia i są całkowicie bezpieczne! Pozwalają one wprowadzić dobre nawyki higieny jamy ustnej nie tylko poprzez zabawę i rozrywkę, ale również dzięki zaawansowanym narzędziom takim jak funkcja kontroli nacisku. Ponadto, najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci na rynku, takie jak Oral-B, mają specjalne, miękkie włókna, które delikatnie czyszczą dziąsła, a ich mniejsza główka o specyficznym okrągłym kształcie, pozwala na dokładne oczyszczenie każdego zęba.

Kształt główki ma istotne znaczenie w walce z płytką nazębną. By skutecznie dbać o nasz uśmiech, powinien on dopasowywać się do kształtu każdego zęba i docierać do przestrzeni międzyzębowych. Dodatkową rzeczą zachęcającą maluchy do mycia zębów są ulubione postaci z bajek, które znajdują się na dziecięcych szczotkach.

Dzięki  aplikacji  Disney® Magic Timer™ stworzonej przez Oral-B, dzieci mogą szczotkować zęby w towarzystwie swoich ulubionych bohaterów, zbierać nagrody w postaci naklejek i korzystać z wielu innych zalet aplikacji. Badania potwierdzają, że dzięki aplikacji, aż 90% dzieci zaczęło myć zęby dłużej [3]. Aplikacja jest darmowa i dostępna w sklepie App StoreTM oraz Google PlayTM.

Dodatkowo, z okazji Dnia Dziecka, marka Oral-B przygotowała specjalny poradnik „Szczotką i pastą” który zawiera praktyczne wskazówki dla rodziców, dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej. Pamiętajmy, że właściwe szczotkowanie i dobre nawyki żywieniowe to nie etap  – to sposób na zdrowe życie.

[1] Monitoring Zdrowia Jamy Ustnej 2016

[2] Wyniki na podstawie: Grossman, E. and Proskin, H. J. Am. Dental Assoc., 1997; 128: 469-474

[3] Oral-B Kids Brushing Study

Oral-B to światowy lider na rynku szczoteczek do zębów wartym ponad  5 mld dolarów. Produkty marki należącej do firmy Procter & Gamble obejmują manualne i elektryczne szczoteczki do zębów dla dzieci i dorosłych, irygatory do płukania jamy ustnej i produkty do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, w tym nici dentystyczne, a także pasty do zębów i płyny do płukania jamy ustnej. Szczoteczki manualne Oral-B są wybierane przez dentystów w USA i wielu innych krajach częściej niż szczoteczki jakiejkolwiek innej marki.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kremy do twarzy
A ja lubię Tołpę i Nivea, obie marki mają same zalety:)
Lokówki
Można też zapleść wilgotne włosy na noc i rano loki gotowe bez lokówki:)
Wypożyczenie większej ilości krzese…
Ostatnio na 50. rocznicę ślubu moich dziadków wypożyczaliśmy krzesła i stoły ze szkoły,...
prezenty
Warto kupić coś, co sprawi przyjemność, np. dobre perfumy czy krem z wyższej półki,...