Pielęgnacja rąk – miękka skóra w domowych warunkach

11 października 2021, dodał: Zuza_3
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Chłód lub skwar, wiatr, środki chemiczne i wiele więcej każdego dnia muszą znosić nasze dłonie, które służą nam do praktycznie wszystkich codziennych czynności. Dodatkowo ich budowa sprawia, że są one wyjątkowo trudne w pielęgnacji. Skóra na dłoniach prawie zupełnie pozbawiona jest gruczołów łojowych, zwłaszcza od strony grzbietowej, przez co pozbawione są naturalnej warstwy ochronnej i wysuszają się oraz niszczą dużo szybciej niż inne strefy naszej skóry. Te wszystkie czynniki sprawiają, że dbanie o skórę dłoni nie należy do najłatwiejszych. Istnieją jednak sprawdzone sposoby, aby odżywić ręce i przywrócić im przyjemną miękkość.

damskie dłonie

Chociaż dłonie są zdecydowanie wymagającymi zawodnikami, jeśli chodzi o pielęgnację istnieje kilka świetnych i prostych zasad, które pozwolą nam utrzymać je w bardzo dobrym stanie lub przywrócić go po skrajnym przesuszeniu. Pierwszą z nich jest odpowiednie mycie rąk. Nie od dziś wiadomo, że ręce myć trzeba dla zachowania odpowiedniej higieny, ale powinniśmy zwracać także uwagę na to czym je myjemy. Mydła na bazie silnych detergentów lub (o zgrozo!) płyn do mycia naczyń nie będą odpowiednimi do tego środkami. Zamiast nich powinniśmy postawić na produkty natłuszczające, wzbogacone o witaminy oraz naturalne oleje. Często sprawdzać się będą także środki dla dzieci.

peeling do dłoni kawowy

Kolejną ważną sprawą, jeśli chcemy zadbać o zdrowie naszych dłoni jest krem. Nie jest to odkrywczy lub nowatorski sposób dbania o ręce, ale sprawdzony i skuteczny już od wielu lat. Ważne jest, aby wybierać takie, których używanie będzie sprawiać nam przyjemność i będziemy o tym pamiętać. Szybko wchłaniające się będą świetnym wyborem. Warto także zadbać o to, aby krem, którego używamy posiadał substancje natłuszczające i nawilżające. Oprócz kremu dla ochrony dłoni warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju rękawiczki. Do sprzątania zakładajmy gumowe, a w zimę ciepłe z pluszowym podbiciem, aby nie wystawiać rąk na działanie mrozu.

moczenie dłoni w oliwie

Oprócz tych oczywistych zabiegów ochronnych możemy także pomóc naszym dłoniom dzięki różnego rodzaju zabiegom możliwym do wykonania przez nas w domu. Takie domowe spa należy rozpocząć od peelingu. Pozbędziemy się wtedy martwego naskórka z naszych dłoni i zrobimy miejsce nawilżeniu. Najprostszy możemy zrobić z kawy i oliwy w odpowiednich proporcjach. Po takim zabiegu najlepiej przejść do fazy drugiej, czyli odżywiania. Kąpiel w oliwie będzie idealnym wyborem. Wystarczy lekko podgrzać oliwę w miseczce tak, aby była ciepła, ale nie parzyła. Następnie dodać do niej sok z połowy cytryny i zanurzyć w takiej mieszance dłonie na około 10 lub 15 minut. Po tym czasie skóra będzie odżywiona i nawilżona.

Dbałość o dłonie to bardzo ważna część pielęgnacji, o której często zapominamy. Można jednak przy minimalnym wysiłku osiągnąć zadowalające efekty. Powinniśmy dbać o nasze dłonie, bo te posłużyć nam musza do końca życia oraz tak samo długo pięknie wyglądać.

zobacz również:

Orzechy – na piękną skórę, włosy i paznokcie

Olejek rycynowy na włosy, skórę i paznokcie – jak stosować?

Paznokcie lustrem chorób

Jak odbudować zniszczone paznokcie po tipsach i hybrydach ?

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Prezent
Można też kupić bon upominkowy, np. do kosmetyczki czy do drogerii.
Dodatki do rosołu
Kawałek buraka dodaję:)
Kleszcze i choroby odkleszczowe
Może kiedyś będzie szczepionka na takie choroby...
Jak długo jesteście singlami?
Ciekawe pytanie... myślę, że w każdym wieku można próbować, tylko trzeba spotkać kogoś odpowiedniego......