Mycie włosów odżywką – jak zacząć i co warto wiedzieć?

11 października 2021, dodał: Zuza_3

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Można pomyśleć, że tak prostej czynności jak codzienne mycie włosów nie można już urozmaicić. Można dodać do pielęgnacji wcierkę, naolejować włosy lub właśnie umyć włosy odżywką. O tym ostatnim opowiemy właśnie w tym artykule.

Mycie włosów odżywką pomimo krążących wokół tego zagadnienia kontrowersji, jest metodą bezpieczną i niosąca za sobą sporo korzyści w porównaniu do szamponów. Te drugie pomimo swojego przeznaczenia jakim jest oczyszczenie skóry głowy nie zawierają zbyt wiele substancji pielęgnujących nasz skalp. W opozycji do tego staje odżywka, która może poszczycić się dużo większym udziałem substancji nawilżających, drogocennych olejów oraz protein podnoszących nasze włosy u nasady. Dzięki temu po myciu odżywką pasma naszych włosów są silniejsze, bardziej lśniące oraz łatwiejsze w rozczesywaniu i stylizacji. Ta metoda szczególnie sprawdzi się osobom o przesuszonych i dosyć mocno zniszczonych, jednak nie obciążających i przetłuszczających się włosach. Świetna będzie także dla posiadaczek włosów kręconych.

odżywka do włosów

Zasadniczo mycie włosów odżywką podzielić można na dwa różne sposoby. Pierwszym z nich jest OMO, czyli Odżywka Mycie Odżywka. Drugi natomiast to mycie odżywką w sposób standardowy. Już wyjaśniamy czym te dwie metody się różnią.

Metoda OMO polega na nałożeniu odżywki na długość włosów z pominięciem skóry głowy, następnie umyciu skóry głowy szamponem i spłukaniu całości. Na koniec dajemy znowu odżywkę i spłukujemy. Tak powstaje właśnie zasada Odżywka Mycie Odżywka. Ten sposób ma głównie za zadanie chronić włosy na długości przed silnym, wysuszającym działaniem szamponu. Dzięki temu nie cierpią one w trakcie mycia. Ważne jest to, że ta metoda nie eliminuje zupełnie szamponu. Dlatego właśnie dobra jest na początek przygody z myciem włosów odżywką.

mycie włosów odżywką

Drugim sposobem jest klasyczne mycie włosów odżywką. W tej metodzie nie używamy w ogóle szamponu. Może się to wydać na początku dziwne, jednak, jeśli bliżej się temu przyjrzymy zaczyna mieć sens, ponieważ zdolności pielęgnacyjne odżywki są znacznie większe niż szamponu. W rutynie pielęgnacyjnej zastępujemy po prostu szampon odpowiednią odżywką. Kluczowe jest, aby wybrać taką która nadaje się do mycia nią skóry głowy. Będą to odżywki, które w składzie zawierają takie substancje jak:

  • Behentrimonium Chloride
  • Cetrimonium Chloride
  • Tricetyldimonium Chloride
  • Methosulfates.

Tylko te substancje tak naprawdę pozwolą domyć skórę głowy. Nie poleca się jednak tego sposobu osobom z problemami skóry głowy lub tendencją do obciążenia u nasady.

zadbane włosy

Złotym środkiem między tymi dwoma metodami jest ich hybryda. Stosowanie OMO zapobiegnie przesuszeniu długości włosów, natomiast mycie również skóry głowy odżywką pozwoli zadbać o skórę głowy. Jeśli zdecydujemy się na takie połączenie warto wprowadzić raz na 1,5 tygodnia mycie skóry głowy szamponem z silnym detergentem, aby pozbyć się zanieczyszczeń niemożliwych do usunięcia za pomocą odżywki.

Jak widać takie mycie włosów może być świetnym odkryciem i czymś świeżym oraz nowym w pielęgnacji naszych włosów. Zachowanie umiaru i rozsądku są tu jednak także wskazane, a sięganie po szampon raz na jakiś czas wcale nam nie zaszkodzi a wręcz pomoże zadbać o włosy jeszcze lepiej.

 

zobacz również:

Jak pielęgnować włosy kręcone i falowane – 5 prostych kroków!

Orzechy – na piękną skórę, włosy i paznokcie

Komu pasują brązowe włosy?

Prostownica na mokre lub wilgotne włosy!

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Była żona i jego matka - problem
Jak ludzie są dorośli i dojrzali to potrafią uciąć toksyczne kontakty. A...
E-palenie
Odradzam, zwłaszcza nastolatkom- jak widzę 15-latka to pali to świństwo to zastanawiam...
Emocjonalna huśtawka w związku
Najważniejsze, żeby dwoje ludzi chciało tego samego w tym samym czasie,...
Dziwni faceci na portalach randkowy…
Internet zepsuł facetów, nagle myślą, że każda laska z fb, insta itp....