Pielęgnacja jedwabiu | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Pielęgnacja jedwabiu

30 sierpnia 2012, dodał: KamAda.pl
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Tkaniny jedwabne są łatwe w pielęgnacji i nie wymagają użycia specjalistycznych środków czyszczących. Podstawową zasadą samodzielnego prania rzeczy jedwabnych jest użycie ciepłej, lecz nie gorącej wody
z dodatkiem płatków mydlanych lub szamponu (najlepiej do włosów farbowanych – jedwab podobnie jak włosy składa się z włókien białkowych). Tkanin jedwabnych nie należy namaczać przed praniem, a ich czyszczenie powinno odbywać się w wodzie o względnie stałej temperaturze. Dodatkowo, po wypraniu tkaninę można przepłukać w wodzie z zawartością kilku łyżeczek octu w celu odświeżenia kolorów. Na koniec należy wypłukać tkaninę w ciepłej, czystej wodzie.

Proces suszenia powinien polegać na delikatnym odsączeniu z tkaniny wody np. przy użyciu ręcznika, z dala od promieni słonecznych i grzejnika. Cały proces prania i suszenia powinien przebiegać delikatnie. Tkaninę należy wygniatać tak, by uniknąć ryzyka jej uszkodzenia.

Pranie jedwabiu w pralce wiąże się z ryzykiem uszkodzenia tkaniny. W celu zminimalizowania ryzyka należy umieścić ją w worku z siatki oraz użyć łagodnego środka czyszczącego, a pralkę ustawić na temperaturę wody nie wyższą niż 30 stopni. Jedwabiu nie należy odwirowywać. Jedwab powinien być prasowany na lewej stronie, na wilgotno, w niskiej temperaturze, bez użycia pary.

file1346312996

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Strony internetowe
A ja lubię strony o innych krajach, teraz czytam o Gruzji.
Firany. Jakie wybrać
U mnie są muslinowe firany.
Sztywność stawów , reumatyzm
Kolagen też trzeba uzupełniać żeby stawy nie sztywnialy.
Czy każdy facet to oszust i kłamca?…
Ponoć w USA 30 procent kobiet to singielki właśnie z powodu braku odpowiednich facetów.. .