URODA I ZDROWIE

Pianki neoprenowe – dlaczego warto postawić na markowe pianki?

17 lipca 2020, dodał: Redakcja

Każdy sport potrzebuje odpowiedniego przygotowania oraz indywidualnego sprzętu, aby móc wykonywać daną aktywność fizyczną poprawnie i komfortowo. Nienaganna technika plus właściwa aparatura zagwarantują nam to w 100%. Wybierając sporty wodne możemy spotkać się z wieloma ich wariantami. Od kajakarstwa, przez nurkowanie, aż do windsurfingu. Każdą z tych dyscyplin łączy jedna cecha – wykonywane są na wodzie, co za tym stoi, chcąc nie chcąc będziemy musieli mieć z nią kontakt. Jednymi z przydatnych akcesoriów mogą okazać się pianki neoprenowe. Różne rodzaje i modele podporządkowane są dla każdego typu sportu. Warto zatem zagłębić się w ich temat i znaleźć piankę odpowiednią dla siebie.

pianki neoprenowe

Pianki neoprenowe – rodzaje oraz prawidłowy dobór do preferencji

Wybierając rodzaj sportu, który uprawiamy, należy zaopatrzyć się w odpowiedni kombinezon neoprenowy. Pianki neoprenowe będą różnić się od siebie w zależności od warunków, w jakich będziemy ich używać. Jednym z czynników, które mają wpływ na rodzaj kombinezonu jest temperatura wody. Im zimniejsza woda, tym w grubszą warstwę neoprenu powinniśmy się zaopatrzyć. Długość nogawek oraz rękawów również ma znaczenie. Jeżeli będziemy mieli kontakt z ciepłą wodą to niepotrzebne będą nam pianki z zakrytymi całymi kończynami, bardziej powinny nas interesować modele ze skróconymi tymi elementami. Aby pianki neoprenowe służyły nam jak najlepiej, należy je dopasować do swojego ciała oraz płci. Kobiece ciało bardzo różni się od męskiego, więc należy zadbać o to, aby zakupić okrycie, które będzie przylegać do całego ciała równomiernie, a nie odstawać w ramionach lub udach. Nie kupujmy takiego rodzaju ekwipunku przez internet, zwłaszcza za pierwszym razem, ponieważ powinno się go przymierzyć i dobrać odpowiedni model do swojego ciała i uprawianego sportu. Obsługa w sklepie Surfshop w Gdańsku, Warszawie lub Chałupach chętnie nam doradzi i sprawdzi, czy wszystko jest jak należy.

 

pianka

Źródło: Sklep Windsurfingowy i Kitesurfingowy SurfShop.pl

Dla kogo są pianki neoprenowe?

Jeżeli uprawiasz jakikolwiek rodzaj sportów wodnych, to neoprenowe okrycie jest jak najbardziej dla Ciebie. Przy kajakarstwie mamy mniejszy kontakt z wodą, więc nie będą nam potrzebne grube lub całkowicie zakryte pianki – chyba, że pływamy w dużym chłodzie. Jeżeli na wczasy wybieramy się nad morze lub ocean i chcielibyśmy potrenować kite/windsurfing, to z pewnością pianki neoprenowe powinny być obecne w naszym wyposażeniu. Wiele zależy również od osobistych preferencji i odporności na chłód. Warto więc się zastanowić i wybrać piankę trochę grubszą niż się zaleca. W sklepie Surfshop na pewno znajdziemy coś dla siebie, a duży wybór modeli i wersji kolorystycznych zadowoli nawet najbardziej wybrednych klientów. Pianki neoprenowe damskie posłużą każdej aktywnej kobiecie, a pianki neoprenowe męskie doskonale sprawdzą się u panów, którzy lubią wypoczywać nad wodą. U najmłodszych sprawdzą się pianki neoprenowe dziecięce, które również znajdziemy w sieci sklepów Surfshop.

Biorąc pod uwagę rodzaj sportu, który uprawiamy oraz wybrany region, należy dobrać odpowiednie pianki neoprenowe, aby właściwie chronić nasze ciało przed wychłodzeniem. Nawet jeżeli woda wydaje się dość ciepła, to przy dłuższych sesjach może się okazać, że kombinezon staje się bardzo przydatny. Dbajmy o swoje zdrowie oraz o zdrowie swoich bliskich. Korzystajmy z wykwalifikowanego sprzętu ze sklepu Surfshop, aby zadbać o nie jak najlepiej. Nie wstydźmy się i poprośmy o radę osobę z doświadczeniem.

Zainteresowany sprzętem na wind i kitesurfing? Kup online na -> SurfShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Chałupy, ul. Kasperska 4

Chałupy, ul. Kasperska 4a (Polaris)

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38 b

Źródło: Sklep Windsurfingowy i Kitesurfingowy SurfShop.pl

 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wydarzenia kulturalne
jak się ktoś interesuje koncertami jest fajna apka i można bilety na niej...
Żywienie psa
ja daję mojemu yorkowi suchą, na wagę kupuję bo taniej, do tego czasem dostanie...
róże miniaturki w domu ??
niestety ale róże nigdy w domu doniczkowe się nie trzyamją choćbym nie wiem...
Czyraki
laser na czyraki? maść ichtiolowa i tyle, posmarować na cały dzień zakleić jakimś gazikiem...