Patricia Zurita Ona: Jak zatrzymać huśtawkę nastojów – nasz patronat! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Patricia Zurita Ona: Jak zatrzymać huśtawkę nastojów – nasz patronat!

18 października 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Na wiele rzeczy, które nas dotykają w życiu, nie mamy wpływu. Możemy się jednak nauczyć panować nad emocjami, które nieprzewidziane okoliczności w nas budzą, i nie pozwolić im nami rządzić.

Czy usłyszałeś kiedyś, że podchodzisz do życia zbyt emocjonalnie? Czujesz się przytłoczony negatywnymi emocjami? Zdarza ci się tracić nad nimi kontrolę? Czy czasami żałujesz swojego zachowania, gdyż działałeś pod wpływem emocji? Jesteś zmęczony górkami i dołkami wynikającymi z dręczących cię odczuć?

Jeśli dostrzegasz w tym opisie siebie, to prawdopodobnie jesteś osobą nadwrażliwą emocjonalnie, kimś, kto czuje więcej i mocniej niż inni. Wiedz jednak, że nie jesteś sam i możesz poradzić sobie ze swoimi emocjami.

Czerpiąc z wieloletniego doświadczenia psychologa klinicznego i opierając się na metodzie Terapii Akceptacji i Zaangażowania, autorka uczy, jak radzić sobie z rozchwianiem emocjonalnym. Wyjaśnia procesy odpowiadające za emocje i pomaga zrozumieć, dlaczego czujesz to, co czujesz. Tłumaczy, jak nadać sens swoim emocjom i jak zdrowo je wyrażać. W tej pełnej empatii, humoru, ale też wiedzy książce przedstawia konkretne narzędzia i strategie działania w obliczu życiowych wyzwań. Krok po kroku prowadzi ścieżką samorozwoju ku spokojniejszemu i pełnemu sensu życiu.

Dzięki tej książce:
• nauczysz się, jak reagować na negatywne emocje,
• dowiesz się, jak tworzyć trwałe i wartościowe relacje z ludźmi, na których ci zależy,
• zrozumiesz, że to ty sprawujesz kontrolę, a nie twoje emocje.

Dr Patricia E. Zurita Ona, czyli dr Z., jest psychologiem klinicznym specjalizującym się w zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych, traumie, lęku i związanych z nim dolegliwości, a także zaburzeniach emocjonalnych. Prowadzi prywatną praktykę terapeutyczną, wykłada i uczestniczy w konferencjach naukowych.

Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem RM

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz