Owoce zatrutego drzewa – nowa trylogia Agnieszki Janiszewskiej!

2 kwietnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Owoce zatrutego drzewa książka

Warszawa, druga połowa XIX wieku. Kinga, choć mieszka z ciotką i wujem oraz dwojgiem kuzynów, nie czuje się u nich dobrze – dusi się w atmosferze mieszczańskiej kamienicy i czegoś jeszcze… Młoda dziewczyna nie potrafi zrozumieć, dlaczego ciotka Maria Burgiewiczowa tak bardzo jej nienawidzi. Jedynym wyjściem jest wyprowadzka z domu wujostwa. Kinga decyduje się na ten odważny krok i wyjeżdża do Krakowa, gdzie zamierza odnaleźć jedyną żyjącą krewną swojego ojca, o której istnieniu jeszcze niedawno nie miała pojęcia. Wkrótce przekona się, że droga do niezależności bywa dłuższa i bardziej skomplikowana niż podejrzewała…

Z największą starannością oddane realia niezwykłej epoki, zwyczaje warszawskich mieszczan, atmosfera szalonego, artystycznego Krakowa i Paryż przełomu wieków!

Poleca Wydawnictwo Zaczytani

Fragment:

– Zgodzisz się na to? – indagował, zupełnie niezrażony jej milczeniem. W jego głosie usłyszała wyraźne napięcie. Swobodny, nonszalancki ton zniknął niemal bez śladu. – Wyjdziesz za niego?
Tym razem to ona wzruszyła ramionami.
– Jeszcze mi się nie oświadczył – odparła, siląc się na obojętność.
– A gdy to zrobi… zgodzisz się?
– Nie mam pojęcia, czy to zrobi – odparła rezolutnie. A przynajmniej miała nadzieję, że tak to zabrzmiało. – Wobec tego nie widzę powodu, abym zastanawiała się nad odpowiedzią.
Ujął ją pod łokieć, zmuszając do zatrzymania się pośrodku alejki.
– Fakt, że twojej ciotce bardzo na tym zależy, nie oznacza, że musisz być jej posłuszna – rzekł cicho. – To twoje życie.
– Moje życie? Co ty powiesz? – Ponownie się zirytowała, równocześnie starając się zapanować nad wzbierającą falą goryczy. – Naprawdę uważasz, że masz prawo pouczać mnie w tym względzie? Właśnie ty?


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Szukam ludzi 35-40, którym chce się…
Z miłą chęcią bym się wybrała i wyruszyła z domu na jakieś spotkanie towarzyskie,...
jaki efekt na lato
Jakie paznokcie będą modne w 2024 roku? Zarówno pastele i neony to fantastyczna...
szkoła rodzenia
W szkole rodzenia poznacie właściwie wszystko, co powinniście wiedzieć na temat opieki nad...
Suche szampony
Tradycyjny szampon do włosów w swoim składzie zawiera naturalne substancje pielęgnujące włosy oraz skórę...