Ogrzyca i dzieci” – recenzja

18 października 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Opowieści o walce dobra ze złem to częsty motyw w literaturze dziecięcej. Podejmuje go również uznana autorka książek dla najmłodszych -Kelly Barnhill. „Ogrzyca i dzieci” to opowieść, w której spokojne dotąd miasteczko Wdoligłaźno staje się areną dziwnych i budzących grozę wydarzeń. Najpierw pożar unicestwia Bibliotekę, potem płoną kolejne budynki, a okresy suszy i powodzi dokonują kolejnego spustoszenia. Efektem tych przerażających wydarzeń jest spotęgowany strach i nieufność, które powodują, że ludzie zamykają się w czterech ścianach i zaczynają szukać winnego wśród sąsiadów. Nadzieję budzi w nich tylko Burmistrz, który zapewnia, że jest pogromcą smoków. Gdy z Sierocińca ginie w tajemniczych okolicznościach dziecko, to właśnie włodarz miasta wskazuje Ogrzycę mieszkającą na uboczu jako winną tego nieszczęścia. Czy jednak zło ma naprawdę jej oblicze…?

Ogrzyca i dzieci książka

Kelly Barnhill pokazuje, jak bardzo stereotypy rządzą naszym sposobem myślenia i jak często sprowadzają nas na manowce. Ogrzyca przeraża ludzi swoją posturą, jest też niezbyt urodziwa. Czy to jednak wystarczający powód, by przypisywać jej mordercze skłonności? Ocenianie innych po pozorach to błąd. Może jednak warto kogoś bliżej poznać, zanim wyda się o nim opinię? Autorka postanawia oddać tę misję w ręce dzieci z Sierocińca. Czy one znajdą sposób, by pokonać zło i przywrócić dawne, sielskie życie w miasteczku…?

To piękna opowieść o dziecięcym sposobie patrzenia na świat. Wrażliwość podopiecznych Sierocińca porusza serce również dorosłych czytelników i budzi tęsknotę do minionych czasów. Piękna szata graficzna książki przyciąga wzrok i sprawia, że lektura jest jeszcze przyjemniejsza. Polecamy tę lekturę do rodzinnego czytania, gdyż jest to bardzo uniwersalna historia. Warto przenieść się myślami do czasów dzieciństwa, gdy każda historia kończyła się dobrze, a dobro zawsze zwyciężało. Koniecznie sięgnijcie po tę piękną książkę, która przypomina, jak ważna w życiu jest wzajemna życzliwość i przyjaźń, które pozwalają przetrwać nawet najtrudniejsze chwile.

Książka jest dostępna TUTAJ

Dziękujemy Wydawnictwu Literackiemu za przekazanie egzemplarza do recenzji.

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Dieta pegańska
Słyszałyście kiedykolwiek o peganizmie? To połączenie diety paleo i weganizmu - model odżywiania stworzony...
#samodbałość - nowy trend
Widziałyście już kiedyś tan hasztag? #Samodbałość to akcja zachęcająca Polki do tego, żeby znaleźć...
SIBO - bakterie w jelicie cienkim
Mówi się dużo o tym, jak istotna jest flora bakteryjna jelit,...
Ile zarabia sie w Szwecji
Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek...