Odżywcze rytuały dla włosów od KLORANE

3 grudnia 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Przemyślane i gotowe zestawy pielegnacyjne do włosów renomowanej marki Klorane to naprawdę trafiony pomysł na prezent. Marka przykłada ogromną wagę do jakości swoich produktów i ich skuteczności, a w szczególności do składników pochodzenia naturalnego. Nic tak nie ucieszy jak pachnąca kuracja na osłabione włosy,  w szczególności w okresie zimowym. Eleganckie pudełeczko z szamponem i odpowiednio dobraną odżywką do włosów Klorane to niezbędny a zarazem miły upominek.

włosy zimą

 

Rytuał na bazie organicznego masła cupuaçu odżywienie i regeneracja włosów

 

Do bardzo suchych i zniszczonych włosów
• Uzupełnia głębokie ubytki włosa
• Włosy stają się widocznie mocniejsze
• Włosy odżywione i pełne blasku

Szampon 200 ml + balsam 200 ml
Cena: 85 zł

Rytuał na bazie wyciągu z granatu ochrona koloru i blask włosów

Kolor jest chroniony, żywy i bardziej trwały, a włosy odzyskują miękkość i blask. Szampon zawiera wyciąg z unikatowej odmiany Punica granatum L. o skórce bogatej w taniny wiążące kolor z keratyną i zapobiegające jego blednięciu. Dzięki zawartości polifenoli o właściwościach antyoksydacyjnych, granat pomaga też utrzymać blask włosów. Kolor utrzymuje się na włosach średnio 2 razy dłużej, zachowuje intensywność i blask.
Szampon 200 ml + balsam 200 ml
Cena: 85 zł

Rytuał na bazie włókien lnu objętość XXL dla włosów

klorane len

Laboratoria KLORANE wybrały odmianę lnu Linum usitatissimum L., ze względu na jej bogactwo w substancje kleiste: prawdziwą naturalną podporę, która wzmacnia i nadaje włosom objętość już od nasady. Włosy stają się pogrubione, sprężyste i lekkie.

Szampon 200 ml + balsam 200 ml
Cena: 85 zł

Rytuał na bazie masła mango odżywienie i elastyczność włosów

klorane mango
Na bazie masła mangowego, bogatego w kwasy tłuszczowe i polisacharydy, odżywia i ułatwia rozczesywanie nie obciążając włosów. Wzmacnia film hydrolipidowy, który chroni łodygę włosa. Odżywione, jedwabiście gładkie i nieobciążone włosy łatwiej się rozczesują oraz stają się miękkie i sprężyste.
Szampon 200 ml + balsam 200 ml
Cena: 85 zł

Rytuał na bazie piwonii
Ukojenie skóry głowy

Laboratoria KLORANE wybrały specjalny gatunek piwonii Paeonia Lactiflora Pall, uprawianej w chińskich prowincjach Shaanxi i Gansu, w poszanowaniu lokalnych ekosystemów. Stosowana w medycynie chińskiej już od X wieku, by złagodzić ból i usprawnić przepływ yin (energia odpoczynku). Wybrana dzięki wysokiemu stężeniu w korzeniu składnika aktywnego: PAEONIFLORIN o właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

 

klorane granat

Szampon 200 ml + balsam 200 ml
Cena: 85 zł
Dostępne w aptekach
Klorane – francuska marka dermokosmetyków założona w 1966 r. przez lekarza, Pierra Fabre, który zainteresowany jest działaniem roślin. Pierwszym produktem marki był szampon rumiankowy, który po kilku reformulacjach wciąż znajduje się w ofercie marki. Rok później wydano produkt dla najmłodszych – Klorane Bébé.

Już od początku istnienia marka Klorane oferowała dermokosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry głowy (od wypadania włosów po łupież), produkty do pielęgnacji skóry twarzy oraz kosmetyki dla dzieci. Jako pierwsza wprowadziła na rynek suche szampony.

Firma kieruje się filozofią, że na każdy problem istnieje rozwiązanie w postaci odpowiedniej rośliny. Na długiej liście roślin stosowanych przez markę jest m. in. mango, pokrzywa, tymianek, chaber czy chinowiec. Duży nacisk firma kładzie na podejście ekologiczne, zrównoważony rozwój, zmniejszenie zużycia energii i ochronę przyrody. Rezultatem długoletnich badań są produkty o skutecznym działaniu, które naprawdę stosuje się z przyjemnością. Surowe normy gwarantują dobrą jakość ekstraktów roślinnych, pozyskiwanie ich w ekologiczny sposób i skuteczne użycie ich w produkcie finalnym. Oczywistością jest, że marka Klorane nie stosuje do produkcji kosmetyków  roślin chronionych. Wręcz przeciwnie, Instytut Klorane stawia sobie trzy podstawowe zadania – chronić, badać, edukować. Instytut sfinansował na całym świecie wiele programów zmierzających do ochrony roślin, a wśród nich było wyhodowanie zagrożonego gatunku Normania triphylla w Portugalii przy współpracy ogrodu botanicznego miasta Funchal i Narodowefo Instytutu Botanicznego miasta Brest.

Jeśli preferujesz kosmetyki na bazie roślinnej, które są efektywne, a zarazem nieszkodliwe dla środowiska, marka Klorane na pewno cię usatysfakcjonuje.

KLORANE BOTANICAL FOUNDATION

• Fundacja posadziła 70 000 drzew do budowy Great Green Wall, ogromny pas zieleni, ze wschodu na zachód, z Dakaru do Dżibuti, o szerokości 15 km. Świeża woda „BLUE Gold” to tylko 3% zasobów naszej Planety. Fundacja pomaga w ponownym zalesianiu, w celu zapobiegania wysuszania lądów.

• Finansowanie nauki i letni uniwersytet medyczny w Senegalu, kraju zaangażowanym do tego programu i pionier w zakładaniu plantacji – powrót do 2008 roku w obszarze zalesień.

• Finansowanie kilku doktoratów dotyczących drzew daktylowych na pustyni: ludzie, środowisko i zdrowie.

• Wsparcie dla siewu 3000 roślin cupuaçu wraz z innymi gatunkami roślin. Oprócz zalesiania ziemie zdegradowane przez wylesianie, zwierzęta gospodarskie i monokulturę, wykorzystujące agroleśnictwo praktyki w rolnictwie umożliwiają różne drzewa i rośliny, które się uzupełniają do siebie, aby rosnąć razem.

• Podnoszenie świadomości wśród społeczności lokalnych o lesie. Zwłaszcza dzieci, od których zależy przyszłość. Na porządku dziennym: prezentacje w szkołach razem z nauczycielami, aby wyjaśnić korzyści natury i przekazać wiedzę przodków nowym pokoleniom.

• Badanie korzyści z agroforestry. Z socjologiem z Uniwersytetu Federalnego z Pará w Belém, Fundacja Botaniczna Klorane prowadzi działania mające przekonać miejscową ludność do bioróżnorodności.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wirus RSV
Dzieci mają słabą odporność, nam też w tym wieku przyplątywały się choroby...
Samotne mamy - czy to fajne partner…
Niech brat patrzy na charakter, bo są różne kobiety, ale jeśli nie jest materialistką...
Znane pary - wzór do naśladowania?…
Akurat dziś portale plotkarskie donoszą o rozwodzie takiej idealnej do niedawna pary aktorskiej......
Łączenie różnych marek farb do włos…
To trochę ryzykowne, bo to chemiczne mieszanki... Ja bym wolała osobno je rozrobić...