Odprężający masaż muszlami

27 czerwca 2011, dodał: Emilia
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Na pewno żadna z nas nie odmówiłaby sobie delikatnego i rozluźniającego masażu… Obecnie masować można nie tylko rękami czy nogami ale również muszlami.

Ciepło muszli odpręża i relaksuje.

Bezkresne wody mórz i oceanów bezustannie odkrywają przed nami skarby prosto ze swoich głębin. Są one źródłem inspiracji, zdrowia i piękna.

Natura podarowała nam kolejny klejnot. Klejnot, który pozwoli odzyskać nie tylko witalność, radość ducha, ale także sprawi, że przeżyjemy niezapomniane wrażenia.

Sięgając do głębi oceanu z samego serca Oceanu Spokojnego, tuż u wybrzeży Filipin, od stuleci wydobywane są cenne muszle. Zbierane są one ręcznie, a następnie polerowane i piaskowane tak, aby ich powierzchnia była nieskazitelnie gładka i delikatna. Brak porowatej powierzchni eliminuje ryzyko absorpcji olejku, martwych komórek skóry, bakterii czy kurzu. Pozwala to również na łatwe utrzymanie ich w czystości.

Muszle od stuleci zbierane przez wyspiarzy w celu zdobycia ich bogatej w białko zawartości, a następnie wyrzucane niczym odpady, paradoksalnie stały się unikatowym narzędziem do masażu ciała. Emitują ciepło dzięki aplikowanemu do ich wnętrza żelowi oraz aktywatorowi. Żel to mieszanka naturalnych minerałów z chłonącymi pudrami zawierającymi suszone algi morskie. Naturalny skład czyni go w 100% biodegradowalnym, zaś aktywator to krystalicznie czysta woda, sól oraz olejki esencjonalne.

Ten relaksacyjny i niezwykle przyjemny masaż z wykorzystaniem całkowicie naturalnych narzędzi skutecznie rozluźnia spięte mięśnie, koi nerwy i niweluje stres. Masaż rozpoczyna się, inspirowanymi falami oceanu, ruchami wykonywanymi dwiema ciepłymi muszlami. Następnie stosowane są przyjemne, ale równocześnie głębokie techniki manualne. Dzięki temu, że terapeuta masuje, jednocześnie rozgrzewając tkanki, masaż jest bardziej skuteczny i niezwykle przyjemny.

Raz rozgrzana muszla będzie wytwarzać, a w konsekwencji utrzymywać ciepło przez ponad godzinę. Używana jako narzędzie do masażu w zetknięciu się z ciałem będzie się stopniowo ochładzała, natomiast odłożona w stan spoczynku w naturalny sposób będzie się ponownie nagrzewać. Wyższa temperatura muszli jest szczególnie zauważalna podczas pierwszych 30 minut tuż po jej aktywowaniu, kiedy to energia cieplna będzie wytwarzana w bardzo szybkim tempie.

Muszle mogą być używane na wiele sposobów, a wszystko zależy od wyobraźni terapeuty. Muszle są tak wszechstronne, że mogą stanowić urozmaicenie każdego zabiegu, poczynając od masażu ciała i twarzy, a kończąc na tak prostych zabiegach, jak manicure i pedicure.

Materiały: www.wyspazdrowia.pl, www.kosmetyczki.net

Zobacz również:

  1. Rozluźniająca kąpiel w sianie
  2. Najbardziej relaksujące masaże świata
  3. Na czym polega masaż kamieniami?
  4. Jakie właściwości ma bursztyn?

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz