Oczyszczanie wątroby i nerek – naukowe i ludowe metody – recenzja

30 kwietnia 2023, dodał: ag-ness
Artykuł zewnętrzny

Zdrowe organy wewnętrzne decydują o jakości naszego życia. Gdy dobrze funkcjonują i nic nas nie boli, nie myślimy o nich i często szkodzimy im niewłaściwą dietą oraz używkami. Dopiero gdy pojawiają się problemy, to udajemy się po pomoc i bywa, że jest już zbyt późno, by cofnąć powstałe uszkodzenia. Czujemy się wówczas źle, wyglądamy o wiele starzej, a także brakuje nam witalności i dobrej kondycji fizycznej.

Warto więc poznać różne, nie tylko te typowe objawy pierwszych dolegliwości, które wskazują na to, że wątroba i nerki są obciążone. Ból w dolnej części pleców, czy zimne palce dłoni i stóp zwykle oznaczają dla nas problem z kręgosłupem czy krążeniem, tymczasem może być to również oznaka nieprawidłowej pracy któregoś z narządów wewnętrznych. W odpowiedzi na te sposoby, które pozwolą zadbać o wątrobę i nerki, aby mogły funkcjonować bez zarzutu przez długie lata. Autor prezentowanego tu poradnika pokazuje, że można w domowym zaciszu przeprowadzić detoksykację wątroby i nerek i tak dobierać menu, aby również nasza dieta spełniała funkcję oczyszczającą.

Zaskoczyło mnie to, że jest tak duży wybór ziół na wątrobę oraz na nerki. Dotąd sądziłam, że tylko reklamowane preparaty z apteki mogą tego skutecznie dokonać, oczywiście pozostawiając negatywne efekty uboczne. Bezpieczne leczenie ziołami, takimi jak m.in. rdest ptasi czy skrzyp polny, to doskonała alternatywa dla nich, gdyż roślinne terapie wpływają pozytywnie także na inne aspekty naszego zdrowia. Książka stanowi kompetentny przewodnik po tym, jak dobierać i stosować zioła do swoich potrzeb, aby terapia była optymalna.

Kiedy jest najlepszy czas na oczyszczanie wątroby i nerek? Jak rozpoznać u siebie moment, w którym detoks jest już koniecznością? Autor podaje wiele informacji medycznych, jednak poradnik jest napisany przystępnym językiem, aby przeciętny pacjent nie miał problemów z jego lekturą i zrozumieniem. Dowiedziałam się stąd wielu ciekawostek, np. tego, że zmieniający się kształt i kolor paznokci może wskazywać na chorą wątrobę, która bardzo długo nie daje żadnych objawów bólowych. Kluczem do autodiagnozy jest baczne obserwowanie własnego ciała i wyciąganie wniosków z pojawiających się sygnałów alarmowych. Autor podpowiada również, jakie badania mogą potwierdzić lub wykluczyć nasze podejrzenia.

Ten poradnik jest cennym źródłem wiedzy dla osób pasjonujących się naturalnym leczeniem, a w szczególności ziołolecznictwem. Prezentuje przepisy na herbatki ziołowe, napary i okłady, podając, które z nich należy stosować na kolejnych etapach detoksykacji wątroby i nerek. Oczyszczanie może mieć różne formy, od subtelnej po radykalną. Wiele osób preferuje długotrwałe i regularne picie herbatki ziołowej, stawiając na powolne oczyszczanie, inni zaś chcą osiągnąć szybki efekt, by ratować już mocno nadwyrężone zdrowie. W zależności od naszych potrzeb warto wybrać konkretną ścieżkę postępowania i postępować wg zawartych tu porad. Ważne jest odpowiednie przygotowanie się do oczyszczania oraz odpowiednie dobranie ćwiczeń fizycznych, które również poznajemy w tej książce.

Okłady na wątrobę to znany ludowy sposób jej oczyszczania. Autor czerpie z tradycyjnego ziołolecznictwa, dodając do niego ustalenia najnowszych badań, co powoduje, że proponowane przez niego terapie są jeszcze skuteczniejsze. Efekt oczyszczający łączy się często z uzyskaniem większej odporności organizmu. W walce o zdrowie zaleca także zmianę szkodliwych przyzwyczajeń żywieniowych na zdrowsze, wskazując, jak bardzo współczesny przemysł spożywczy bazuje na przetworzonej żywności i ogromnej ilości cukru. Innym czynnikiem chorobotwórczym jest chroniczny stres, który w połączeniu wszechobecnymi toksynami dodatkowo rujnuje nasze zdrowie.

Wiosna to dobry czas na odnowę organizmu. Sama wdrożyłam już kilka pomocnych porad z tej książki i przygotowuję się do kompleksowego oczyszczania organizmu, więc polecam ją również Wam, byście mogli zadbać o zdrowie w naturalny i bezpieczny sposób.

Agnieszka

Dziękujemy Wydawnictwu VITAL za egzemplarz do recenzji – książka jest dostępna TUTAJ

Redakcja


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Superfoods.
Ja najbardziej lubię musli w stylu superfoods.
Woda w codziennej diecie
Przy takich temperaturach powierza jakie są teraz (grubo ponad 30 st.C) nie...
Rola elektrolitów w organizmie
Elektrolity to po prostu minerały, które są niezbędne organizmowi do funkcjonowania. Niewskazany jest...
dieta i oczyszczanie organizmu
Jakoś nie mam przekonania do tematu zwanego oczyszczanie organizmu. Chyba lepiej zwracać uwagę...