Ochrona przed słońcem od Eau Thermale Avène SUN | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Ochrona przed słońcem od Eau Thermale Avène SUN

26 kwietnia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Słońce jest naszym sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o zachowanie zdrowia. Bierze udział w syntezie witaminy D oraz ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Jednak zbyt intensywna ekspozycja na promieniowanie słoneczne może być też niebezpieczna. Najważniejszy jest odpowiedni czas przebywania na słońcu i ochrona przeciwsłoneczna! Dlatego od ponad 30 lat Eau Thermale Avène oferuje skuteczną fotoprotekcję. Wszystko po to, aby chronić skórę wrażliwą i zachować dobrą kondycję wszystkich typów cery.

Gama Sun na 2023 r. to produkty dostosowane do różnych typów skóry: normalnej i mieszanej, suchej i tłustej, skłonnej do niedoskonałości. Wszystkie warianty posiadaja w składzie opatentowany przez Pierre Fabre filtr przeciwsłoneczny TriAsorBTM, który zapewnia szerokie spektrum ochrony – nie tylko przed promieniowaniem UVB-UVA, lecz także przed światłem niebieskim HEV (promieniowanie widzialne o wysokiej energii) do 450 nm. To najwyższy standard ochrony przeciwsłonecznej, chroniący najbardziej narażone obszary każdego rodzaju skóry wrażliwej. TriAsorBTM wzmacnia ochronę skóry i zapobiega fotostarzeniu i przebarwieniom spowodowanym działaniem niebieskiego światła.

W skład kompleksowego systemu filtrów wchodzą:

 • TriAsorBTM – krótkie promienie UVB-UVA, długie promienie UVA i niebieskie światło do 450 NM
 • Uvinul®T150 – ochrona przed promieniowaniem UVB
 • Uvinul®A+ – ochrona przed promieniowaniem UVA
 • Tinosorb®S – skuteczna ochrona przed krótkimi promieniami UVB I UVA
 • Pre-tokoferyl – silny, fotostabilny antyoksydant
 • Emolient – gliceryna pochodzenia roślinnego (28%)
 • Woda termalna Avène – działa kojąco, łagodzi podrażnienia

KLINICZNIE UDOWODNIONA SKUTECZNOŚĆ

-95% uszkodzeń komórkowych spowodowanych przez światło niebieskie*

-72% przebarwień skóry spowodowanych przez światło niebieskie**

-18,5% składników***

*Ocena ochrony antyoksydacyjnej preparatu po ekspozycji na światło niebieskie. Test in vitro. Zastosowanie miejscowe (2 mg/cm²). Pomiar na zrekonstruowanym modelu ludzkiego naskórka. Stres: ekspozycja na niebieskie światło. ​

**Badanie in vivo przeprowadzone z użyciem produktu Eau Thermale Avène bardzo wysoka ochrona fluid koloryzujący 50+SPF na 16 osobach.​

***W porównaniu do poprzedniej formuły. Średni wynik uśredniony obliczony dla SPF50+ krem, fluid i Cleanance.

OCHRONA SKÓRY I PLANETY

Firma Pierre Fabre jako jedna z pierwszych, stworzyła własny system klasyfikacji produktów. Jest to Green Impact Index – narzędzie, które w czytelny sposób ocenia wpływ produktów dermokosmetyczych na społeczeństwo i środowisko, prezentując prosty wynik w postaci liter od A do D. Specjaliści określają tę ocenę mianem profilu społeczno-środowiskowego produktów.

Warto podkreślić, że produkty z gamy SUN zostały tak opracowane, aby nie wpływały negatywnie na naturalny ekosystem morski*. Biodegradowalna formuła składa się z aż 86% składników pochodzenia naturalnego, a produkty powstają w fabryce z certyfikatem ekologicznym**. Co więcej, opakowania produktów w 100% składają się z materiałów pochodzących z recyklingu lub zarządzanych w sposób zrównoważony***.

*Badania przeprowadzone przez Obserwatorium Oceanologiczne w Banyuls-sur-Mer na gatunkach reprezentatywnych, zgodnie z testem wg normy OECD 301B.

**zgodnie z normą ISO 14001 lub ECOVADIS.

*** z wyjątkiem nakrętki.

NOWOŚCI WŚRÓD PRODUKTÓW OCHRONY PRZECIWSŁONECZNEJ

Refleks słoneczny SPF50+ NOWA FORMUŁA

Ochrona przeciwsłoneczna dla skóry normalnej i wrażliwej

Pojemność: 30 ml/rekomendowana cena: 52 zł

Refleks słoneczny SPF50+ to ochrona przeciwsłoneczna w kieszonkowym rozmiarze do twarzy i ciała, odpowiednia dla najbardziej wrażliwej skóry. Produkt sprawdza się w najbardziej wymagających warunkach (duża wysokość, klimat tropikalny, wysoka wilgotność itp.). Można go nakładać o każdej porze dnia, a wchłania się już w ciągu 3 sekund*.

Jego lekka konsystencja pozostawia suche, subtelne, niebłyszczące wykończenie na skórze. Jest w 100% fotostabilny i wodoodporny. Bardzo wysoka tolerancja skórna sprawdzona pod kontrolą dermatologiczną i pediatryczną oraz bezzapachowa formuła sprawiają, że refleks jest idealny dla niemowląt (od 6 m. ż.), dzieci i dorosłych.

*Profil sensoryczny, pojedyncza aplikacja, 15 osób

Wpływ społeczno-środowiskowy produktu: B

Pomadka do ust SPF50+ NOWOŚĆ

Pojemność: 3 g/rekomendowana cena: 53,50 zł

Pomadka do ust SPF50+ to produkt 2 w 1, który chroni i trwale nawilża. Jej nietłusta konsystencja pozostawia na ustach przezroczyste wykończenie. Sprawia, że są odżywione i miękkie dzięki zawartości wosku pszczelego. Bardzo dobra tolerancja produktu testowana pod kontrolą dermatologiczną. Brak zapachu. Pomadka pomaga chronić komórki przed wolnymi rodnikami, które przyspieszają proces starzenia się (stres oksydacyjny) i jest wodoodporna.

B-Protect SPF50+ RELAUNCH

Bardzo wysoka ochrona przeciwsłoneczna dla skóry wrażliwej

Pojemność: 30 ml/rekomendowana cena: 57 zł

B-Protect SPF50+ zapewnia piękno i ochronę. Wyjątkowe działanie 3 w 1 to szeroka ochrona przed promieniowaniem UVB-UVA, zanieczyszczeniami i natychmiastowy efekt upiększający. Zamknięte w jego formule rozświetlające mikropigmenty uwalniają się po aplikacji i zapewniają świeżą, promienną cerę. B-Protect SPF50+ doskonale nadaje się do wszystkich rodzajów skóry wrażliwej. Produkt pomaga chronić komórki przed wolnymi rodnikami, a dodatkowo formuła została doskonale przystosowana do użytku w zanieczyszczonym środowisku miejskim.

Krem SPF50+ i krem bez zapachu SPF50+

Bardzo wysoka ochrona dla skóry suchej

Pojemność: 50 ml/rekomendowana cena: 81 zł

Krem z filtrem SPF50+ zapewnia codzienną ochronę przeciwsłoneczną o bardzo szerokim spektrum działania, a także nawilża twarz do 8 godzin1, dając natychmiastowe uczucie komfortu2 i pozostawia skórę odżywioną3. Aksamitna konsystencja i niewidoczne wykończenie na skórze sprawia, że krem stanowi doskonałą bazę pod codzienny makijaż. Jego formuła jest wodoodporna.

Dostępne są 2 warianty: Krem SPF50+ i krem bez zapachu SPF50+.

 1. Badanie biometrologiczne, kinetyka wskaźnika nawilżenia (HI), pojedyncza aplikacja przeprowadzona na 22 badanych.
 2. Procent zadowolenia Krem SPF50+
 3. Natychmiastowa samoocena.

Wpływ społeczno-środowiskowy produktu: B

Cleanance SPF50+ i Cleanance koloryzujący SPF50+

Bardzo wysoka ochrona

Skóra tłusta, skłonna do niedoskonałości

Pojemność: 50 ml/rekomendowana cena: 81 zł

Krem Cleanance SPF50+ jest idealny do codziennej ochrony skóry tłustej z niedoskonałościami. Zawiera glukonian cynku o działaniu zmniejszającym wydzielanie sebum. W znaczącym stopniu redukuje wypryski i pomaga zapobiegać powstawaniu plam spowodowanych ekspozycją na słońce. Dzięki ultralekkiej konsystencji produkt spełnia wszystkie potrzeby problematycznej cery. Efekt: skóra jest pięknie zmatowiona i odpowiednio zabezpieczona przed negatywnym wpływem słońca.

 Cleanance koloryzujący SPF50+ ma naturalny odcień, który pozwala na dopasowanie go do większości odcieni skóry i wyrównanie kolorytu cery na co dzień. Dzięki temu jest doskonałą bazą pod makijaż. Formuła jest wodoodporna.

Wpływ społeczno środowiskowy produktu: B

Fluid SPF50+ i Fluid koloryzujący SPF50+

Bardzo wysoka ochrona

Skóra normalna i mieszana

Pojemność: 50 ml/rekomendowana cena: 81 zł

Lekka konsystencja Fluidu SPF50+ wchłania się w ciągu 3 sekund1 i pozostawia na skórze niewidoczne niebłyszczące wykończenie i stanowi doskonałą bazę pod codzienny makijaż. Fluid koloryzujący SPF50+ ma naturalny odcień, więc dopasowuje się do większości odcieni skóry i jest doskonałą bazą pod makijaż. Formuła produktów jest wodoodporna.

 1. Profil sensoryczny przeprowadzony na 15 badanych.

Wpływ społeczno-środowiskowy produktu: B

PIELĘGNACJA PO OPALANIU

Regenerujący balsam po opalaniu NOWOŚĆ

Skóra wrażliwa

Pojemność: 200 ml/rekomendowana cena: 59,9 zł

Regenerujący balsam po opalaniu natychmiast koi wrażliwą skórę, która została poddana ekspozycji na słońce. Zapewnia skórze twarzy i ciała trwałe nawilżenie, nawet do 48 godzin po aplikacji*. Jego kremowa, rozpływająca się konsystencja zapewnia przyjemne uczucie intensywnej świeżości. Formuła balsamu jest bogata w Wodę termalną Avène, a ponadto zawiera przeciwutleniacze i naprawczy olejek jojoba, który koi skórę i otula delikatnym zapachem. Produkt jest odpowiedni dla całej rodziny, dorosłych i dzieci od 2 roku życia.

*Test instrumentalny, 22 osoby, 2 aplikacje dziennie przez 7 dni.

NASZE ZOBOWIĄZANIA – OCHRONA SKÓRY I SZACUNEK DO ŚRODOWISKA

Gama kosmetyków do ochrony skóry twarzy przed słońcem pozostaje w pełnej zgodzie z ekologicznymi zobowiązaniami Pierre Fabre Dermo-Cosmétique.

Screen Protect Ocean Respect

Filtr TriAsorBTM został zaprojektowany przez Laboratoria Pierre Fabre. Jego cykl produkcyjny jest pod kontrolą od początku do końca cyklu życia produktu.

 Minimalistyczna formuła

Właściwości ochronne TriAsorBTM pozwalają na zastosowanie mniejszej o około 10% ilości filtrów przy zachowaniu skuteczności.

Brak wpływu na organizmy morskie*

System filtrów [TriAsorBTM, Uvinul®T150, Uvinul®A+, Tinosorb®S] nie ma szkodliwego wpływu na bioróżnorodność środowiska morskiego. Nie ma on wpływu na trzy kluczowe gatunki koralowców, fitoplankton ani zooplankton.

*Badania przeprowadzone przez Obserwatorium Oceanologiczne w Banyuls-sur-Mer na gatunkach reprezentatywnych.

63% mniej plastiku

Nowe ekologiczne opakowania pochodzące z recyklingu i nadające się do recyklingu. Do produkcji opakowań zewnętrznych użyto kartonu wyprodukowanego z drewna pochodzącego z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony i wyeliminowano papierową ulotkę.

Tubka bez nakrętki wykonana w 64% z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu.

Długofalowe partnerstwo z PUR Project

Odbudowa zniszczonych raf koralowych i lasów namorzynowych.

Recykling odpadów z tworzyw sztucznych.

Odkryj pełną gamę Sun od Eau Thermale Avène pod linkiem.

 

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy wykupujecie sobie ubezpieczenie…
Warto rozważyć ich zakup, by zapewnić sobie skuteczniejszą ochronę w razie wystąpienia sytuacji awaryjnej....
Wałek czy pędzel do malowania
Jeśli malujemy duże, gładkie powierzchnie, lepiej sięgnijmy po wałek. Pędzel nieumiejętnie użyty może...
Reklama dla firmy z branży monitori…
Reklama powinna być odpowiednio dostosowana do danej grupy odbiorców, zrozumiały, perswazyjny, konstruowany w...
Problemy z trądzikiem
Kłopoty z trądzikiem można rozwiązać, stosując kosmetyki apteczne. Pozbawione konserwantów i sztucznych barwników znakomicie...