Nowe książeczki Media Service Zawada

24 listopada 2022, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

O zaletach książek można opowiadać bez końca. Książki rozwijają wyobraźnię dziecka i dostarczają mu rozrywki, wspomagają naukę pisania i czytania, ułatwiają zapamiętywanie, wzbogacają zasób słów oraz pokazują różne sposoby wyrażania myśli i pozwalają dziecku rozwinąć empatię i zdolność rozumienia różnych sytuacji. Na pewno macie na półkach książki, które Was zachwyciły, my chcieliśmy przedstawić i zarekomendować nowe książki od Media Service Zawada. Do poznania i pokochania.

Głośne czytanie dziecku podobnie jak czytanie samodzielne rozwija język, pamięć, wyobraźnię, uczy myślenia i koncentracji. Przynosi ogromną wiedzę oraz rozbudza liczne zainteresowania. Buduje także silną więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem, wspiera jego rozwój psychiczny, wzmacnia samoocenę. To także bardzo dobry sposób na budowanie mocnego systemu wartości i kształtowanie wrażliwości emocjonalnej i moralnej dziecka. Małe dziecko uczy się wszystkiego, co dotyczy otaczającej go rzeczywistości przede wszystkim poprzez kontakt z drugim człowiekiem, rodzicem, rodzeństwem, rówieśnikami. Także bohaterowie książek wpływają na jego proces spostrzegania, formowania pojęć, budowania hierarchii wartości, modelowania postaw społecznych, czy też zachowań emocjonalnych.

Ze wszystkich przeczytanych dziecku książek płynie ogromne źródło wiedzy, które stają się następnie fundamentem wiedzy o życiu. Rola rodzica staje się wtedy bezcenna przy doświadczaniu, tłumaczeniu i identyfikowaniu sytuacji pełnych emocji, a bohaterowie książek są nieocenionym źródłem przeżyć. Pierwsze lektury oddziałują z niezwykłą siłą, łączą we wspólnocie przeżyć tego, kto czyta, i tego, kto słucha. Jeśli dziecko obcuje z pięknymi książkami, takimi, które porywają i zachwycają, które kuszą oryginalnością szaty graficznej, z książkami kunsztownie wydanymi i skłaniającymi do refleksji, wzrasta w żywiole piękna, prawdy i dobra.

Książeczki Media Service Zawada to ciekawe i kolorowe publikacje opowiadające o przygodach kultowych bohaterów.

Zaczytani w bajkach – Psi Patrol

Psi Patrol to animowany serial o dziesięcioletnim Ryderze oraz sześciu małych pieskach, którzy zajmują się ratowaniem miasta i jego mieszkańców z przeróżnych tarapatów. Cechuje je ogromna odwaga i złote serce, a żadna praca nie jest niemożliwa czy niewykonalna. Dzielna drużyna szczeniąt, składająca się z Marshalla, Rubble’a, Chase’a, Rocky’ego, Zumy i Skye uczy dzieci umiejętności współpracy, empatii i zrozumienia. Czworonożni przyjaciele nigdy się nie nudzą, a na dodatek pomogą każdemu, kto tego potrzebuje.

Psi Patrol to jednak już nie tylko bajka, ale element dziecięcego świata, bowiem szczeniaki z powodzeniem wkroczyły do mody, książeczek, artykułów szkolnych i papierniczych oraz na półki z zabawkami. Dzisiaj niemal każde dziecko zna wspaniałą psią drużynę i uwielbia się z nimi bawić.

W książeczce Zaczytani w bajkach. Psie historie dzieci będą mogły poznać przygody bohaterskich piesków w 4 długich i ciekawych opowieściach. W książeczce znajdziemy następujące 4 bajeczki: Leśna opowieść, Wieża z pizzyStwór z bagien oraz Spotkanie z pszczołami.

W skrócie dzieci wraz z bajeczkami poznają historię biwaku w lasie i dowiedzą się, co się wydarzyło, kiedy Rocky budzi się w środku nocy i odkrywa, że zamienił się w pieskołaka. Ponadto będą uczestniczyć w ciekawym przedsięwzięciu, kiedy Alex i pani burmistrz chcą zrobić najwyższą na świecie wieżę z pizzy, tak wysoką, by trafiła do księgi rekordów, ale przeszkadza im burmistrz Humdinger. Psi Patrol będzie też niezbędny w sytuacji, kiedy Kapitan Turbot i jego kuzyn Francois zabierają panią burmistrz z siostrzeńcami na wyprawę na bagna i spotkają olbrzymiego stwora. A ponieważ wszyscy w Zatoce Przygód uwielbiają miód pochodzący z pasieki farmerki Yumi burmistrz Humdinger knuje wraz z kociakami spisek, aby jak najwięcej miodu było tylko dla niego. Do akcji jak zwykle będzie musiał wkroczyć Psi Patrol.

Zaczytani w bajkach – Świnka Peppa

Świnka Peppa to niezwykle popularna seria zabawnych i mądrych animowanych bajek dla dzieci, która podbiła serca zarówno maluchów, jak i ich rodziców, ucząc ich i bawiąc każdego dnia. Peppa jest bardzo rozbrykana i uwielbia zabawy. Lubi także czekoladowe ciasteczka, przyjęcia urodzinowe oraz wycieczki rowerowe i pikniki. Serial można oglądać na kanale MiniMini+.

Książeczki Media Service Zawada ze Świnką Peppą to doskonały pomysł na wspólną zabawę rodziców z dziećmi. Książeczki z bajeczkami i zabawami edukacyjnymi powstały na bazie serialu z przygodami różowej, zabawnej Świnki. Łączą w sobie to, co najważniejsze: świetną zabawę oraz edukację, doskonale wypełniając wolny czas dzieciom.

W książce Zaczytani w bajkach. Peppa poznaje świat znajdziemy 4 niezwykłe historie, które będziemy odkrywać razem ze świnką Peppą. Z niesamowitych opowieści dowiemy się, jak zrobić perfumy, skąd się biorą cienie i jak wygląda dzień pracy weterynarza. Tytuły bajek zamkniętych w tym jednym niezwykłym tomie, to: Przebieranki, Latający weterynarz, Skąd te cienie oraz Perfumy z ogródka.

Wszystkie dzieci chcą wiedzieć jak to jest być dorosłym. Razem ze świnką Peppą dzieci będą mogły przebrać się za swoich rodziców i świetnie się bawić w tytułowe przebieranki. W kolejnej bajeczce dowiadujemy się, że pan słoń, który razem ze swoją rodziną wybrał się na wycieczkę w góry znalazł chorą jaszczurkę na szlaku. Pani weterynarz zabiera ze sobą na wyprawę Peppę, George’a i mamę świnkę, a czeka ich między innymi lot samolotem. W kolejnej opowieści dowiadujemy się, że mały George próbuje zgubić swój cień. Oczywiście nie udaje mu się to, ale wcale nie dlatego, że zbyt wolno biega. Historyjka opowiada o cieniach i dzieci mogą dowiedzieć się wielu naprawdę ciekawych rzeczy. Natomiast W ogródku babci i dziadka świnek rosną piękne pachnące kwiaty i zachwycona Peppa postanawia zrobić z nich perfumy. George chce się przyłączyć do tej zabawy, ale nie lubi woni kwiatów. Czy brat Peppy znajdzie zapach, który mu się spodoba?

Książeczki z serii Zaczytani w bajkach to duży format, twarde okładki, duża czcionka i kolorowe duże obrazki, które pomagają dzieciom wizualizować sobie czytane lub słuchane historie. Bardzo ładne książeczki do wspólnego czytania, a także wspaniały pomysł na prezent dla wszystkich dzieci.

Przygody we wzorki

Książki Media Service Zawada z serii Przygody we wzorki zapewniają małym czytelnikom wyjątkowe wrażenia. Na każdej stronie dzieci znajdą niezwykłe opowiadanie z ulubionymi bohaterami urozmaicone elementami wypełnionymi miękkimi, kolorowymi materiałami. Ich dotykanie i oglądanie jest świetną zabawą pozwalającą dziecku poznać różne faktury, barwy i rozwijać sensorykę.

Książeczki sensoryczne to wydania przypominające w formie, kształcie i wyglądzie klasyczną książeczkę. Jednak elementem wyróżniającym jest dodanie do ilustracji miękkich wykonanych z różnokolorowych tkanin elementów w formie wzorków. Książeczki sensoryczne stymulują wzrok i dotyk, a wiele kolorów, faktur i tekstur materiału sprawia, że dziecko bawi się taką książeczką z dużym zaangażowaniem i ciekawością.

Książeczki sensoryczne dla dzieci zajmują niewiele miejsca i są bardzo praktyczne, wobec czego można bawić się nimi wszędzie, w domu na łóżku lub dywanie, podczas podróży w samochodzie czy samolocie, na zewnątrz w ogrodzie lub na plaży. To bezpieczna i wygodna zabawka, którą dziecko nie zrobi sobie krzywdy. Zabawa tego typu książeczkami koi i wycisza, a także daje poczucie bezpieczeństwa. A dzięki czytanej historyjce dziecko słuchając rozwija swoją umiejętność koncentracji, co z pewnością przyda się w późniejszych latach.

 

Psi Patrol. Ekipa na 102

Psi Patrol. Ekipa na 102 to książeczka zaprojektowana z myślą o najmłodszych fanach serii telewizyjnej Psi Patrol. Razem z ulubionymi bohaterami dzieci mogą udać się na przygodę w ich magicznym świecie.

Dzięki specjalnie zaprojektowanym książeczkom Media Service Zawada z serii Psi Patrol mali odkrywcy mają niepowtarzalną okazję, aby dołączyć do grona swoich ulubionych bohaterów i razem z nimi stawić czoła wielu wyzwaniom. Pieski o imionach Chase, Rubble, Marshall, Rocky, Skye, Zuma, Everest, Tracker oraz ich dziesięcioletni przyjaciel, chłopiec Ryder, zapraszają najmłodszych do wspólnego spędzania czasu.

Specjalnie zaprojektowane zadania oraz łamigłówki mogą sprawić, że dziecko oderwie się od komputera i zanurzy w świecie magicznych przygód. Do każdego numeru książki Psi Patrol. Ekipa na 102! są dołączone specjalne naklejki, które z pewnością sprawią dzieciakom wiele frajdy i pozwolą przyozdobić zeszyty oraz inne akcesoria znajdujące się w pokoju.

Ćwiczenia zawarte w książeczce dostosowane są do umiejętności kilkulatka, a kolorowe ilustracje zapraszają dzieci do wspólnego spędzania czasu. Dzięki pomysłowym książeczkom dziecko może ruszyć głową i opanować trudną sztukę logicznego myślenia, natomiast zabawne kolorowanki pozwalają rozwijać wyobraźnię każdego dziecka i ćwiczyć cierpliwość. Razem z wesołą gromadką z Psiego Patrolu dzieci mogą pomagać mieszkańcom miasteczka i zasłużyć na miano członka ekipy na 102.

Co za historia! Psi Patrol. Czas na akcję!

Seria książek w twardej oprawie Co za Historia! Media Service Zawada to nie tylko opowiadania z ulubionymi bohaterami. Pytania zadane na początku każdej historii pomagają dziecku skoncentrować się podczas lektury, a zadania do rysowania dołączone w nurcie opowieści pomagają rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Z książeczkami Co za historia! – dobra zabawa jest gwarantowana!

W książeczce Czas na akcję! dzieci znajdą opowiadania pt.: Ratownicy na medal, w którym bohaterskie pieski miały za zadanie być ratownikami wodnymi i pełnić dyżur podczas przyjęcia w stylu hawajskim oraz Ulubienica Pani Burmistrz, w którym pieski musiały pomóc odnaleźć zagubioną kurkę zagubioną podczas hucznego przyjęcia na jej cześć z okazji Dnia Kurczaka. Wspaniałe historyjki z dodatkowymi zadaniami dla dzieci to nauka i zabawa w najlepszej formie i z ulubionymi bohaterami.

Co za historia! Świnka Peppa. Wielka radość

Seria książek w twardej oprawie Co za Historia! Media Service Zawada to nie tylko opowiadania z ulubionymi bohaterami. Pytania zadane na początku każdej historii pomagają dziecku skoncentrować się podczas lektury, a zadania do rysowania dołączone w nurcie opowieści pomagają rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Z książeczkami Co za historia! – dobra zabawa jest gwarantowana!

W książeczce Wielka radość dzieci znajdą opowiadania pt.: Pracowity Pajączek, w którym dzieci poznają Pana Cienkonogiego, którego rodzina świnek postanowiła wynieść z domu, bowiem Mama Świnka boi się pająków oraz Przyjęcie niespodzianka, w którym organizowane jest przyjęcie-nieporozumienie na pożegnanie Pani Gazeli, wychowawczyni dzieci w przedszkolu. Wspaniałe historyjki z dodatkowymi zadaniami dla dzieci to nauka i zabawa w najlepszej formie i z ulubionymi bohaterami.

 

 

 

 

 

 

 

Pomóż swojemu dziecku rozwijać się poprzez zabawę

– postaw na produkty Media Service Zawada

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kreowanie wizerunku
Warto porozmawiać o tym ze specjalistą, który doradzi, jak się prezentować w ważnych...
120 zł za obrus lniany
No ale ta cena, i to za kawałek materiału...
Chusteczki do demakijażu
Ja też nie używam, one są przecież nasączone detergentami które i tak trzeba...
Duże donice
Ale co w nich posadzić, żeby to dobrze wyglądało? Chyba jakieś drzewko:)