Nowa metoda biegania, która znacznie poprawi twoje wyniki!

29 grudnia 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jeżeli doskonale znasz wszystkie metody treningu biegowego i ci się one znudziły, ten nowy sposób biegania będzie doskonałą propozycją właśnie dla ciebie. Jest to specjalny trening wytrzymałościowy w warunkach maksymalnego deficytu tlenowego przy użyciu maski treningowej wydolnościowej. Czy chcesz rzucić sobie wyzwanie, spróbować czegoś innego, a przy tym osiągać lepsze wyniki w bieganiu? Koniecznie przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim praktyczne wskazówki dedykowanej nowej metodzie treningu!

trening

Jak skutecznie poprawić VO2max? Użyj maski treningowej!

VO2max to maksymalny pobór tlenu w warunkach bardzo dużego wysiłku fizycznego. Co ważne, posiada dwie bariery: genetyczną i treningową. Ta pierwsza jest indywidualna dla każdego i nie można jej w żaden sposób zmienić. Jednak bariera treningowa zależy wyłącznie od twojej pracy! Jak wiadomo, VO2max ma ogromny wpływ na to, jakie wyniki w bieganiu będziesz osiągał, jak będzie wyglądało twoje ciało, a także na poziom twojego zdrowia.

Zastanawiasz się, jak możesz poprawić swoje VO2max? Ogromny wpływ na niego ma regularne noszenie maski treningowej. Jeżeli będziesz to robił systematycznie, znacznie poprawi się twoja wydolność tlenowa. Co ważne, tym samym wpływa na korzystne radzenie sobie z deficytem i długiem tlenowym. Jeżeli nie wiesz, na czym polega dług tlenowy i jakie są jego skutki, podpowiemy ci, że jest czasowy deficyt tlenu w organizmie. Natomiast maski treningowe znacznie sprzyjają dostarczeniu organizmowi wyłącznie niezbędnych substancji do jego wyregulowania.

Nasza nowa metoda treningowa bazuje na wykorzystaniu długu tlenowego do poprawienia maksymalnego poboru tlenu podczas dużego wysiłku fizycznego. Aby była skuteczna, przeprowadzaj ją wyłącznie z dala od zgiełku i zanieczyszczeń miejskich i koniecznie przy użyciu wysokiej jakości zabezpieczenia swoich płuc. Już teraz unormuj swój dług tlenowy z Dragonmask.pl, wybierając ich maskę treningową!

Trening interwałowy, a dług tlenowy. Jak wykorzystać to zjawisko?

Co ważne już na samym wprowadzeniu, dług tlenowy w mięśniach podczas wykonywania treningu raz maleje, raz wzrasta. Na początku wolnego biegu wynosi on około 10 procent, zakładając, że chce się przebiec 1500 metrów. Jeżeli chcesz osiągnąć lepsze wyniki w tym sporcie, nie warto skupiać się na przerwach, które wykonujesz między przebiegnięciem samych odcinków, a na samej intensywności pracy twoich mięśni.

Dlatego trzeba zaczynać biec daną trasę bardzo szybko, niemal na maksymalnym poziomie swoich możliwości, a następnie starać się utrzymać stałe tempo prędkości swojego biegu. Oczywistym jest fakt, iż nie uda ci się tego zrobić do końca całego odcinka drogi, jednak podjęte przez ciebie próby doprowadzą do zwiększenia długu tlenowego na początku do około 70 procent. A to z kolei z czasem zwiększy twoje VO2max.

Rozpoczynaj każdy bieg szybciej niż zazwyczaj

Zauważ, że powyższy trening ma swoje odwzorowanie w rywalizacjach sportowych podczas zawodów lekkoatletycznych. Wielu sprinterów na 200 albo 400 metrów, w tym Amerykanie, rozpoczynają swój bieg od wykorzystania maksymalnych umiejętności swoich mięśni, biegnąc przy tym najszybciej, jak potrafią. I właśnie ci osiągają w tym sporcie największe sukcesy!

Jest to metoda na trening interwałowy, która zwiększy również twoją odporność psychiczną na wysiłek. Dlatego nie staraj się nadto rozkładać mądrze swoich sił, a zaczynaj każdy, nawet długi bieg szybciej niż zazwyczaj. Mamy nadzieję, że wykorzystasz tę wiedzę, dzięki czemu szybko poprawisz swoje wyniki w bieganiu. Powodzenia!

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kiedy wg Was skończy się wojna na U…
Ja obstawiam lipiec tego roku
Koszty pozycjonowania strony
Fajną opcją jest reklama na Fb, pozwala dotrzeć do wielu odbiorców, którzy są zainteresowani...
Klub puszystych
Podstawą jest odstawić węglowodany, bo to jest kluczowa przyczyna tycia, niszczy gospodarkę hormonalną...
Modne kolory na wiosnę
Pewnie żółty będzie w modzie...