Rezonans magnetyczny bez skierowania

29 grudnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czy wiesz, że rezonans magnetyczny (zwany też MRI lub MR) to badanie, które można wykonać bez skierowania od lekarza prowadzącego? Wszystko dzięki temu, że to całkowicie bezpieczna procedura, którą można powtarzać tak często, jak tylko zachodzi taka potrzeba, w tym także u dzieci i kobiet w ciąży. Jeśli interesuje Cię rezonans magnetyczny, Poznań to jedno z licznych miast, gdzie możesz wykonać to badanie prywatnie i bez skierowania.

Rezonans magnetyczny

Zalety wykonania MRI prywatnie

Wiele osób decyduje się na wykonanie rezonansu magnetycznego w Poznaniu prywatnie. Dlaczego? Powodów jest sporo, skupmy się jednak na trzech najważniejszych z nich. Po pierwsze, wybierając prywatną placówkę, nie potrzebujesz skierowania od lekarza prowadzącego. Wystarczy tylko umówić się na badanie i gotowe. Po drugie, możesz wybrać dowolny, pasujący Ci termin. Nie jesteś ograniczony odgórnie narzuconymi dniami i godzinami, dzięki czemu łatwiej dopasować badanie do swojego planu dnia. Dodatkowym atutem jest to, że zwykle ewentualny czas oczekiwania jest niedługi, a nawet udaje się wykonać badanie od ręki. Po trzecie, decydując się na rezonans magnetyczny prywatnie, zawsze możesz liczyć na profesjonalne i pełne empatii podejście personelu wybranej placówki. Już na podstawie tych trzech czynników wyraźnie widać, że warto udać się na MRI prywatnie, a nie czekać na wolne miejsce na NFZ.

Po co wykonuje się rezonans?

Rezonans magnetyczny należy do bardzo bezpiecznych i dokładnych metod obrazowania wnętrza ludzkiego organizmu. Jest to badanie bezbolesne i bezinwazyjne, o dużym potencjale diagnostycznym. Wykonuje się go, aby poddać ocenie stan narządów, struktur i tkanek organizmu. Jest niezwykle przydatny w przypadku różnego rodzaju urazów, a także w diagnostyce chorób, zmian zapalnych, wad rozwojowych, różnego rodzaju dolegliwości o niewyjaśnionym podłożu itd. Do najpopularniejszych należą zdecydowanie rezonans magnetyczny głowy i kręgosłupa, ale można wykonać także MRI kończyn, stawów czy na przykład jamy brzusznej, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Nie masz skierowania i nie chcesz czekać – rezonans magnetyczny prywatnie

Krótkie terminy i brak konieczności posiadania skierowania na to badanie sprawiają, że warto wykonać rezonans magnetyczny w Poznaniu prywatnie. W Poznaniu od paru miesięcy działa nowa placówka do której można się zgłosić, jeśli nie chcesz długo czekać na swoje MRI. MedFlow – Centrum Diagnostyki Obrazowej przy ul. Nowina 9 w Poznaniu. Gwarantuje bliskie terminy, wykwalifikowany personel oraz nowoczesny sprzęt. Zapraszamy – https://www.medflow.pl

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz