Te komplementy uwielbiają kobiety, niektórych unikaj jak ognia! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Te komplementy uwielbiają kobiety, niektórych unikaj jak ognia!

21 marca 2024, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny
Kromka chleba i dwa komplementy całkiem wystarczą kobiecie, aby przeżyć cały dzień.

[Marcel Achard]

Wiele aspektów zdobywania zainteresowania kobiet przez lata przeminęło szybciej niż jubileuszowy 231241 odcinek Mody na Sukces. Niemniej jednak, choć nie używa się już maczugi, by zdobyć wybrankę, część z odwiecznych metod pozostaje niezmienna. Jedną z nich są komplementy, najlepszy sojusznik o zawładnięcie umysłem kobiety. I choć część pań twierdzi, że działają one tylko na zakompleksione dziewczyny, które pewność siebie zostawiły w szafce z butami, jest więcej niż pewne, że to niezupełna prawda. Kobiety zawsze będą doceniały zgrabną szermierkę słowną. Bez względu na to, czy kobieta ma nową fryzurę czy gustowną sukienkę, wystarczy po prostu powiedzieć: „Świetnie wyglądasz”, by poczuła się piękna.

komplementy
Komplementy mają dla kobiet szczególne znaczenie, potwierdzają ich atrakcyjność, budują pewność siebie i poprawiają nastrój. Połowa Polek za najcenniejsze uważa te komplementy, które usłyszą od swoich mężów lub partnerów – tak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie programu „Bo jesteś piękna!”. Pochwały usłyszane od osób najbliższych są szczególnie cenne, m. in. ze względu na ich szczerość i bezinteresowność. Dlatego właśnie kobiety przywiązują dużą wagę do komplementów, które mówią im ich partnerzy. Kobiety, nawet jeśli nie chcą tego otwarcie przyznać, po prostu potrzebują od czasu do czasu usłyszeć parę górnolotnych zachwytów pod adresem swojej urody i błyskotliwości. Każdy lubi czuć się atrakcyjnie i wyjątkowo. Mówiąc komplementy, możemy wzmacniać pewność siebie drugiej osoby. Ponadto panie, które nie słyszą wystarczająco często, jakie to są śliczne, jakie mądre, jakie dowcipne albo chociaż jak dobrze gotują, skłonne są często do popadania w humory i do szukania przysłowiowej dziury w całym. Czują się zaniedbywane, niedoceniane, nie dość kochane. A to nie wróży dobrze żadnemu związkowi. Cała sztuka polega więc na tym, żeby uprzedzić kobiece pytania wymuszające komplementy. Bo ich zadawanie świadczy już o pewnym stopniu desperacji kobiety, a ta zawsze grozi katastrofą.
Komplementy atrakcyjnych osób sprawiają, że poprawiają naszą samoocenę. Podobnie działa nawiązywanie kontaktu wzrokowego i uśmiechanie się – pisze Psychological Science. Dr Ben Jones z Aberdeen University zbadał grupę 230 kobiet i mężczyzn. Z eksperymentów jego zespołu wynika, że sygnały społeczne, które wskazują, jak bardzo inni nas pożądają, są kluczowe dla siły przyciągania do nich. Uwzględnianie danych na temat czyjejś atrakcyjności fizycznej z informacjami dotyczącymi jego bądź jej zainteresowania nami to sposób na skuteczne „ulokowanie” naszych dążeń. Dr Lynda Boothroyd, psycholog z Uniwersytetu w Durham, wyjaśnia, że ludzie lubią, gdy osoby atrakcyjne odnoszą się do nich pozytywnie. Poza tym starają się nie zadawać z kimś niedopasowanym do ich własnego poziomu atrakcyjności. Być może jednym ze sposobów zdobycia wiedzy na temat własnej atrakcyjności jest to, jak inni się wobec nas zachowują.
Niestety, cały dramat stosunków damsko-męskich polega na tym, że mężczyźni najczęściej nie są specami od komplementowania. Albo całkiem o tym zapominają, albo jak się już do tego zabierają, to zwykle całkiem nieporadnie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jeśli nawet nie jest się urodzonym poetą, to w tej akurat kwestii złota zasada jest taka: lepiej mówić cokolwiek niż milczeć.

Kilka cennych rad w kwestii komplementów:

1) Kobieta doceni komplement, jeśli będzie on szczery. Nie warto na siłę wymyślać pochwał. Komplementy muszą być prawdziwe. Mów tylko te rzeczy, w które szczerze wierzysz i naprawdę ci się podobają. Kobiety są niezwykle wyczulone na fałszywe komplementy. Lepiej zastanowić się nad tym, co jest wyjątkowego w danej osobie, czym nam imponuje.
2) Jednak komplementy należy dozować oszczędnie. Kobiety nie przepadają za pochlebcami.
3) Nawet mężczyzna o inteligencji ameby potrafi podejść do pięknej dziewczyny i powiedzieć legendarne: „Podobasz mi się”, dowodząc przy tym, że jest równie oryginalny jak perfumy kupione na stadionie X-lecia. „Masz piękne oczy/włosy itd.” też nie są najbardziej oryginalnymi komplementami, jakie może usłyszeć dziewczyna, bo słysząc je nieustannie już się do nich przyzwyczaiła. Poświęć więc chwilę, żeby twój komplement był skrojony specjalnie dla osoby, którą chcesz nim obdarzyć. Poświęcając chwilę i zmuszając swój umysł do nieludzkiego wysiłku zwanego myśleniem, po chwili znajdziesz tę cechę.
4) Atrakcyjne kobiety są prawie zawsze komplementowane za wygląd, jednak znacznie rzadziej (o ile w ogóle) są komplementowane za inteligencję czy talent. Wykorzystaj to – nawet najpiękniejsza kobieta na świecie chciałaby usłyszeć coś więcej niż kolejną opinię o swoim wyglądzie. Dość proste, a robi ogromną różnicę.
5) Większość kobiet spędza dużo czasu na kompletowaniu swojej garderoby i na wybieraniu stroju na wieczór. Warto to wykorzystać, przy czym komplement może dotyczyć zarówno sukienki jak i biżuterii czy butów.
6) Kobiety kochają osobiste komplementy, świadczące o tym, że zostały zauważone i są podziwiane.
7) Komplementy mają największą siłę, gdy są wypowiadane spontanicznie. Komplementy mają być pozbawione jakichkolwiek ukrytych motywów. Tylko jeśli są spontaniczne i całkowicie bezinteresowne odniosą pożądany skutek. Służą tylko i wyłącznie temu, żeby kobieta poczuła się dobrze w twoim towarzystwie i chciała spędzać z tobą czas.
8) Nie wszystkie komplementy są werbalne. Komunikacja odbywa się w 90% na poziomie gestów, a w zaledwie 10% na poziomie słów. Jeśli więc prawisz komplementy, które wprawiają kobietę w świetny humor, jednocześnie nieustannie oglądając się za innymi kobietami, możesz być bardziej niż pewny, że ostatnią rzeczą jaką pozostawi ci kobieta z którą rozmawiasz, będzie widok jej pleców. Aby temu zapobiec, poświęć jej pełną uwagę.
Mężczyźni często krępują się prawić komplementy swojej partnerce przy innych osobach. Czas to zmienić, ponieważ pochwały wypowiedziane w towarzystwie mają dla kobiet wyjątkowe znaczenie. Jest to dla nich dowód, że ich partner naprawdę wierzy w to, co mówi.
Komplementuj więc z umiarem, ale trafnie i pomysłowo, najlepiej w towarzystwie, spontanicznie i staraj się to robić nieco rzadziej niż co 4 sekundy.

zobacz również:

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

3 komentarzy do Te komplementy uwielbiają kobiety, niektórych unikaj jak ognia!

  1. avatar ofelia112 pisze:

    A ja tam lubię jak nieznajomy na ulicy powie coś miłego

  2. avatar hellenka pisze:

    Albo tak oklepane, że szkoda słów…

  3. avatar dolores pisze:

    Czasem komplementy są tak nietrafione ze lepiej żeby on nic nie mówił…

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak stawiać granice innym ludziom?
Niektórzy obawiają się, że sztywne ustalenie granic pozbawia szansy na bliską relację, ale...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Czego nie mówić będąc w związku? 1. Nie masz nic do gadania. Chodzi o wszystkie zdania ograniczające...
Jedzenie, które zmniejsza ryzyko ch…
Nowe badania opublikowane w czasopiśmie "BMC Medicine" przekonują, że jedząc orzechy zamiast jajek możemy...
Podwyżka renty socjalnej
Sejm zajmuje się projektem podwyżki renty socjalnej. Świadczenie ma wzrosnąć aż trzykrotnie! Dzięki...