Najlepsze sposoby na odstresowanie czyli poradnik relaksu dla kobiet

10 sierpnia 2017, dodał: karolina0092

Wielu mężczyznom wydaje się, że nic nie robimy tylko wyglądamy i pachniemy. Od czasu do czasu poplotkujemy z koleżankami. Tylko My – Kobiety wiemy jaka jest prawda. Tylko My wiemy, że zanim zorientujemy się, że jest weekend, że powinnyśmy odpocząć, to już zaczyna się poniedziałek. Tylko My wiemy, że gotowanie, prasowanie, sprzątanie, plewienie ogródka to obowiązek, który niekoniecznie przynosi dawkę radości…

fff

Czytając to zastanów się: Gdzie jest miejsce dla mnie? Czy muszę tak biegnąć, aby wszystko było perfekcyjne? Czy powinnam zwolnić? Wyciszyć się?

O tak, zwolnij! Kiedy Twoje tempo życia jest za szybkie pogarsza się nie tylko Twoje zdrowie, ale i umysł zaczyna szaleć. Nagle więcej problemów, coś jest cały czas nie tak, mimo że biegniesz?

Wycisz się, odpocznij, znajdź te pół godziny dziennie, które będą tylko i wyłącznie dla Ciebie. Zasługujesz na to.

Jak się wyciszysz, odprężyć? Spróbuj tego:

aaa

Na pewno w Twoim mieście lub okolicy organizują zajęcia Jogi. Zajęcia te mają na celu synchronizować duszę i ciało. Poczujesz się po nich zrelaksowana, wolna. Jeśli jednak nie masz takich możliwości, to spróbuj sama. Znajdź ustronne miejsce, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzać. Usiądź lub połóż się w swoich najwygodniejszych ubraniach. Zamknij oczy i oddychaj. Spokojnie, powoli, ale tak, aby wprawić w ruch całą klatkę piersiową. Następnie napinaj i rozluźniaj mięśnie byś czuła całe swoje ciało. Potem znowu oddychaj spokojnie. Przypominaj sobie same radosne chwilę, nie myśl o problemach, o codziennym życiu. Tylko Ty, Twoje ciało i umysł.

ddd

Wyjdź do natury. Do ogródka, na balkon, do pobliskiego lasu, na łąkę. Skup się na śpiewie ptaków, szumie drzew, przemijających chmurach. W ręku miej ulubioną książkę, a obok filiżankę, kubek termiczny, z Twoją ulubioną herbatką ziołową. To właśnie zioła posiadają szczególne właściwości.

ccc

 

Melisa – uspokaja, napar z szyszek chmielu – poprawia najgorszy nastrój, rumianek – pomaga zasnąć. Wydaje Ci się banalne? A może warto spróbować?

relaks

Aby wyciszyć się, zapomnieć czasami wystarczy zaledwie 20min. Te kilka minut w otuleniu ciepłej wody, olejków eterycznych, naparu z ziół, zapachu płatków róż lub przyjemnych bąbelków może zdziałać cuda. Firmy kosmetyczne w powalająco szybkim tempie ścigają się w produkcji nowych, rewelacyjnych dodatków do kąpieli, które mają na celu rozluźnić nasze ciało. Do tego spokojna muzyczka, lampka czerwonego wina i zawieszka na drzwiach „nie przeszkadzać!”.

fff

Kolejny sprawdzony sposób. Schowaj się, gdzie nikt Cię nie znajdzie. Zamknij oczy i wyobraź sobie to czego pragniesz. Przenieś się na upragnione wakacje, pij drinka, pływaj w błękitnym oceanie, biegaj po górach, albo po prostu odpoczywaj nad brzegiem rzeki. Poczuj to… lekki powiew wiatru, muśnięcie słońca. Daj się ponieść wyobraźni, odpocznij, uśmiechnij się i w powolnym tempie wróć do rzeczywistości.

Jestem przekonana, że sposobów na wyciszenie jest więcej. I jestem przekonana, że My – Kobiety potrafimy sobie pomagać. Więc jeśli i Ty wiesz jak to zrobić, aby na chwilkę zapomnieć, uspokoić się, dopisz kolejny punkt!

zobacz również:

  1. Joga śmiechu
  2. Joga Asan co nam daje i jak ćwiczyć?
  3. Estetoterapia: terapia przez kontakt z naturą
  4. Homeopatia: czary czy medycyna?
  5. Felinoterapia: mruczący lekarz

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
100% woda kokosowa!
Bez cukru i chemii - 24 opakowania
Cena:
145 zł
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!