Najlepsze książki na urlop – polecamy nowości Wydawnictwa Filia

9 lipca 2024, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Sezon urlopowy w pelni, więc przedstawiamy świetne nowości od Wydawnictwa Filia, które dostarczą niezapomnianych emocji podczas letnich popołudni. Jeśli lubicie książki przenoszące Was w przeszłość, to idealnym wyborem będzie powieść osadzona w realiach powojennych Mazur, gdzie burzliwa historia przeplata się z trudami codziennego życia. W centrum fabuły jest niebanalna historia miłosna. Miłośnicy kryminałów chętnie sięgną po najnowszą powieść uznanego autora – Marcela Mossa, który jest niekwestionowanym mistrzem w budowaniu napięcia.

Ostatnie takie lato – Nina Zawadzka

Historia o miłości i stracie, uprzedzeniach względem mazurów oraz cenie, jaką płacimy za swoje wybory.

Rok 1947. Przez dawne Prusy Wschodnie przedzierają się powracający do Rosji czerwonoarmiści, napadając po drodze na domostwa i niewinne kobiety. Tamara Mathuszewska kolejny raz cudem unika napaści, lecz kiedy wraca do rodzinnego domu ze zgrozą odkrywa, że skryła się w nim skrzywdzona dziewczyna, której dawniej Tamara nie zdołała uchronić od zagrożenia.

By pomóc dziewczynie, najpierw musi uzdrowić siebie, wyleczyć się z grzesznej miłości, która od 1919 roku włada jej sercem, i przez którą jej rodzina tak wiele wycierpiała. Powraca myślami do lata, które zmieniło wszystko w jej życiu, nie przypuszczając, że przeszłość znów zapuka do drzwi jej domu.

Czy zakazana miłość kolejny raz stanie się powodem jej klęski?

Opowieść o pięknej miłości, której na drodze stanęło pochodzenie, nienawiść i wojna.

Premiera: 3.07.2024 r.

Dom do wynajęcia – Marcel Moss

 

„Mamy trzy dni na podjęcie decyzji. Inaczej rezerwacja przepadnie” – słyszy Amanda od Vincenta, gdy ten pokazuje jej ofertę wynajmu nowoczesnego domu u podnóży gór.

Początkowo kobieta nie jest przekonana do wyprowadzki z dużego miasta. Partner przekonuje ją jednak, że zmiana otoczenia pomoże im umocnić ich związek.

Wkrótce zakochani wprowadzają się do ogromnej, otoczonej lasem posiadłości. Przez pierwsze tygodnie Amanda oswaja się z nową rzeczywistością i zaprzyjaźnia z mieszkającą w domu obok parą. Gdy zaczyna wierzyć, że wszystko zmierza ku dobremu, dzieje się coś, co zapoczątkowuje bieg nieprzewidzianych zdarzeń.

Amanda musi stawić czoła nie tylko czyhającemu za murami domu zagrożeniu, ale i własnym kłamstwom. Szybko przekonuje się, że nawet najlepsze zabezpieczenia domu nie uchronią jej przed błędami przeszłości i okrutną prawdą. A ta pod żadnym pozorem nie może wyjść na jaw.

Ten piękny, nowoczesny dom miał być dla nas azylem. A stał się przekleństwem.

Premiera 17.07.2024 r.

Te i inne ciekawe książki polecamy wraz z Wydawnictwem Filia


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Rossmann
W Rossmannie, można znaleźć szeroki wybór produktów naturalnych, które są delikatne dla skóry, nie...
Gdybym mogła być mężczyzną jeden dz…
To bym nim była ale jestem kobietą i wolę tego nie zmieniać!
Gdzie kupować ubrania w sieci?
Markowe i modne ciuchy spokojnie i bezpiecznie można kupować na platformach takich jak...
Jak kojarzy się Wam dentysta?
Kiedyś się bałam dentysty to prawda,ale teraz idę z uśmiechem na ustach, ponieważ...