Najlepsza sucha karma dla psa – czym się kierować podczas zakupu?

3 grudnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jeśli jesteś opiekunem psa, to na pewno chcesz jak najlepiej dla swojego pupila i zależy Ci na tym, aby podawać mu zdrowe posiłki. Większość właścicieli podaje swoim psiakom suchą karmę. Ich wybór na rynku jest ogromny, lecz wiele takich karm ma bardzo złe składy. Cóż, niektórym producentom zależy jedynie na zarobku i próbują wciskać właścicielom czworonogów byle co. Jaka jest więc najlepsza sucha karma dla psów? Czy warto w ogóle podawać psom suchą karmę? Sprawdź!

Najlepsza sucha karma dla psa

Czy sucha karma dla psa jest zdrowa?

Karma sucha dla psa generalnie nie powinna być jedynym składnikiem diety czworonoga, ponieważ może obciążać nerki. Jednak nie da się ukryć, że większość psów uwielbia suchą karmę. Dlatego niekoniecznie trzeba ją całkowicie wyeliminować z diety pupila. Warto jednak zadbać o to, aby podawać mu również karmy mokre, a poza tym wybrać najlepszą dostępną suchą karmę na rynku. Na co warto zwrócić uwagę, aby dokonać odpowiedniego zakupu?

Odpowiednia dieta psa – dlaczego jest tak ważna? 

Niezdrowa dieta psa może mieć mnóstwo nieprzyjemnych konsekwencji. Tak samo jest w przypadku człowieka. Z tego względu każdy odpowiedzialny opiekun psa musi zwracać szczególną uwagę na to, co podaje swojemu czworonogowi. Warto o to dbać, ponieważ zdrowa dieta zapewnia:

  • dłuższe życie,
  • dużo lepsze samopoczucie,
  • zdrowie. 

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj odżywiania psa się zdecydujemy (np. karma sucha czy mokra), to zawsze musimy mieć na uwadze to, aby dostarczyć pupilowi wszystko to, czego potrzebuje jego rasa. Wszystko to po to, aby czworonóg cieszył się zdrowiem i był szczęśliwy. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając suchą karmę dla psa?

Na opakowaniach suchych karm dla psów możemy znaleźć różne informacje zachęcające do zakupu, lecz niestety nie zawsze pokrywają się one z prawdą. Należy pamiętać, że producenci stosują rozmaite sztuczki marketingowe, dlatego podczas zakupu takiego produktu należy być ostrożnym i zwrócić uwagę na kilka kwestii. Poniżej przedstawiamy kilka pomocnych wskazówek, które pomogą w wyborze dobrej suchej karmy dla psa: 

  • zwróć uwagę na kolejność składników w składzie – najważniejsze są te, które są na pierwszym miejscu. Jeśli przeważają składniki mięsne, to najprawdopodobniej jest to dobry produkt. Natomiast gdy jest więcej zbóż, to znak, że warto szukać dalej;
  • unikaj zbóż – w składzie suchej karmy dla psa niemile widziane powinny być zboża – kukurydza czy pszenica – ponieważ są to zwyczajnie mało wartościowe wypełniacze; 
  • zainteresuj się dokładniej składnikami – gdy w składzie są wymienione składniki o ogólnych nazwach, które nic nie mówią (np. ryba), to lepiej poszukać innej karmy;
  • nie wybieraj karmy ze sztucznymi dodatkami – w dobrej suchej karmie dla psa nie powinny znajdować się dodatki smakowe, sztuczne barwniki oraz konserwanty;
  • zwróć uwagę na cenę karmy – najtańsze karmy zwykle są pełne mało wartościowych i nierzadko szkodliwych wypełniaczy, choć należy również pamiętać, że wysoka cena karmy wcale nie musi świadczyć o jej wysokiej jakości.

Szczególnie ważne jest również to, że psy nie jedzą oczami. Dlatego podczas zakupu nie powinniśmy interesować się zbytnio kolorem czy kształtem kulek karmy. Można powiedzieć, że to jeden ze sposobów, który producenci stosują, aby zachęcić właściciela do zakupu. 

Jeśli zależy nam na tym, aby kupić dobrą suchą karmą dla psa, to musimy pamiętać o tym, aby kierować się przede wszystkim składem. 

Gdzie można znaleźć najlepsze karmy suche dla psów?

Mamy nadzieję, że teraz już każdy wie, czym się kierować podczas zakupu dobrej karmy suchej dla psa. Warto też wiedzieć, gdzie można znaleźć duży wybór najlepszych karm suchych dla psów. Dostępne są one np. w sklepie zoologicznym Karmy Wataha pod adresem https://karmawataha.pl. Znajdują się tam wysokiej jakości karmy dla szczeniaków, dorosłych psów oraz starszych. Każdy opiekun psa na pewno znajdzie w ofercie karmę o wyjątkowym smaku dla swojego czworonoga!

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jaki pies dla rodziny z małymi dzie…
Również mam yorka i jest bardzo łagodny i lubi dzieci. Moim zdaniem wszystko...
Auto na minuty
Miałam okazję kilka razy skorzystać z takiego wynajmu na minuty i wcale to...
astma u dzieci
Przy astmie nebulizator w domu to podstawa, bo nierzadko podaje się sterydy...
Jak przygotować piersi do karmienia…
Nie ma na to recepty i moim zdaniem nie można się do tego przygotować,...