Grzywka – jaką wybrać, aby pasowała do naszej twarzy?

3 grudnia 2021, dodał: Zuza_3
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Każdy z nas czasem lubi zmiany w swoim wyglądzie. Idealnym pomysłem w takich momentach jest grzywka. Ten niepozorny dodatek do naszej fryzury pozwoli nam na kompletną zmianę wizerunku i odświeżenie. Dobór grzywki może okazać się nie tak prosty jak byśmy się tego spodziewali. Wystarczy jednak kilka wskazówek, aby wybrać idealnie pasująca nam grzywkę.

Na początku warto zastanowić się jaki jest kształt naszej twarzy. Wyróżniamy kilka podstawowych: owalny, kwadratowy, okrągły, podłużny i trójkątny. Każdy z kształtów wymaga od nas nieco innego cięcia. Grzywka jednak sprawdzi się idealnie, aby zakryć mankamenty każdego z powyższych typów twarzy.

Grzywka prosta

Grzywka – jaką wybrać, aby pasowała do naszej twarzy

Każdy z nas może pamiętać ten rodzaj grzywki z dzieciństwa – nasze mamy uwielbiały nas tak ciąć! Wszystkie pasma w tej fryzurze mają tą samą długość. Choć ta grzywka nadal uważana jest za klasyczną i ponadczasową, nie będzie pasować każdemu. Na pewno ten rodzaj grzywki nie sprawdzi się przy twarzy okrągłej, ponieważ optycznie ją skróci i sprawi, że będzie wyglądać na jeszcze bardziej pełną. Uważać z nią muszą także panie z włosami kręconymi lub falowanymi, ponieważ ten rodzaj grzywki kocha być prosty – w kręconej wersji się po prostu nie sprawdzi. Na koniec ważna jest także gęstość naszych włosów. Proste grzywki są wykonywane najczęściej ze sporego pasma włosów, więc u osób, które mają ich mało mogą sprawić, że będzie ich jeszcze mniej.

Curtain bangs, czyli długa grzywka

Bardzo popularna grzywka i do tego bardzo uniwersalna, ponieważ może się sprawdzić tak naprawdę wszystkim. W tym cięciu pasma są nieco dłuższe i niczym dwie kurtyny opadają po dwóch stronach twarzy. Taka grzywka idealna będzie dla owalnych i okrągłych twarzy, ponieważ zakryje nieco ich boki i optycznie wyszczupli. Będzie także niezłym pomysłem, jeśli mamy twarz trójkątną. Nie nadaje się jednak la zbyt pociągłych buzi, ponieważ może sprawić, że będą one karykaturalnie długie.

Grzywka na bok

Także bardzo ponadczasowy look zaraz po grzywce na prosto. To do kogo będzie pasować grzywka na bok zależy jej uformowania. Delikatna, pocieniowana grzywka ukośna będzie idealna do łagodzenia ostrych rysów kwadratowej twarzy. Natomiast ostra wersja grzywki idealnie pasuje do twarzy nieco bardziej owalnych lub nawet okrągłych i podłużnych.

Grzywka mikro

Bardzo nowatorski rodzaj grzywki, ponieważ zwykle nie przekracza ona swoją długością 4 centymetrów! Najlepsza będzie dla kobiet z wyrazistym zadziornym stylem. Ta grzywka sprawdzi się dla pań o okrągłej lub owalnej twarzy, które nie mają zbyt wysokiego czoła. Ważne jest także, aby pozostałe włosy nie były zbyt długie i kręcone – prosty bob będzie idealny! Ten rodzaj grzywki upodobała sobie znana aktorka – Emma Watson!

Typów grzywek jest oczywiście jeszcze niezliczona ilość, ale my przedstawiamy te, które są ponadczasowym hitem lub te, które w tym roku królują na salonach. Jak widać niezależnie od tego jaki typ twarzy posiadamy, każda z nas może znaleźć coś dla siebie i poczuć się wyjątkowo w grzywce.

zobacz również:

Najlepsze fryzury na wysokie czoło

Letnia pielęgnacja włosów

Najmodniejsze fryzury na lato 2021!

Komu pasują rude włosy?

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Starzejący się pies
Starsze psy często mają problemy ze wzrokiem, warto dbać o ich dietę żeby dłużej...
Do czego pasują zielone buty?
Do brązów i czerni zdecydowanie!
Dania z pestkami
Ja mielę pestki i dodaję do panierki np. smażąc ryby...
Nietypowe dania na święta
U mnie zawsze się piecze mazurki, bo je bardzo lubimy i nie ograniczamy...