Na co zwracać uwagę, wybierając chusteczki pielęgnacyjne?

19 października 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Chusteczki pielęgnacyjne to, obok pieluszek, jedne z najważniejszych elementów wyprawki dla noworodka. To właśnie dzięki nim przewijanie niemowlęcia będzie szybkie, sprawne i higieniczne. Jak jednak wybrać najlepsze chusteczki? Na jakie kwestie musisz zwrócić uwagę, dokonując tego zakupu? Poznaj nasze podpowiedzi.

Chusteczki pielęgnacyjne dla niemowlaka

Wybierz najlepszy rodzaj chusteczek pielęgnacyjnych dla dzieci

Chusteczki pielęgnacyjne, zwane też mokrymi lub nawilżanymi, są uniwersalnymi produktami, które znajdują zastosowanie niemal w każdym domu z małymi dziećmi. Służą do pielęgnacji oraz dokładnego oczyszczenia wrażliwej i delikatnej skóry niemowląt. Chusteczki występują w wielu rodzajach i wariantach. Różnią się m.in. składem, stopniem nawilżenia oraz wielkością opakowania.

Jakie są rodzaje chusteczek pielęgnacyjnych?

Jednym z nich są chusteczki hipoalergiczne, stworzone z myślą o małych alergikach. W ich składzie nie znajdziesz żadnych sztucznych i szkodliwych substancji, m.in. zapachowych, które mogłyby podrażnić skórę noworodka.

Dużą popularnością cieszą się także naturalne i ekologiczne chusteczki. Niektóre z nich to produkty biodegradowalne, czyli bezpieczne dla środowiska. Ze względu na bardzo dobry i prosty skład mogą być doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojego dziecka. Nie wiesz, gdzie ich szukać? Spory wybór znajdziesz w kategorii sklepu internetowego https://asplaneta.pl/chusteczki-pielegnacyjne.

Zwróć uwagę na skład chusteczek

Już wiesz, jak ważny jest skład chusteczek. Warto mieć na uwadze, że mają one bezpośredni kontakt ze skórą dziecka, dlatego ich wybór nie powinien być przypadkowy. Zanim więc zdecydujesz się na zakup konkretnego produktu, dowiedz się, jakich składników warto unikać.

Szkodliwe substancje to:

– etanol,

– formaldehyd,

– butylparaben,

– propylparaben,

– substancje z grupy PEG.

Upewnij się także, że wybrane przez Ciebie chusteczki pielęgnacyjne nie zawierają alkoholu, konserwantów, sztucznych barwników lub chemicznych substancji zapachowych.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze chusteczek pielęgnacyjnych?

Przed zakupem sprawdź, ile pojedynczych chusteczek mieści się w opakowaniu. Jest to szczególnie ważne dla rodziców najmłodszych maluchów, gdyż ilość chusteczek zużywanych przez pierwsze miesiące życia dziecka jest naprawdę pokaźna.

Nie bez znaczenia jest także samo opakowanie. Powinno mieć szczelne zamknięcie, które zapobiegnie wysychaniu produktu. Warto zwrócić uwagę również na stopień wilgotności chusteczek pielęgnacyjnych, który musisz dobrać do swoich osobistych preferencji.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

SIBO - bakterie w jelicie cienkim
Warto ograniczyć węglowodany, wtedy flora bakteryjna będzie zdrowsza i na pewno nie będzie jej przerostu.
Zentai party
Każde dziwactwo znajdzie swoich zwolenników...
Płaszcze czy kurtki?
A ja lubię czasem zadać szyku w eleganckim płaszczu...
#samodbałość - nowy trend
W dzisiejszym świecie to jest pomocne żeby się trochę wyluzować i zwolnić...