Motocyklowe kaski damskie – co warto wiedzieć?

16 listopada 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Choć na motocyklach przeważnie jeżdżą panowie, nie oznacza to wcale tego, że nie da się spotkać na tym jednośladzie ani jednej kobiety. Obecnie ten środek transportu staje się coraz popularniejszy wśród pań, za czym niestety nie idzie wiedza w zakresie doboru odpowiedniego stroju na motocykl. W szczególności przyjrzeć się w tym wypadku trzeba odpowiedniemu kaskowi. Czym zatem powinny charakteryzować się kaski damskie?

Motocyklowe kaski damskie

Z jakiego powodu kask jest tak ważny?

Od czego powinno się zacząć analizę tego, jaki kask damski wybrać? Na samym początku trzeba się dowiedzieć, z jakiego powodu jest on w ogóle tak istotny. Co sprawia, że to właśnie kaski zaliczane są do obowiązkowego i absolutnie wymaganego wyposażenia każdego motocyklisty?
Choć jazda na motocyklu dostarcza ogromnej frajdy i adrenaliny, może być również skrajnie niebezpieczna. Wystarczy drobna pomyłka i upadek z motocykla, aby uderzyć głową o asfalt i doznać bardzo poważnych, nawet śmiertelnych obrażeń. Co bardzo ważne, głowa motocyklisty nawet podczas jazdy nie jest w pełni bezpieczna. Trudno sobie bowiem wyobrazić zwykłą przejażdżkę po mieście, gdy nie ma się kasku. Nawet najmniejszy kamyczek czy też mucha uderzająca w głowę podczas jazdy może dokonać sporego zamieszania.

Jaki rodzaj kasku wybrać?

Jak więc widać kask chroni motocyklistę przed naprawdę wieloma zagrożeniami. Nic więc dziwnego, że uznawany jest za tak ważny element motocyklowego stroju. Od czego powinno się więc zacząć jego wybieranie? Na samym początku określić trzeba to, jaki jego rodzaj się potrzebuje.
Bez względu na to, czy kupuje się kaski damskie, czy męskie, krytycznie ważne jest to, jaki rodzaj się nabędzie. Na rynku dostępne są więc modele modularne, otwarte, zamknięte czy też integralne. Do jazdy motocyklem szczególnie polecane są kaski integralne lub modularne, które pozwalają dopasować pozycję szczęki.

Czy materiał wykonania ma znaczenie?

Kluczowym zadaniem każdego kasku jest to, aby ochronił on głowę motocyklisty przed skutkami uderzenia o twardą powierzchnię. Żeby jednak było to możliwe, kask musi być wykonany z odpowiedniego materiału. Z drugiej strony pamiętać również trzeba o tym, że materiał wykonania nie może być zbyt ciężki, ponieważ wpływać to będzie w bardzo negatywny sposób na komfort jego noszenia. Co jest więc dostępne na rynku?

Wiele kobiet może rozważać zakupienie kasku z ABS, czyli tzw. termoplastu. Jest to tworzywo lekkie i tanie, przez co wydaje się atrakcyjne. Wiedzieć jednak trzeba, że jest ono dość słabe, więc może nie ochronić głowy w najbardziej efektywny sposób. Jeśli chce się mieć naprawdę wysokiej jakości kask, to polecane jest wybranie poliwęglanu. Jest to tworzywo mocne i lekkie, choć oczywiście nie droższe niż ABS. Najwyższej jakości modele wykonane są z kevlaru, lecz ich cena bywa naprawdę ogromna.

Dobieramy rozmiar

Na sam koniec podczas wybierania damskiego kasku motocyklowego pozostaje już tylko kwestia jego dopasowania. Na rynku dostępny jest naprawdę szeroki zakres rozmiarów, więc w tym wypadku kupowany kask trzeba po prostu przymierzyć i sprawdzić, jak będzie on leżał na głowie.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile zarabia sie w Szwecji
Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek...
wybielanie zębów
U mnie problem jest z tym, że lubię kawę i mocną herbatę...
Pralka - jaką kupić?
Ja lubię takie ładowane od góry.
Czy ktoś jeszcze wierzy że można si…
Ja już nie wierzę, owszem jest chwilowe zauroczenie a potem wraca proza życia...