Moda na Skandynawię w urządzaniu wnętrz

2 listopada 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Umeblowanie w iście skandynawskim stylu, a także skandynawskie podejście do aranżacji mieszkań i domów szturmem podbiły polski rynek. Śmiało można powiedzieć, że to już nie jest trend, a szeroko stosowane rozwiązanie. Na czym jednak polega ono dokładniej?

skandynawskie wnętrze

Jak już nawiązaliśmy, meble w stylu skandynawskim nie są jedynymi elementami tej konwencji. W jej skład wchodzi też cała koncepcja aranżacji przestrzeni, odpowiednia dawka minimalizmu, a także kolorystyka i oświetlenie. Inspiracje przyszły z Półwyspu Skandynawskiego już jakiś czas temu, ale w ostatnich latach nastąpiła istna eksplozja ich popularności. Nic w tym jednak dziwnego, bo to niezwykle eleganckie, funkcjonalne i coraz szerzej dostępne rozwiązania.

Detale i dodatki to słowa klucze

Wiemy, że wielkogabarytowe meble będą szczególnym punktem skupiającym uwagę podczas zakupów, bo to w końcu one w największym stopniu wypełniają aranżowane przestrzenie. Nie można jednak zapomnieć o mniejszych elementach, dzięki którym pomieszczenia zyskują na klimacie. Oczywiście skoro rozmawiamy o stylu skandynawskim, to pozostańmy w jego klimacie. Stoły i krzesła skandynawskie to wyjątkowe meble, bo to one decydują o przytulności danego pomieszczenia.

Stawia się tu na stonowane, lecz nie nudne kolory, które w łatwy sposób można ze sobą skomponować. Cechą charakterystyczną przestrzeni urządzonych w ten sposób są na przykład pastelowe, lecz lekko przytłumione barwy, dużo drewna i mało mocnych kontrastów. Świetnym przykładem pokazującym ten zestaw cech są krzesła. Są one, wedle zasady, mało skomplikowane konstrukcyjnie, a ich wygoda to priorytet. Zauważyć można, że obicie i wypełnienie nie jest tu wyłącznie zastosowane na oparciu i siedzisku, ale znacznie szerzej. Krzesła w stylu skandynawskim przypominają wręcz często fotele — podobnie jak one mają w końcu być maksymalnie wygodne.

Taka konstrukcja i mało szaleństwa pod względem kolorystyki wpływają na to, że meble te mogą kojarzyć się z eleganckim, lecz nie wystawnym stylem. A że prosta elegancja to w ostatnich czasach motyw przewodni, nic dziwnego, że styl skandynawski wpisał się w niego tak idealnie.

Przekonaj się „Które krzesła i stoły najlepiej sprawdzą się we współczesnej kuchni?”

Aranżacja wnętrz to zadanie wymagające wyczucia

Podczas planowania bardzo łatwo jest wpaść w pułapkę i szał zakupów. Obecny rynek nasycony jest bowiem ładnymi i niedrogimi meblami, akcesoriami i gadżetami w stylu skandynawskim. Nie należy z nimi jednak przesadzać, bo doza minimalizmu wpisana jest przecież w planowanie wnętrz nawiązujących do estetyki z północy.

Kupując wiele elementów wystroju można osiągnąć dwa efekty. Jeden to idealne wypełnienie pustej przestrzeni, a drugi to niepotrzebne zasypanie pomieszczenia. Stąd też teza o potrzebie wyczucia podczas projektowania wystroju wnętrza. Zdecydowanym atutem może okazać się zatrudnienie specjalisty, który zbierze wszystkie luźne pomysły w całość, nada im sensowny kształt, a potem przypilnuje, by wizja została utrzymana.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Paznokcie hybrydowe
Piękne pazurki hybrydowe robią w salonie w Olsztynie. Zresztą nie tylko hybrydowe,...
Dobre salony fryzjerskie
jak jesteś z Warszawy to polecam, zeszłam z brązu na blond,kolor wyszedł super,...
Utrzymanie porządku
Mnie w utrzymaniu porządku w domu pomagają panie sprzątające. Dla ludzi zapracowanych i...
Ulubione fryzury
ostatnio to głównie albo kucyk albo puszczone luźno, często je po prostu suszę...